Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Görev çubuğundaki site adını değiştirmek.

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar Dreamweaver CS5 kulanarak web sitesi kurdum ve yaınladım. Ancar intrnet tarayıcılarından sitemi açtığım zaman görev çubuğunda site adı Başlıksız Belge olarak görünüyor. Görev çubuğunda sitemin isminin görünmesini istiyuorum. Birde Tarayıcıdaki başlık altındaki açıklama yazısını değiştirmek istiyorum. Eklediğim örnek dosyada kırmızı kalem ile işaretledim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Örnek dosya ektedir.

Son düzenleme:

Salamander

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.rasitbolukcu.com
Sayfanıza bir title eklerseniz Başlıksız belge olmaktan çıkacaktır. <head></head> tagları arasına <title>Site Başlığım</title> gibi bir ifade eklerseniz, görev çubuğunda ve sitenizin başlığında bu ifade yer alır. Ayrıca meta tagları ile ilgili de bir kaç yazı okumanızda fayda var. Gönderdiğiniz fotoğraftaki yazı meta description ile ayarlanıyor. Örneğin yine head tagları arasına <meta name="description" content="Grafikerler sitesi. Photoshop Dersleri, CorelDraw Dersleri, Grafik Tasarım Programları Eğitimi ve Sorunları hakkında bilgi." /> yazarsanız google da sayfanız sonuç olarak çıktığında altında bu cümle yazar. Ama bu konuların çokca ayrıntıları da mevcut. Belirli bir karakterden çok olması sıkıntı yaratabiliyor mesela. Bu nedenle daha bilgili arkadaşların yazdıkları makalelere bir göz atarsanız daha faydalı olacaktır.

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok teşekürler hocma. Hocam kodlardan hiç anlamadığım için soruyorum. title>Site Başlığım</title> ve meta taglarını nereden değitiriyoruz. Dreamweaver CS5 sayfayı dizayn ettiğimiz kodlareın içinde mi yokla başka bir yere mi girip düzelme yapıyoruz. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Salamander

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.rasitbolukcu.com
kodları değiştirmenin bir çok yolu var. En basiti .html uzantılı dosyanıza sağ tıklayıp notpad ile açabilir düzenleyip kaydedebilirsiniz. DW ile de ust kısımda source code yazan kısıma tıklarsanız kaynak kodlar üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok teşekürler hocam ellerinize sağlık.