Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gazete tasarimi için frehand mi quark mi ?

gerexiz27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar gazete tasarimi icin quark mi frehand mi gelim paylaşalim nedenleri ile

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence gazete dergi gibi çook sayfalı işler için freehand kullanmamalı freehand donuyor cunku sureklı. Çook sayfalı işler için Indesıng kullanmanızda yarar var derim en kötü ihtimal Quark kullanılmalı. Heem böylece master page ile de işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

cem bulut

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
freehand bu tarz işler için uygun değil. kitap dergi gazete vs.
quark express bitiyor hatta bitti gibi.
indesign hem bu tarz işler için, hem tüm tasarım işleri için en ideal program.
efektlerde patlamalar olmaz, sıkıntısız kolay ve rahat bir program.

gerexiz27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
indesing i yeni yeni ögreniyorum bencede frehand den kopup bu tur işleri icin indesing e gecmek lazim

okan-iran

🌱Yeni Üye🌱
Bence ne corel ne freehand nede quark ii en ii si indesing ve kullanımı da oldukca basit

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
quark tabiki
böyle kıyaslar yaparken programların yapılış amaçlarını incele
corel freehand ps vs.vs. hepsinde gazete tasarlayanı duydum
ama bunlar geniş amaçları olan programlardır
birçok özellikleri işine yaramaz gazete tasarımında
ama quark sadece gazete vs. mizanpaj işleri içindir
çalışma sistemi basit mantıklıdır

cem bulut

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gazete quark 'ta yapılır. ama indesign quarkı geçti.
corel diyenlere bakma arkadaş... başka birşey bilmeyenler corel diye ısrarederler.
KOLAY DERLER.... biraz zora arkadaşlar.. grafikerim diyebilmeniz için lütfen...

gerexiz27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
quarki yukledim onda yapayim dedim ama frehand e göre cok yavas ya aklim ermedi gitti frehand daha seri calisiyor

cnn_hrn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aynı sekilde bende yerel gazete dizgisi yapıyorum freehand e . indesign de yaptım bi kere başlıkları isteğim gibi freehandde olduğu gibi sündürme işleri biraz zorladı belki de tam bilmediğimden olsa gerek :D

ozgur_tutsaq

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bence en iyisi en iyi bildiğiniz yada en çok meraklısı olduğunuzdur. bende yıllardır gazete tasarımı yapıyorum ve quark 6,0 kullanıyorum şu an. çok da memnunum. bazı arkadaşlarım corel seviyor ve iyi biliyor onda yapıyor. bazıları indesing biliyor onda yapıyor bazılarıda freehand da yapıyor. ancak ben quark çok iyidir diye savunmuyorum savunduğum şu dur ki; problemsiz + rahat + hızlı + pratik = programımız
yani bunları hangisinde buluyorsanız programımız kısmına onu yazabilirsiniz. ben Quark yazıyorum ya siz? :) hepinize kolay gelsin....

ebru yavaş

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar Quark programı elinde olan varsa gönderebilirmi bana:S

msemihdemir

🌱Yeni Üye🌱
bnm bildiğim freehand i adobe almış ve üretimini durdurmuş freehand 10 dan sonra uretilmedi quark şu anda çoğu gazetelerde kullanılıyor fakat şirketler indesign bilen adamları şirketlere çağırıp indesign ın seminer ve eğitimini verdiriyorlar bundan sonra gazetelerde kullanılıcak program indesign dır. Indesign gelişiyor buna karşılık quark ve freehand gelişmediği için isteklere karşılık veremiyor.
Sonuç olarak Indesign.

chabalco

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
InDesign veya Quark ...
Freehand ile zor olur mizampaj ...tirelemede de sıkıntılar doğar ...
(olmaz diye birşey yok tabi işi yapan insan neticede)

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Aslinda Ilk baslarda Quarkxpress oldukca basariliydi, cunku sadece gazete ve dergi yapimi icin tasarlanmisti, sonra indesign isin icine girince Quarkxpress`in populeterisi dustu, Indesign size photoshop`la calisma kolayligi sagliyor...

Ben yillardir Quarkxpress kullandim ve hic bir zorluk cekmedim, matbaalarda gayet memnundu.. Ama simdi Indesign isin icine girdi, simdi bulundugum ortami goz onune alirsak Indesign kullaniyorum. Corel`de de gazete ve dergi yapmaya calistim, 1 gunde bitirecegim isi corel`le 5 gunde bitirdim..

Size tavsiyem hangisinde kendinizi daha iyi hissediyorsaniz onu kullanmaniz. Ama ben Indesign ya da Quarkxpress derim

menderes006634

🌱Yeni Üye🌱
Bencede quark gazete için en güzel program bende quarkı kullanıyom rahat ve iyi...

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Gazete, dergi, kitap yapıyorsanız bunun programı ya InDesign ya da QuarkXpress'tir. Bunun lamı cimi ve tartışması yoktur.
"Yok ben şu programda yaptım oldu, yok ben bunda yaptım oldu" diyenler ya bu işi bilmiyorlar ya da bildikleri tek program olduğu için her işi aynı programda yapmaya çalışıyorlar. Saygı duyarım ama tavsiyelerine kulak asmayın.
Quark mı InDesign mı derseniz; ben hiç tereddütsüz InDesing derim. Yıllarca Quark kullanmış biri olarak InDesign'a geçerken manevi sebeplerden dolayı çok zorlandım. Fakat yapacak bir şey yok. Gelişmenin önünde durulmuyor.

Siz hemen InDesign'da çalışmaya başlayın. Sıkıntınız olursa yardımcı oluruz.