Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand'den Photoshop'a Aktarmada Harf Sorunu (Yardım)

berkok83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Freehand'den convertlenip Photoshop'a aktardığım yazılarda kapalı olan harfler yani a-P-D-R-B gibi harflerin içi dolu olarak aktarıyor.Mesela B harfinin içi dolu olarak çıkıyor.Bunun için yardım etmeniz mümkünmü...normal yuvarlaklardada aynı sorun var ve ilk defa karşılaşıyorum..teşekkürler şimdiden...

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Yazının gurubunu bozun ve harfleri seçtiğinizde object penceresindeki closed kutucuğunun işaretli olduğuna emin olun... Muhtemelen değildir... Sonra tüm harfleri seçip Ctrl -J Modify-Join yapın... Problemsiz aktarabilirsiniz...

cizgi.jpg

rarefalcon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu konuyla alakalı da freehandden ai kaydettiğimde ve corelde açmak istediğimde bende de aynı problem oluyor.
önder adem arkadaşımın arkadaş için yaptığı örneği denedim ama olmadı
benim sorunum çözülmedi yine...
graphic1r.jpg

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
farklı bi çözümü var freehand deki yazımızı ctrl+c (kopyala) ctrl+v (yapıştır) seçeneği ile ai ye aktarırsak sorun çıkmıyo.ama tabii burdaki sorun daha farklı değilmi onuda çözmek gerek çözecek arkadaşlar vardır elbet:)

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
Freehand'den convertlenip Photoshop'a aktardığım yazılarda kapalı olan harfler yani a-P-D-R-B gibi harflerin içi dolu olarak aktarıyor.Mesela B harfinin içi dolu olarak çıkıyor.Bunun için yardım etmeniz mümkünmü...normal yuvarlaklardada aynı sorun var ve ilk defa karşılaşıyorum..teşekkürler şimdiden...

formatını ne yapıyosunuz aktarma yaptığınız objenin(jpg.tıff.psd.png.gıf)?

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
bu konuyla alakalı da freehandden ai kaydettiğimde ve corelde açmak istediğimde bende de aynı problem oluyor.
önder adem arkadaşımın arkadaş için yaptığı örneği denedim ama olmadı
benim sorunum çözülmedi yine...
graphic1r.jpg

Freehand'ten Aİ'ye hangi versiyonda aktardığınız önemli... Uygun olan Aİ 7x formatıdır.. Eğer bu şekilde yapıyor da Corel de açarken böyle bir problemle karşılaşıyorsanız, o zaman aktardığın dökümanı Aİ'de açıp belki de bir export daha yapmanız icap edebilir...

rarefalcon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkürler
evet ai 7x olarak kaydedince problem ortadan kalktı

berkok83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kaydetmeden direk programın içinden alıp ctrl+c Ctrl+v copy paste yapıyorum..ıllutratore yolladığımda bir problem yok ama photoshopa yolladığımda yapıyor.

berkok83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
formatını ne yapıyosunuz aktarma yaptığınız objenin(jpg.tıff.psd.png.gıf)?

kaydetmeden direk programın içinden alıp ctrl+c Ctrl+v copy paste yapıyorum..ıllutratore yolladığımda bir problem yok ama photoshopa yolladığımda yapıyor.

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
p.shopda yazı alanı oluşturup imleç yanıp sönerken içine atmayı(ctrl+v) bi denesen.ben denedim oldu anlamadıysan resimli anlatırım.sevgiler...kolay gelsin