Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Frontpage'de yardım BACKGROUND

m.aydin

🌱Yeni Üye🌱
:peace1: Arkadaşlar frontpagede arka plana koyduğum resmi sayfa açıldığında otomatik olarak sayfaya yaymasını istiyorum bu konuda da acemiyim yardım ederseniz sevinirim şimdiden herkese teşekkürler.

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
sayfa boyutlarında resim yerleştirirseniz sayfayla aynı boyutta açar sayfa boyutundan küçük resim olursa önce resmi kendi boyutlarında yerleştirir geri kalan sağ ve alt boşluklarıda yine resmin kendi boyuıtlarında döşemeye devam eder

m.aydin

🌱Yeni Üye🌱
sayfa boyutlarında resim yerleştirirseniz sayfayla aynı boyutta açar sayfa boyutundan küçük resim olursa önce resmi kendi boyutlarında yerleştirir geri kalan sağ ve alt boşluklarıda yine resmin kendi boyuıtlarında döşemeye devam eder

teşekkürler kardeş ilgin için. Umarım doğru bir şekilde hallederim

leventerdogan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.leventerdogan.net
Doğru anladımı mı bilmiyorum ama arkaplana koyduğunuz resmin sayfa aşağıya doğru inince tekrarlanmamasını istiyorsunuz sanırım.

Bunu kısa bir body tag ile halledebilirsiniz.
En çok kullanılan ekran çözünürlüğü olan 1024x768 den daha büyükçe bir resmi arkaplan olarak belirleyip.

<body background="images/belirledigin_resim.jpg" bgproperties="fixed">

olarak <body> tag inin yukardaki gibi yaparsan sorunun çözülecektir.

Sayfayı aşağı doğru kaydırsan bile resim hep aynı yerde kalacaktır.

başarılar.

m.aydin

🌱Yeni Üye🌱
Doğru anladımı mı bilmiyorum ama arkaplana koyduğunuz resmin sayfa aşağıya doğru inince tekrarlanmamasını istiyorsunuz sanırım.

Bunu kısa bir body tag ile halledebilirsiniz.
En çok kullanılan ekran çözünürlüğü olan 1024x768 den daha büyükçe bir resmi arkaplan olarak belirleyip.

<body background="images/belirledigin_resim.jpg" bgproperties="fixed">

olarak <body> tag inin yukardaki gibi yaparsan sorunun çözülecektir.

Sayfayı aşağı doğru kaydırsan bile resim hep aynı yerde kalacaktır.

başarılar.

Sağol leventerdoğan. Aslında ben eksik anlattım ama teleset beni doğru anladı. Hazırladığım ana sayfada kullanacağım backgroundın 17-19-20-21 inch herhangi bir monitörde anasayfanın pencerede ful ekran görünmesini istiyorum. Ben hazırladığım sayfayı açtığımda background sol üstte alt tarafı açık kalıyor örnek vermek gerekirse aşağıdaki link gibi bir durum

tekrar teşekkürler ilginize

leventerdogan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.leventerdogan.net
verdiğin adreste gördüğüm kadarıyla solda bulunan linklerin olduğu gibi bir bölüm oluşturmak istiyorsun sanırım?

Eğer öyle ise işin daha kolay şöyleki
Kod:
<frameset frameborder="0" border="0" framespacing="1" cols="203,458*">
<frame name="nav" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" noresize src="sol_menu.html" target="main">
<frame name="main" src="sag_bolum.html" marginwidth="10" marginheight="10">

Yukarda verdiğim kod senin adresini verdiğin yerdede aynı şekilde kullanılmıştır.

sol_menu.html dedğim yer linklerin olduğu bölümdür.
sag_bolum.html dedğim yer ise site içeriğinin olduğu scroll bar ile gerektiğinde aşağı doğru kayan bölümdür.
cols="203,458*" ise frame lerin yan yana kalmasını sağlayan kodtur.

başarılar.

Not: Farklı bir durum ise tekrar yaz lütfen