Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gelecekte kadın yokmu :) Aşamalarıyla renk denemesi...

jagermeisterAG

🌱Yeni Üye🌱
2n90e.jpg

mHOJ0.jpg

gE71e.jpg

jkKHT.jpg

KgU7x.jpg

XNEwa.jpg

4K7zn.jpg

9gfn.jpg

ungN9.jpg

Yo0uX.jpg

lj2CX.jpg

C4wiJ.jpg

Benzer konular

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
Tebrik ederim. Tek kelime ile çok başarılı.
Çalışmalarını ara ara takip ettiğim marta Nael gibi pastel tonlar çok cezbedici. Tekrar tebrik ederim.

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu mevzuyla kadın yokmu ne alaka

jagermeisterAG

🌱Yeni Üye🌱
Tebrik ederim. Tek kelime ile çok başarılı.
Çalışmalarını ara ara takip ettiğim marta Nael gibi pastel tonlar çok cezbedici. Tekrar tebrik ederim.

Teşekkür ederim dostum beğenmene sevindim...:)

bu mevzuyla kadın yokmu ne alaka

cevap en son resim...
gözden kaçması ihtimaline karşı en sonda resimden bir kesit koymuştum aslında...:D:

Arkadaşımız sırf bu konu için yapmış çizimi, bir bakışta anlaşılıyor :D:

Değişik bir fikir, tebrik ettim.

Teşekkür ederim dostum beğenmene sevindim ayrıca başlık ile resim arasındaki ayrıntıyı faketmen beni sevindirdi...:D:

sarp111

🌟Usta Tasarımcı🌟
güzel çalışma tebrik ederim

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çizim yeteneğine birşey demiyorum. fantastik bir resim hayal gücü onada birşey demiyorum. resimlere bakmıştım ama oradaki resmi çocuğu görememiştim. bugün bakınca gördüm. matrixten esinlenmişsin sanırım.

avatarı izleyip bunlar neden mavi sevmedim diyen bir arkadaş vardı. onun gibi olup eleştiri yapmıyorum. hayalde sınır olmaz benim için

sadece gerçekten anlamak için soruyorum. resimi çizerken tam olarak ne düşündün?
uzay tepesinde tüp olsun, insan olsun ama terminatör gibi yarı insan,çocuk olsun kablolu.....gerçekten ilginç

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Enteresan kurgunun yanı sıra oldukça başarılı bir çalışma..

Ne denilebilir ki.. Tebrikler..

jagermeisterAG

🌱Yeni Üye🌱
çizim yeteneğine birşey demiyorum. fantastik bir resim hayal gücü onada birşey demiyorum. resimlere bakmıştım ama oradaki resmi çocuğu görememiştim. bugün bakınca gördüm. matrixten esinlenmişsin sanırım.

avatarı izleyip bunlar neden mavi sevmedim diyen bir arkadaş vardı. onun gibi olup eleştiri yapmıyorum. hayalde sınır olmaz benim için

sadece gerçekten anlamak için soruyorum. resimi çizerken tam olarak ne düşündün?
uzay tepesinde tüp olsun, insan olsun ama terminatör gibi yarı insan,çocuk olsun kablolu.....gerçekten ilginç

Öncelikle konunun matrix ile pek bir alakası yok kısaca şöyle açıklamaya çalışayım:
Kadına yapılan şiddetin ve zulmün geleceğe yansıması olarak düşünebilirsin, bu şiddetin artarak devam etmesi gelecekte kadınların yok edilmesine kadar varabileceği düşüncesiyle yapılan bir çizim. aslında bu hep yapmayı planlayıpta birtürlü zaman ayıramadığım bir çizgi roman senaryosuydu ondan bi kesit diyebilirim. gelecekte kadınların olmayışından ve neslin devam etmesi gerekliliğiyle ölmüş sağlam bedenleri, icat ettikleri makineler yardımıyla yaşama döndürüp klonlama yöntemiyle neslin devam etmesini sağlıyorlar, sırtlarına bağlı olan makine düzenekleri,kablolar yardımıyla kan görevi gören sıvının dolaşımını sağlıyor.bebek olayına gelirsek bir hücrenin çekirdeği, daha önce çekirdeği çıkarılmış yumurta hücresi ile birleştiriliyor ve yeni yumurta hücresinin embriyona dönüşümü sağlanıyor. Başka bir deyişle, bir insanın deri dahil herhangibir hücresinden ikizi üretilebiliyor bu yöntemle insan ırkının devamlılığını sağlıyorlar ancak kadın olmadığı için kullanılan hücre veya gen örnekleri erkeklerden sağlanıyor ve doğan çocuklarda normal olarak erkek oluyorlar, resimdeki karakterde bu bahsetmiş olduğum gelecek dünyasında bir bilim adamının bulunan bir dişi fosilinden elde etmeyi başardığı dişi hücresini karakterimizde kullanmasıyla hikaye başlıyor yani ilk dişi genine sahip bebeği taşıyor.... gibi gibi...:D: hikayeyi tam oturtamadığım için hiç başlayamadığım hikayede diyebiliriz...:D:

Enteresan kurgunun yanı sıra oldukça başarılı bir çalışma..

Ne denilebilir ki.. Tebrikler..

Ayrıca sizede teşekkür ederim beğenmenize sevindim...:)

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öncelikle konunun matrix ile pek bir alakası yok kısaca şöyle açıklamaya çalışayım:
Kadına yapılan şiddetin ve zulmün geleceğe yansıması olarak düşünebilirsin, bu şiddetin artarak devam etmesi gelecekte kadınların yok edilmesine kadar varabileceği düşüncesiyle yapılan bir çizim. aslında bu hep yapmayı planlayıpta birtürlü zaman ayıramadığım bir çizgi roman senaryosuydu ondan bi kesit diyebilirim. gelecekte kadınların olmayışından ve neslin devam etmesi gerekliliğiyle ölmüş sağlam bedenleri, icat ettikleri makineler yardımıyla yaşama döndürüp klonlama yöntemiyle neslin devam etmesini sağlıyorlar, sırtlarına bağlı olan makine düzenekleri,kablolar yardımıyla kan görevi gören sıvının dolaşımını sağlıyor.bebek olayına gelirsek bir hücrenin çekirdeği, daha önce çekirdeği çıkarılmış yumurta hücresi ile birleştiriliyor ve yeni yumurta hücresinin embriyona dönüşümü sağlanıyor. Başka bir deyişle, bir insanın deri dahil herhangibir hücresinden ikizi üretilebiliyor bu yöntemle insan ırkının devamlılığını sağlıyorlar ancak kadın olmadığı için kullanılan hücre veya gen örnekleri erkeklerden sağlanıyor ve doğan çocuklarda normal olarak erkek oluyorlar, resimdeki karakterde bu bahsetmiş olduğum gelecek dünyasında bir bilim adamının bulunan bir dişi fosilinden elde etmeyi başardığı dişi hücresini karakterimizde kullanmasıyla hikaye başlıyor yani ilk dişi genine sahip bebeği taşıyor.... gibi gibi...:D: hikayeyi tam oturtamadığım için hiç başlayamadığım hikayede diyebiliriz...:D:
vay be ne mesajlar varmış
böyle anlatınca çok manidar buldum çizimleri gerçekten.
Çizgi roman olarak aklıma gelmişti aslında. bu açıdan bakınca şahsen fikrini hayata geçirmeni isterim hatta onu alıp okumayı da.

Türkiyede çizgi roman çok sönük, fazla hayran kitlesi olmayan birşey ama 1980lerde çok popülerdi.
conan, örümcek adam, hulk vardı mesela okumadım ama abim hastasıydı onların. Şahsen böyle senaryo birikimin varsa ki çizimde yapabiliyorsun zaten. hayata geçir şimdi milyon dolarlık filmler buralardan çıkma.

burada talep göremesen bile uzak doğuda tam bir çizgi roman çılgınlığı var. oralara gönderirsen illaki birilerinin dikkatini çekecektir. tabi hikayenin tamamını bilemem ama biraz daha duyulmadık birkaç ilginç bir konu ile desteklersen çok güzel olabilir.

. ama birkaç önerim olacak sana

Nasıl yapacağın tabi sana kalmış ama geniş kitleye hitap etmek istiyorsan:
Senin anlattığın senaryo kadın şiddetini boşver. kadınların nesilden kaybolmasını başka bir sonuca bağla derim. sadece kadınları etkileyen bir salgın olabilir mesela.

bu tip filmlerde; ya makineye ya insana özgüydü bebek durumu. sen ikisini birleştirmişsin çok orjinal olmuş bu fikir.
ben daha normal gibi görünen ama aykırı görüntülerin serpiştirldiği konuları severim kişisel olarak
mesela örümcek adam çifte hayat yaşıyor
matrixde yine duruşta normal ama hareketler garipleşiyor zamanla..
yada hatırlarmısın bilmiyorum eskiden "ziyaretçiler" vardı. bunun gibileri seviyorum tabi bu kişisel tercih. bunu gibi birşey düşünürsen şahsıma memnun olurum. ama senin fikrin kötü diye değil potansiyel okuyucun olursam aklında bulunsun :)

jagermeisterAG

🌱Yeni Üye🌱
vay be ne mesajlar varmış
böyle anlatınca çok manidar buldum çizimleri gerçekten.
Çizgi roman olarak aklıma gelmişti aslında. bu açıdan bakınca şahsen fikrini hayata geçirmeni isterim hatta onu alıp okumayı da.

Türkiyede çizgi roman çok sönük, fazla hayran kitlesi olmayan birşey ama 1980lerde çok popülerdi.
conan, örümcek adam, hulk vardı mesela okumadım ama abim hastasıydı onların. Şahsen böyle senaryo birikimin varsa ki çizimde yapabiliyorsun zaten. hayata geçir şimdi milyon dolarlık filmler buralardan çıkma.

burada talep göremesen bile uzak doğuda tam bir çizgi roman çılgınlığı var. oralara gönderirsen illaki birilerinin dikkatini çekecektir. tabi hikayenin tamamını bilemem ama biraz daha duyulmadık birkaç ilginç bir konu ile desteklersen çok güzel olabilir.

. ama birkaç önerim olacak sana

Nasıl yapacağın tabi sana kalmış ama geniş kitleye hitap etmek istiyorsan:
Senin anlattığın senaryo kadın şiddetini boşver. kadınların nesilden kaybolmasını başka bir sonuca bağla derim. sadece kadınları etkileyen bir salgın olabilir mesela.

bu tip filmlerde; ya makineye ya insana özgüydü bebek durumu. sen ikisini birleştirmişsin çok orjinal olmuş bu fikir.
ben daha normal gibi görünen ama aykırı görüntülerin serpiştirldiği konuları severim kişisel olarak
mesela örümcek adam çifte hayat yaşıyor
matrixde yine duruşta normal ama hareketler garipleşiyor zamanla..
yada hatırlarmısın bilmiyorum eskiden "ziyaretçiler" vardı. bunun gibileri seviyorum tabi bu kişisel tercih. bunu gibi birşey düşünürsen şahsıma memnun olurum. ama senin fikrin kötü diye değil potansiyel okuyucun olursam aklında bulunsun :)

Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim vermiş olduğunuz önerileride dikkate alacağım, zaten hikaye konusunu tam olarak netleştiremedim bir türlü bu hikayenin kaçıncı hali kim bilir, sürekli beyenmeyip değiştiriyorum ,büyük bir ihtimal buda bir süre sonra değişecekti. :D

Sizin önerinizlede birleştiredebiliriz aslında kadınların zayıf görülmesi ve sürekli ikinci plana atılmaları ileride kadınların başkaldırışına dönüşebilir erkeklere karşı bir savaş içine girebilirler böylelikle toptan ve en kolay yoldan yok edilmeleri için geliştirilen ve sadece kadınları etkileyen bir salgın hastalık uyduradabiliriz. :)
Hikaye'ye ölmüş insan bedenlerini toplayıp icat ettikleri makinelerle savaş ,iş ve nesil devamlılığında kullanmalarıyla başlamıştım,bu çizimi yaptıktan sonra kadın varken neden ekek bedeni kullandımki sorusu aklıma takıldı ona görede hikaye değişti tabiki...bu kadar basit değil tabiki ben kısaca sadece çizimdeki aşamasını anlatmaya çalıştım çok daha vurucu ve beklenmedik aşamları var ,hikayenin sonunu çok farklı yerlere bağlamıştım, burda anlatmaya kalksam çok uzun sürer, zaten o kısımlarıda tam toparlayabilmiş değilim ,yazma konusundada pek iyi sayılmam...(çizgiroman hayalimin sürkli ertelenmesinin nedenleriden biride bu olabilir) :D:

Hikayeyi tam olarak netleştirdiğimde zaman buldukça yavaştan başlamayı planlıyorum, işallah düşündüğüm gibi olur. Birde sizinde dediğiniz gibi çizgiroman olayı Türkiye'de pek rağbet gören bi olay değil ama benim amacım aman satılırmı veya okunurmu gibi düşüncelerden çok liseden beri hayalini kurduğum olayı gerçekleştirebilmek...

karantina

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
deryademir83.blogspot.com
cizim anatomi 10 numara ama renklendirme hic olmamıs. renderler cok kotu bence siz renk , boyama sorununuda asacak gibi duruyorsunuz. renk konusunda yardımcı olması adına fetsch-art

jagermeisterAG

🌱Yeni Üye🌱
cizim anatomi 10 numara ama renklendirme hic olmamıs. renderler cok kotu bence siz renk , boyama sorununuda asacak gibi duruyorsunuz. renk konusunda yardımcı olması adına fetsch-art

Yorumunuz için teşekkür ederim renk konusunda gerçekten sıkıntılarım var özellikle kullanacağım rengi seçmekte çok zorlanıyorum, paylaşmış olduğunuz
fetsch-art bağlantısındaki örnekleride inceledim ancak bukadar detaylı çalışmak için ne zamanım var nede bunu karşılayacak donanımım var :D: kullandığım tablet dandik, ama iş görüyor yinede, bilgisayar donanımı renk olayına girince yetersiz kalıyor birçok renklendirme denemesinde bilgisyarın kilitlenmesi çok can sıkıcı hatta bazı renklendirme girişimlerim competerin kilitlenmesiyle kaybolup gitti bir okadarıda yarım kaldı :( onca zaman ve emek kaydedemeden gitti ,buda beni renk olayından iyice soğuttu renklendirmekten korkar duruma geldim, bu çalışmadada yine bir riske girip denedim sıkıntı çıkarmaya başladığı noktada bırakıp biraz süsledim :) işallah ileride daha sağlam donanıma sahip bir competer alabilirsem bahsettiğim sorunlardan kurtulup daha iyi işlere imza atabilirim...

Aliye35

🌱Yeni Üye🌱
Çalışmalarınıza bayıldım. Sırf donanım yüzünden istediklerinizi yapamamanız beni gerçekten çok üzdü. İnşallah tez zamanda ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Yeteneğinizi bol bol geliştirebileceğiniz imkanlara sahip olmanız dileklerimle...

jagermeisterAG

🌱Yeni Üye🌱
Çalışmalarınıza bayıldım. Sırf donanım yüzünden istediklerinizi yapamamanız beni gerçekten çok üzdü. İnşallah tez zamanda ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Yeteneğinizi bol bol geliştirebileceğiniz imkanlara sahip olmanız dileklerimle...

Teşekkür ederim beğenmenize sevindim ayrıca iyi dilekleriniz içinde çok teşekkür ederim, dediğim gibi maddiyat her yönden hayallerimizi yapmak istediklerimizi kısıtlıyor, benim alanım aslında heykel ama fantastik çizimlerle uğraşmayı da çok seviyorum iki dal arasında sıkışıp kaldım ikisi içinde hayallerim ve yapmak istediklerim var ancak malzeme ve araçların fiyatları malum, maddiyat her zaman ön planda durum böyle olunca ister istemez idare etmek zorunda kalıyoruz...