Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehandde ilk çalışmalarım

bhrbhr

🌱Yeni Üye🌱
ta351devri.jpg

sirinlerp.jpg

Benzer konular

bhrbhr

🌱Yeni Üye🌱
bukadarmı kötüler:worried:

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
yoo...çok güzeller heleki ilk çalışmalarsa ve hazır clipart sayısı az ise mükemmeler diyebilirim
ben freehand ile ilkkez 80mm genişliğinde kare oluşturduğum için gün boyu dudaklarım kulağımdaydı:)
ama Freehand yerine yeteneğinizi Adobe Illusturator üzerinde kullanmanızı tavsiye ederim
çünki Freehand artık geliştirilmiyor ve sonunun ne olacağı belli olmayan bir uygulama

bhrbhr

🌱Yeni Üye🌱
hazır olan hiçbşi yok karakterler de pen le çizildi zaten
yeni başladım kursa corel, freehand ve photoshop öğrendim illustratora da yeni başladım
yaptığım çalışmaları paylaşmak istedim iyi yada kötü yorum yapılınca daha çok dikkat ediyorum:wink:

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
madem öyle :)
iilk göze çarpan şeyi söyleyeyim
çalışmada evin etrafından geçen patern ile olşturduğunuz yol aynı persektif düzeninde gitiği için çok basit durmuş birde benmi yanlış görüyorum yoksa yol barny nin üzerindenmi geçiyor, yada o bir yol değil evin kenarlarını çitleyen bir duvarmı? bu hiç belli olmuyor

çizimleri sıfırdan oluşturduysanız pen kontrolünüz iyi durumda
eğerki çizimleri arka plandaki bir bitmap eklmeden oluşturduysanız gerçekten mükemmel bir kabiliyetiniz var diyebilirim

burmerfur

🌱Yeni Üye🌱
o bahsettiğin yer çocuk oyun alanı barni dışarda diğeri içerde :))

burmerfur

🌱Yeni Üye🌱
herşeye rağmen ilk çalışmalarınsa mükemmel olmuş emeğine sağlık

bhrbhr

🌱Yeni Üye🌱
evet onlar yol değil barni dışarda diğerleri içeride:smile:

ayrıca yorumlar için teşekkür ederim:smile:

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
şirinlere oranla cakmaktaslar cook daha guzel olmus ellerınıze sağlık... pen toolla nokta arttıgınız kıwırma bolumlerı sırınlerde daha bellı olmus, yınede yenı baslayan bırının pen tolu bukadar ıyı kullanabılmesı cook ıyı.... ellerınıze sağlık...
ama merak ettıgım bırsey war, oyun alanını dısarıdan ayıran o duvarı nasıl cızdınız? kısa bı yolu warmıdır??

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟

Çakmaktaşlar ve şirinler pen tool ile çizilmişse olağanüstü güzeller..Fakat ben bunların clipart olduğunu düşünüyorum. Pen tool ile bu kadar uğraşıp saatlerini veren bir grafiker diğer detayları bu kadar basit ve özensiz çizmesi olağan değil.. Çimenler çok kötü. ( herhalde çimen onlar.. ) bi kare açıp roughen ile şekil verip içerisine yeşil doldurup gardient yapmak sadece 10 saniye..Bir barney yapmak en az 20 dk. 20 dk uğraşıp Barney'i yapmaya üşenmeyen biri pen toolla 10 dk uğraşıp bir çimen veya ağaç cizmiyorsa ya doğru söylemiyordur yada aşırı özensizdir ki grafikerlik işi özensizliği kaldırmaz. Hedef mükemmelliyetçilik olmalıdır. Düşün.. Eğer oraya çimen veya ağaç çizmek sana zor geldiyse bu mesleği yapıp yapmama konusunda biraz daha düşünün derim..Bulutların basitliğinden söz etmiyorum bile.. Hadi bir bulut çizdin. neden öte tarafa aynısını kopyaladın. freehand de distort edecek bi sürü araç var.. Olmadı yeni bir tane çizseydin.. Üstelik beya bulutu degradenin beyaz tarafına koymuşsun. Seni degradeli mavi gökyüzü gördünmü.. İnsan bikaç tanede kuş kkoyar oraya derinlik vermesi için..Bu kompozisyonda hem yeni bir bulut yapmaya üşenen, hemde gökyüzüne degrade veren grafiker olamaz..Yol yakınken geri dön..Arkadaş, dost falan değiliz ama yinede bu uyrarıları sana yapmak burayı okuyan sorumlu insanların görevi..

bhrbhr

🌱Yeni Üye🌱
şirinlere oranla cakmaktaslar cook daha guzel olmus ellerınıze sağlık... pen toolla nokta arttıgınız kıwırma bolumlerı sırınlerde daha bellı olmus, yınede yenı baslayan bırının pen tolu bukadar ıyı kullanabılmesı cook ıyı.... ellerınıze sağlık...
ama merak ettıgım bırsey war, oyun alanını dısarıdan ayıran o duvarı nasıl cızdınız? kısa bı yolu warmıdır??

duvar pen yada rectangle ile çizmiştim sanırım dolgusunu da pattern ile yapmıştım

bhrbhr

🌱Yeni Üye🌱
Çakmaktaşlar ve şirinler pen tool ile çizilmişse olağanüstü güzeller..Fakat ben bunların clipart olduğunu düşünüyorum. Pen tool ile bu kadar uğraşıp saatlerini veren bir grafiker diğer detayları bu kadar basit ve özensiz çizmesi olağan değil.. Çimenler çok kötü. ( herhalde çimen onlar.. ) bi kare açıp roughen ile şekil verip içerisine yeşil doldurup gardient yapmak sadece 10 saniye..Bir barney yapmak en az 20 dk. 20 dk uğraşıp Barney'i yapmaya üşenmeyen biri pen toolla 10 dk uğraşıp bir çimen veya ağaç cizmiyorsa ya doğru söylemiyordur yada aşırı özensizdir ki grafikerlik işi özensizliği kaldırmaz. Hedef mükemmelliyetçilik olmalıdır. Düşün.. Eğer oraya çimen veya ağaç çizmek sana zor geldiyse bu mesleği yapıp yapmama konusunda biraz daha düşünün derim..Bulutların basitliğinden söz etmiyorum bile.. Hadi bir bulut çizdin. neden öte tarafa aynısını kopyaladın. freehand de distort edecek bi sürü araç var.. Olmadı yeni bir tane çizseydin.. Üstelik beya bulutu degradenin beyaz tarafına koymuşsun. Seni degradeli mavi gökyüzü gördünmü.. İnsan bikaç tanede kuş kkoyar oraya derinlik vermesi için..Bu kompozisyonda hem yeni bir bulut yapmaya üşenen, hemde gökyüzüne degrade veren grafiker olamaz..Yol yakınken geri dön..Arkadaş, dost falan değiliz ama yinede bu uyrarıları sana yapmak burayı okuyan sorumlu insanların görevi..

yorumlarınız için teşekkür ederim.. ben freehandi yeni öğrenmeye başladığımda yapmıştım bu çalışmaları dolayısıyla bi grafiker gibi çalışmam zaten imkansızdı!! sizinde ilk öğrendiğiniz günlerdeki çalışmaları görmek isterdim doğrusu nekadar düzgün çalıştığımı daha da iyi görmek için.. bu arada size ister inandırıcı gelsin ister gelmesin ama çalışmaların hepsi pen ile çizildi ben de kimseyi buna inandırmak zorunda değilim..

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
.. karakterler de pen le çizildi...

....çalışmaların hepsi pen ile çizildi.....

"Kim tarafından?" diye soracağım, kusura bakmazsanız.

Veya "Çizilirken siz de orada mıydınız?"

"Çizdim!" d(iy)emiyorsunuz çünkü..

Clipart oldukları çok belli. Diğer nesnelerin çizimleri ile, bilinen karakterlerin çizilişleri arasındaki fark ortada.. (#13. mesajda kadiror tarafından yukarda açıklanmış, aynen katılıyorum.)

Merak ettiğim şu: "Clipart'ları kullandım" deseniz ne kaybeder, ben çizdim demekle ne kazanabilirsiniz? Ne gereği var?

Freehand'i "yeni öğrenmeye başlarken" çizdiğiniz bu resimlerden başka, ustalaştıktan sonra çizdiklerinizi de paylaşırsınız umarım.

Emin olun yanılıyor olmaktan mutlu olacağım. :)

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
hazır olan hiçbşi yok karakterler de pen le çizildi zaten
yeni başladım kursa corel, freehand ve photoshop öğrendim illustratora da yeni başladım
yaptığım çalışmaları paylaşmak istedim iyi yada kötü yorum yapılınca daha çok dikkat ediyorum:wink:

Konuyu 2 hafta once actınız. yukarıda da belırtıldıgı gıbı kursa yenı basladınız. ılerleyen mesajlarda "kursa yenı basladıgım zaman yapmıstım bu calısmayı" dıyorsunuz, 2 hafta sızın ıcın bayaa uzun bır zaman dılımı sanırım... dahası benım sordugum soruya "sanırım"lı bır cewap verıyorsunuz, dahası skyfoxun da belırttıgı gıbı "cızıldı" dıyor "cızdım" dıyemıyorsunuz.

Amacımız sızın acığınızı bulmak degıl. Tamamıyla kendı calısmanız oldugunu da bıze ıspatlamak zorunda degılsınız ama bızımde zamanımızı calmak durumundasınız.
2 yıllık eğıtımım 1 yıllık tecrubem war, calıstıgım yerdekı tum grafık ıslerını kendı basıma yapıyorum bı ustum yook ama ben kendıme grafıkerım demıyorum... olmadıgımın farkındayım.... sırınlerı jpg ustunden bende cızerım, pen toolu ıyı olan herkes cızer, ama bunu yapabılmek sızın oldugunuzu gostermez, kendınız yapmayıp "penle yapıldı (yaptım), oluyormu?" demek ıse zaten ıcler acısı...

Kolay gelsın...

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tek anlatmak istediğim özenli çalışmanın önemi... Yani " oda olmasın buda eksik kalsın şu olmasada olur gibi" düşüncelerden bu meslek için çok tehlikeli. Zaten bu iş sevmeden yapılmaz. İşin matematiği bir yana severek yapılmıyorsa bu iş, yapan mutsuz demektir. Mutsuz olanlarda güzel ve yaratıcı çalışmalar çıkartmazlar. Bu meslek sıradan bir meslek değil.. Amacım kimsenin hevesini kaçırmak değil. Böyle anlaşıldıysa özür dilerim. Sadece gayret ve hevesin bu meslekteki önemini vurguladım. Başarılar dilerim..