• YENİLENİYORUZ

    Sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla forum ve sistem altyapımızı tamamen yeniliyoruz. Daha hızlı erişim daha fazla kullanım kolaylığı ve daha fazla fayda sağlayabileceğiniz platformumuzla yakında hizmetinizde olacağız. Verdiğimiz geçiçi rahatsızlıktan ötürü özür dileriz :)

Fuji X-T4 Duyuru

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
Fuji X-T4 ün tam olarak özellikleri belli oldu. Firmadan alınan ilk duyumlarda bu makineyi 6K teknolojisine sahip çıkartacaklardı ancak büyük bir hayal kırıklığı yaşandı ve 4K teknolojisine sahip çıkartılacağını açıkladı.

XT4.png

Fuji Film' in yeni amiral aynasız fotoğraf makinesi APS-C özellikli makinenin yeni bir değişmiş ekrana sahip olacağı son günlerde söyletilerin arasında.

PANASONİC S1H' ın ekranı gibi tamamen eklemli ve, ekranın çevirileceğini de bu söylentilerin arasındaydı FujiFilm markası bu söylentileri doğruladı. Makinenin sensör büyüklüğünün 24.2 MĞ kalitesinde ve Saniyede 8 adet fotoğraf çekebilen ayrıca çekilecek olan modelin göz ve yüz takip özelliğine sahip olacağınıda belirtti.

fujifilm-xt4.png

Body nin genel özellikleri aşağıda yazdığım özelliklerde olacağı belirtiliyor:


  • Görsel olarak X-T3 ile aynı. Çok az daha büyük ve LCD ekran açılabiliyor. Bunun dışında tüm tuşlar ve ayar çarkları yerli yerinde.
  • Body nin 2350 mAh pil ile geliyor. Pil Nikon EN-EL15b ye baya benzetiliyor.
  • Body ilk önce 6K söylentileriyle adından bahsettirildi. Ancak firma 4K ile devam edeceklerini açıkladılar.
  • IBIS makina üzerinde olacak.
  • Fuji X-T4 26 MP. X Trans Sensör 4 ile gelecek. X-T3 nin teknolojisinde olduğu anlaşılıyor.
  • Fuji X-T4' ün Fokus asist lambası biraz yukarıya doğru çıkmış.
  • Body nin Butonlar üzerinde "Still" "Video", "HDR" gibi yeni tanımları var. Bu değişiklikler/eklemeler kullanımı daha da kolaylaştırmak ve eklenen yeni özelliklere kolay ulaşım için yapılmış.

XT4-fuji-film.jpg
Yaklaşık 10 gün sonra göreceğiz piyasada bu makineyi.
 

sezgico

Acemi Kullanıcı
Fuji çok güzel girdi aynasız piyasasına umarım bozmaz. Zaten amiral gemisi GFX 100mp ile ciddiyetini belirtmişti.
 
Üst