Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Geometri Soru Çizimi - Yardım

SirCoitus

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba sevgili abiler, ablalar, beyler, bayanlar;

Ben tıp fakültesi öğrencisi Talha Çakır, okulun yanında InDesign ile dizgi (iyi derecede) ve Illustrator ile vektörel çizim (başlangıç) yapıyorum. Ve aynı zamanda geometri özel dersi veriyorum :) Geometri notlarımı yavaştan bilgisayar ortamına geçirmeye başlamayı düşünüyorum. Sizin deneyimlerinize ihtiyaç duyduğum nokta ise burada başlıyor :)

Forumun ilan bölümüne göz attığımda bu konuda deneyimli bir çok kişiye rastladım -deneyimli arkadaşlar lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz :) -. Lafı fazla uzatmadan konuya gelmem gerekirse;
- Siz soruları -Illustrator kullananlar için- Illustrator'da nasıl çiziyorsunuz?
- Sürekli kullandığınız şekilleri nasıl kaydettiniz ve nasıl çağrıyorsunuz?
- Geometri sorularındaki açıortay, kenarortay, yükseklik gibi yardımcı elemanların şekillerini nasıl çiziyorsunuz?
- Son olarak rica etsem bir proje üstünde çalışırken kısa da olsa video kaydı yapıp gönderir misiniz?

Şimdiden teşekkürler... :)
Örnek bir geometri sorusu da yükledim :)

SirCoitus

🌱Yeni Üye🌱
Sanırım İllustrator ile soru çizimi yapan yok. Freehand ile geometri soru ve şekil dizgisi yapan arkadaşlardan rica etsem siz bir proje üzerinde çalışırken işinizi engellemeyecek şekilde kısa da olsa bir video kaydı yapıp gönderir misiniz? (Freehand bilmiyorum ama öğrenip, yöntemleriniz doğrultusunda kendimi geliştirmek istiyorum.) Şimdiden teşekkürler...