Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Futura Font'unun kalabalık ailesi

jahoon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dostum upload yaparken bi yanlışlık yapıyormuşsun gibi geldi... 3 4 kere bir çok siteden link vermişsin ama hiç biri çalışmıyor. emeğine saygı ama bide emeği görebilsek :S

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
linkleri güncelleyebilir misiniz? Futuranın tüm fontlarına ihtiyacım var özellikle soru işareti düzgün olanlarına bazı fpntlarda soru işareti düzgün değil neden acaba ? teşekkürler...

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟

Çok sağolun.Ancak şu konuda bilgi de alabilirmiyim sizden;
Meselabu fontlardan birisini indesign içinden seçtiğimde o fonta ait light/medium/bold/semi bold/ gibi seçenekler göremiyorum.Gönderdiğiniz fontların her biri ayrı bir font sadece aynı aileden geliyorlar

Son düzenleme:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Futura fontu zamanında çok gerekli olmuştu bana, ancak çok çeşitli fontlar buldum bu aileye ait. Onların derlemesidir. İyi kullanımlar.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çok teşekkürler :wink:

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
font hazırlanırken her bir fonta ayrı isim verildiğinden her font ayrı ayrı görünür
ama isimler aynı bold italik regular light vs ayrıldığı zaman tek fontta hepsi görünür

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Cahilliğimi bağışlayın ; şimdi bunların hepsine aynı ismi versek bir klasörde tutamayız malum windows sorar bize; ilk dosya ile değiştir yada ismini değiştir diye bize sorar ...
Tam olarak dediğinizi nasıl yapabiliriz biraz daha açıklarmısınız.Şimdiye kadar sadece fontları program içinden kullanıyorduk sizler daha bilgilisiniz bu konularda....Bu dediğinizi nasıl gerçekleştirebilirim?

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Hepimiz her şeyi bilemeyiz, cahillik değil bunu adı :) Fontları PC'ye yükleyeceksiniz. Şöyle ki c sürücüsünden windows klasörünü açıp fonts klasörüne erişeceksiniz. Sonra bu fontları kopyalayıp klasöre atacaksınız. Programlarınız bu işlem sırasında kapalı olsun. Yeni fontları görmeyebilirler.

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hepimiz her şeyi bilemeyiz, cahillik değil bunu adı :) Fontları PC'ye yükleyeceksiniz. Şöyle ki c sürücüsünden windows klasörünü açıp fonts klasörüne erişeceksiniz. Sonra bu fontları kopyalayıp klasöre atacaksınız. Programlarınız bu işlem sırasında kapalı olsun. Yeni fontları görmeyebilirler.

Efoja hocam font yüklemesini elbette biliyorum....

Sayın Efoja demek istediğim ; mesela word içinde ben bu font ailesinin tek bir isimde görünmesi istiyorum , malum bu fontlar aynı ama birisi italic diğeri bold diğeri regular yani ben "futura"yı görmek istiyorum sadece sonra bold istersem onu word içinden bold tuşuna basarak seçmiş olayım;

Mesela word de calibri fontu var ama calibri fontunu seçince bunu regular/italik/bold gibi alt seçeneklerini kullanabiliyorum bunun gibi olsun istiyorum. :smile:

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
Efoja hocam font yüklemesini elbette biliyorum....

Sayın Efoja demek istediğim ; mesela word içinde ben bu font ailesinin tek bir isimde görünmesi istiyorum , malum bu fontlar aynı ama birisi italic diğeri bold diğeri regular yani ben "futura"yı görmek istiyorum sadece sonra bold istersem onu word içinden bold tuşuna basarak seçmiş olayım;

Mesela word de calibri fontu var ama calibri fontunu seçince bunu regular/italik/bold gibi alt seçeneklerini kullanabiliyorum bunun gibi olsun istiyorum. :smile:

arkadaşlar benim anlatmak istediğim font ilk yapılırken isim verilir ve bold italik v.s. ayrılır yani aynı isim altında bold yada italik olarak fonta belirtilir. o zaman aynı isim altında ayrı ayrı kaydedilir. isimlendirilirken bold italik belirtilir. yoksa windows kaydetmez

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Bu fontlar çok alakasız yerlerden yapılmış bir derleme, bir arada hazırlandıklarını söyleyemem. :) soruyu yanlış anlamışım