Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand de rgb yi cmyk ya çevirmek?

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
Değerli arkadaşlarım ben freehand de bi resim(image)in rgb renk modunu cmyk ya nasıl çevireceğimi ,belki bilmiyodum ,belkide unuttum, bana yardımcı olacak arkadaş varsa memnun olurum ALLAH RAZI OLSUN:)

Benzer konular

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Değerli arkadaşlarım ben freehand de bi resim(image)in rgb renk modunu cmyk ya nasıl çevireceğimi ,belki bilmiyodum ,belkide unuttum, bana yardımcı olacak arkadaş varsa memnun olurum ALLAH RAZI OLSUN:)

Öyle bir yöntem varsa bile deneme, ben denemedim... Freehand bilindiği üzere vektörel bir programdır... Pixel tabanlı dosyalara herhangi bir işlem yapmak sakıncalıdır... Zaten PS de hazırlanan bir dosyaya işlemini de PS'de yapmalısın...

Arno

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corelde yap istersen bitmap atarsın ordan ise rgb cmyk yapabilirsin... daha sonra resmi geri istediğin programa taşırsın..

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
'Arno' kardeşim corelde evet o seçeneği biliyorum ama freehandde aklıma takıldı ama Önder ADEM arkadaşımızın dediği gibi ps de çalışılıp ordan yapmak ve freehand e atmak daha mantıklı.ellerinize sağlık ALLAH RAZI OLSUN:)

msemihdemir

🌱Yeni Üye🌱
RGB de rengi oluşturun sonra cmyk butonuna tıklayın ondan sonra o rengi aşşada assests e atın orda CMYK olarak çıkar.

chabalco

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
freehand ile image dosyalarının modlarını değiştiremessiniz... Photoshop ile yapmanız gerekir ...Freehand image üzerinde dahili olarak bu işlemi yapmaz... resim embbed (gömülü) ise extract ederek dışarı alın Photoshop ile CMYK moduna almanız mümkün ..

Not: Freehand dosyasında RGB embbed (gömülü) resmi doğrudan film almanız halinde
film zaten CMYK olarak gelicektir... Dikkat Embbed olması halinde ...

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
freehand ile image dosyalarının modlarını değiştiremessiniz... Photoshop ile yapmanız gerekir ...Freehand image üzerinde dahili olarak bu işlemi yapmaz... resim embbed (gömülü) ise extract ederek dışarı alın Photoshop ile CMYK moduna almanız mümkün ..

Not: Freehand dosyasında RGB embbed (gömülü) resmi doğrudan film almanız halinde
film zaten CMYK olarak gelicektir... Dikkat Embbed olması halinde ...

anlaşılmıştır mesele:) çok teşekkür ederim ellerinize sağlık.hayırlı kandiller bu arada.