Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Galata Kulesi Fotograflama ve Photoshop Çalışmam

n_TR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar İstanbula Uzun seneler önce gitmiştim ve yıllar sonra Dün Yolum düştü,
Bende bu ziyaret boş geçsin istemedim.. :tongueout:
Ve Vapurda karşıya geçerken Galatayı resmetmek istedim.
Buyrun Yorum sizin.. :)

galatakulesi.jpg

Resim Kodak M575 ile Çekilmiştir.​

Not: Az miktarda Photoshop ile düzenleme ve Contrast düzenlemesi yaptım.

Benzer konular

gunelayvaci

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Gemi çok baş rolde olmuş, resmi bozmuş bence. Olmasaydı çok güzel fotoğraf olacaktı bana göre.

n_TR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Gemi çok baş rolde olmuş, resmi bozmuş bence. Olmasaydı çok güzel fotoğraf olacaktı bana göre.

Hoş durur gibi gelmişti esasında :) Görmemişliğimden kaynaklanıo olsa gerek :)
Tesekkurler yorumun için gunelayvaci :)

gunelayvaci

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Mesela... böyle olsaydı? Ne demek görmemişlik, rica ederim "n_TR ".
galatakulesi2.jpg

Son düzenleme:

n_TR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

gunelayvaci

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Harikasın :)

Elbet gidecek o gemi ordan..
İlgi alaka iyi, seviyorum grafikerleri.

paintmaker

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
resim harika. roman gibi, kitap gibi. ayrıca geminin orda olması değişik bir bakış açısı katmış. heralde bakan her göze göre değişir. eski ile yeni çatışması gibi olmuş. insan resme baktıkça çooook eski günlerden bir yanda hazerfan ahmet çelebinin yükseldiği galatayı bir yandan günümüzdeki devasa gemileri görüyor. aradaki tezatlığı veriyor sanki. ilerlemeyi mi desek, çatışmayı mı desek. resim, bir yandan tarih kokuyorum diyor bir yandan da çok değil bir kaç günlük görüntüyüm diyebiliyor.

n_TR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
resim harika. roman gibi, kitap gibi. ayrıca geminin orda olması değişik bir bakış açısı katmış. heralde bakan her göze göre değişir. eski ile yeni çatışması gibi olmuş. insan resme baktıkça çooook eski günlerden bir yanda hazerfan ahmet çelebinin yükseldiği galatayı bir yandan günümüzdeki devasa gemileri görüyor. aradaki tezatlığı veriyor sanki. ilerlemeyi mi desek, çatışmayı mı desek. resim, bir yandan tarih kokuyorum diyor bir yandan da çok değil bir kaç günlük görüntüyüm diyebiliyor.

Tesekkurler paintmaker degerli yorumun için.
Ve resimdeki tesbitlerimizin ortak olması da sevindirdi beni.. :)

paintmaker

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
her insan manzara, portre, çiçek, böcek resmi çekebilir. ama fotoğrafçı bakış açısı mı desek gören göz mü desek çeken kişi fotoğrafı öyle bir sunmalı ki bakanlar "aa bunu anlatıyor, bildiğimiz galata kulesi( vs..) ne kadar farklı görünüyor" diyebilmeli. o fotoğraf o zaman anlam kazanıyor sanırsam.

n_TR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
her insan manzara, portre, çiçek, böcek resmi çekebilir. ama fotoğrafçı bakış açısı mı desek gören göz mü desek çeken kişi fotoğrafı öyle bir sunmalı ki bakanlar "aa bunu anlatıyor, bildiğimiz galata kulesi( vs..) ne kadar farklı görünüyor" diyebilmeli. o fotoğraf o zaman anlam kazanıyor sanırsam.

Bu yorumundan sonra fotografcı mı olsam dedim bi an.. :)
Tesekkurler gercekten. fotografcı degılım fakat seviyorum an'ı yakalamayı. :wink:

paintmaker

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence kendini geliştirirsen ve bol bol fotoğraf çekersen olursun. bakış açın güzel. çalışmalara devam. yeni resimler bekliyoruz :)

impossible0049

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Harika bir görüntü yakalamışsın gerçekten çok profesyonelce bir çekim olmuş ellerin dert görmesin :)

n_TR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence kendini geliştirirsen ve bol bol fotoğraf çekersen olursun. bakış açın güzel. çalışmalara devam. yeni resimler bekliyoruz :)

Harika bir görüntü yakalamışsın gerçekten çok profesyonelce bir çekim olmuş ellerin dert görmesin :)

- Hedefimden şaşmamalıyım :)
yine de tesekkurler arkadasım..;)

- Tesekkurler impossible (bu kadar mütevazilik yapmam cogu kez fakat arkadasımında dediği gibi bakıs acının guzelliği.. ;).. :)