Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

google maps icon ekleme

tuNc

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu konuda bi fikri olan yok mu :S ?

barisb17

🌱Yeni Üye🌱
türkiyeden ikon eklenmiyor ama sadece google kendi bilgisinde olan yerleri otomatik olarak ekliyor

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
türkiyeden ikon eklenmiyor ama sadece google kendi bilgisinde olan yerleri otomatik olarak ekliyor

Türkiye içinde icon ekleyebiliyorsun icon bölgeye göre değişmiyor örnek: arkadasaozel.com adresinden gmail sekmesine tıklarsan görürsün ..

Icon eklemeye gelince burda yardımcı olmak kod bakımından çok zor çünkü oldukça fazla api bulunmakta ve yaptığın kodlamaya yadaiçeriğe göre değişiyor fakat https://code.google.com/p/google-maps-icons/wiki/HowToAddNewIcons#Put_"placemarks"_on_your_map adresi incelersen icon değiştirme olayını en azından html bir dosya için anlayabilirsin.

tuNc

🏆Pro Tasarımcı🏆
Icon eklemeye gelince burda yardımcı olmak kod bakımından çok zor çünkü oldukça fazla api bulunmakta ve yaptığın kodlamaya yadaiçeriğe göre değişiyor fakat https://code.google.com/p/google-maps-icons/wiki/HowToAddNewIcons#Put_"placemarks"_on_your_map adresi incelersen icon değiştirme olayını en azından html bir dosya için anlayabilirsin.

Hocam çok sağol ben ordan ekleyebiliyorum fakat benim amacım kodlarla ekletebilmek yani yaptıgım sistemde kendi sitemin panelinden ekletebilmek enlem ve boylam kodlarıyla ekletebilmek. Bilmem anlatabildim mi ?

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
google da sistemde enlem ve boylama göre kendi admin paneline ekletip algılayacak kod yoktur en fazla admine api numarası girişi yaptırırsın ve ona göre otomatik ip den alır , diğer kodlama konusuna gelince kodlamanın türüne , diline ve bir çok şeye göre değişiyor fix kodlama yok bunda yukarda verdiğim yerde sadece o sayfaya bakma diğer sayfalarıda incelersen orda kodlama sistemi dillere göre verilmiş durumda başka türlü burdan bu şekilde anlatılması verdiğin bu bilgiyle zor.

zozz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
google maps file=api sistemini inceleyebilirsin
bunun için google üye girişi yapman gerekiyor.
Google Maps API Concepts - Google Maps API - Google Code
googleın vereceği key değeriyle kendi sitene çağıracağın googlemap i istediğin gibi şekillendirebilir,istediğin yere tanıtıcı resim vs ekleyebilirsin.

kolaycı ve bir elin parmakları kadar olan koordinat bilgileri için getlatlon.com a, seçmeli ve değişken koordinatlar içinse yakın zamanda çıkan googlemap lat-long apisini incelemeni tavsiye ederim.
son projemde fazlasıyla çıldırttı ama hallettim hepsini. sadece hobi içinse hiç bulaşma derim, proje için falansa allah kolaylık versin:)

zozz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
google maps file=api sistemini inceleyebilirsin
bunun için google üye girişi yapman gerekiyor.
Google Maps API Concepts - Google Maps API - Google Code
googleın vereceği key değeriyle kendi sitene çağıracağın googlemap i istediğin gibi şekillendirebilir,istediğin yere tanıtıcı resim vs ekleyebilirsin.

kolaycı ve bir elin parmakları kadar olan koordinat bilgileri için getlatlon.com a, seçmeli ve değişken koordinatlar içinse yakın zamanda çıkan googlemap lat-long apisini incelemeni tavsiye ederim.
son projemde fazlasıyla çıldırttı ama hallettim hepsini. sadece hobi içinse hiç bulaşma derim, proje için falansa allah kolaylık versin:)

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
googlemap lat-long apisi nedir ?

Map overlays lermi ? yoksa iphone companentlermi ?

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tşk ler
Peki ozaman bir kavram kargaşasına düştüm bu google kodları gerçekten çok enteresan eğer yorumları olan arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa sevinirim ..

Google apileri ile (api = uygulama geliştirme arabirimi) arabirim olarak kullanıp her türlü veri iletişimi yaptırabiliyoruz ancak overlays (yardımcı kaynak) ise sadece kısaltılmış yöntemmi oluyor , değilse o zaman apilere mecbur gibi bir hali var eğer apiyle yapıyosak google overlaysleri neden çıkardı .. Tuhaf ben bir yorum getiremedim , peki ovarlaysın apiden avantajı ne burda ????