Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gazete tasarımı yapan arkadaşlar yardımlarınız lazım.

holy84

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar İndesign'de gazete tasarımı yapıyorum. Ancak baskıda renklerde ve fotoğraflarda iyi sonuç alamıyorum. Matbaa tasarım ile alakalı olduğunu belirtti. Fotoları 210 dpi cmyk, tiff, renkleri proses kullanıyorum. Atladığım noktalar nelerdir? Tramlar ile mi alakalı. yada başka bir şeyler mi? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Evet tramlar ile alakalı. Gazete 60 lık tram yani kalın tarm basılıyor. Muhtemelen ki öyledir resimler baskıdan koyu çıkmıştır. Mümkün oldukça resimleri bozmadan renklerini açmak lazım. Ofset malum 70 lik hatta bazen 80 lik basılıyor ki renklerde sorun olmuyor.

holy84

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kardeşim öncelikli teşekkür ederim cevabın için. Fotoğrafları renklerini bozmadan hangi şekilde açarsam iyi olur. Kanal kanal falan mı yoksa level Curves vb. ile mi. Birde renkler için ne yapabilirim.

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Curves ten olur contrast olur dengeli açmak lazım. Curvesten açarken de ortadan açmak lazım. Bazende sellektive colours tan renklerin içindeki renklerin ayarlarıyla olur. Renk ayrımı ayrı bir tecrübe ayrı bir ustalık işi.

medyatik666

🌱Yeni Üye🌱
Yüksek kalite PDF yapıp öyle çıkış almayı denedin mi?

holy84

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Matbaa pdf x1a:2001 yeterli diyor.

Insanity

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yıllardır bu iş ile uğraşıyorum, bende hiç bir sıkıntı olmadı. 15cmx15cm 72 dpi resim koyduğum zamanlar bile oluyor veriyorum çıktıyı ertesi gün süper çıkmış. En fazla pixellerde bozukluk oluyor. Bence matbaa hatasını sana yıkmaya çalışıyor ;)