Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand'da hizalama hakkında ??

art director

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar iki nesneyi birbirine hizalarken;

mesela corelde ilk olark ilk nesneyi secersiniz sonra ikinci nesneyi ve ikinci nesneye göre hizalama yapar.

freehand'de bu nasıl oluyor. hizalayacağım nesneyi nasıl seciyorum.

Benzer konular

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Freehandde de birbirine hizalayacağınız iki nesneyi seciyorsunuz daha sonra 'Align' paletinden ne tarafa hizalayacaksanız o tarafı seçip, Align'a tıklıyorsunuz..

'Align' paletini açmak için; Window > Align

art director

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben sanırım anlatamam tam olarak istedigim şu

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
e tamam işte arkadaşın anlattığı gibi. iki objeyi seçin, distrubite center ve alttakini align center yapıyosunuz enterlıyosunuz. olay bu.

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Tamam benim dediğim yolu izliceksin..Kılavuz resimler de aşağıda..Umarım anlatıcı olmuştur.

picture2yxe.jpg

picture3y.jpg

Şimdi dikkat ettim siz ortalamak istiyorsunuz bunun içinde; Üsttekini 'No Change' alttakini 'Align Center' işaretliceksiniz.

neo_fb

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Edit/keyboard shortcuts...(en altta) buna tıkla açılan pencerede toolbar iconu var ona gir soldaki listede "modify" bölümü var ona tıkladıgında sagdaki pencerede sembol ler cıkacak orda içinde "kırmızı,mavi,mor" kutucuklar olan iconlar var onları tut ve tollbarına bırak tek tek sonra istedigin kutuları secip hizalama yapabilirsin.. kolay gesin

free.jpg.html

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

PC de bunları daha rahar kullanırsın

art director

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sanırım ben beceremedim çünkü sectigim nesne sabit kalmıyor. ben büyük kutunun içine küçük kutuyu hizalamak istiyorum. dediginiz yolla yapıyorum ama kutuların ikiside hareket ediyor. tamam hizalanıyor ama ben büyük kutunun yerinde sabit kalmasını istiyorum. diger kutu onun içine gitmeli.

neo_fb

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ozamn kendın elle kucuk kutuyu once buyuk kutunun ıcıne bırak dısardan tasmasın sonra ıkısını secıp ortamama yap buyuk kutu oynamaz boylece..

art director

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Senin yazdıgın sekilde oluyor ama baska bir yolu olmalı.

hizlama yaparken secili iki nesneden biri sabit olmalı ki o nesneye göre hizalama yapılabilsin. benim merak ettiğim sabit nesneyi nasıl belirledigimiz.

neo_fb

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ozamn başka bi fikir sabitlemek istedigin nesneyi sec ctrl+L yap kitle hizamanı yap kilidi acmak icinde ctrl+shift+L yap bole dene

neo_fb

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilk bahsettigim hizalama araclarını toolbara koyarsan daha rahtat olur kitlemedende hizalama yaparken mesela sagda ki oye oynamasın yerınden ıstıyosun solda ki ogeyi once sag hizala sonra uste sonra ortala yanı sabıt kalmasını istedigin oyenın huyuna git.. :d

art director

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilk bahsettigim hizalama araclarını toolbara koyarsan daha rahtat olur kitlemedende hizalama yaparken mesela sagda ki oye oynamasın yerınden ıstıyosun solda ki ogeyi once sag hizala sonra uste sonra ortala yanı sabıt kalmasını istedigin oyenın huyuna git.. :d

evet saol bu sekilde de oluyor.

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
hangisinin sabit kalmasını istiyorsan o objeyi kilitle.

burak07

🌱Yeni Üye🌱
abilerim ablalarım ben bu işte yeniyim bi sorum olucak corel mi daha iyii yoksa freehand mi (freehand'e yeni basladım)

strwbry

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Corel daha iyi. Rahat bi program.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
aradığınız herşey align panelinde mevcut, orda sayfaya mı seçeneğe göre mi hizalayacaksınız bir onu belirtiyorsunuz. küçük tikler var... FH nin align penceresi efsanevii dir. illustratöre eklenmelidir. Acilen xD...