Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik tablet için yardım ve öneri???

blackcatizmir

🌱Yeni Üye🌱
İyiforumlar, Aşağıda resimlerini eklediğim türden çizgiroman tarzında resimler yapmak istiyorum. Grafik tabletlerle ilgili hiç bilgim yok. Çok yaygın kullanılan bir ürün olmadığı için İzmirdeki elektronik marketlerdede tatminedici bir bilgi alamadım. Hatta ürünü bile bulamadım.
Wacom ve UC-LOGIC arasında kaldım. Fiyat olarak uc logic daha uygun fakat kalitesi hakkında bir bilgim yok. Bu iş için 500tl civarında bir bütçe ayırdım. Sizce istediğim özelliklere göre hangi modeli alabilirim?

youngman_3736

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sizede iyi forumlar, Acizane yardımcı olmaya çalışayım. Öncelikle size şunu söyleyeyim ; Tavsiyesiz ürün almayın, tek bir kişinin tavsiyesine de uymayın. Örnek olarak sunduğunuz resimlerin hepsi aynı tarz değil, bazıları pixel bazıları vektör tabanlı. İlk resim, yani joker karakteri için konuşacak olursak, pixel tabanlı bir resim ve bence bu tarz çizim yapmak istiyorsanız önce kağıt kalemi elinize alıp desen, anatomi, form, perspektif, doku, ışık ve renk gibi konulara çalışın. Benim de zamanında düştüğüm bir hata var '' Kalem kağıtla çöp adam bile çizemem ama hele bir tablet alayım siz görürsünüz '' düşüncesi. Bu düşünce baştan sona yanlış. Tablet'i en kısa özetle mouse'un gelişmişi diyebiliriz, çünkü mouse ile aralarında sadece hassasiyet farkı var. Tabi şuan durumunuzu bilmeden konuşuyorum ama resim çizmekte iyiyseniz tablet hakkında bilgilere geçiyorum. Resim bilginiz yoksa zaten tabletle hiç oyalanmadan kalem kağıtla başlayın derim. Tablet alacaksanız wacom dan şaşmayın derim çünkü sektörün açık ara lideri. kalemlerinin pilsiz olması ayrıca bir güzellik. Paranızın tam karşılığını alırsınız yani. Başlangıç için 200-400 tl arası tabletler var ( bamboo ), daha iyi bişey olsun isterseniz Intuos 4 modeline bakabilirsiniz, en küçük boyu 700-800 tl civarında yanılmazsam. Fakat tekrar söylüyorum resim bilginiz yoksa yada zayıfsa tabletle vakit kaybetmeden önce kağıt kalemle ustalaşın, bu çok daha hızlı ve sağlıklı bir yoldur. Şunu unutmayın Tablet sizi kediden kaplana dönüştürmez.. Umarım yardımcı olabildim.

blackcatizmir

🌱Yeni Üye🌱
Sizede iyi forumlar, Acizane yardımcı olmaya çalışayım. Öncelikle size şunu söyleyeyim ; Tavsiyesiz ürün almayın, tek bir kişinin tavsiyesine de uymayın. Örnek olarak sunduğunuz resimlerin hepsi aynı tarz değil, bazıları pixel bazıları vektör tabanlı. İlk resim, yani joker karakteri için konuşacak olursak, pixel tabanlı bir resim ve bence bu tarz çizim yapmak istiyorsanız önce kağıt kalemi elinize alıp desen, anatomi, form, perspektif, doku, ışık ve renk gibi konulara çalışın. Benim de zamanında düştüğüm bir hata var '' Kalem kağıtla çöp adam bile çizemem ama hele bir tablet alayım siz görürsünüz '' düşüncesi. Bu düşünce baştan sona yanlış. Tablet'i en kısa özetle mouse'un gelişmişi diyebiliriz, çünkü mouse ile aralarında sadece hassasiyet farkı var. Tabi şuan durumunuzu bilmeden konuşuyorum ama resim çizmekte iyiyseniz tablet hakkında bilgilere geçiyorum. Resim bilginiz yoksa zaten tabletle hiç oyalanmadan kalem kağıtla başlayın derim. Tablet alacaksanız wacom dan şaşmayın derim çünkü sektörün açık ara lideri. kalemlerinin pilsiz olması ayrıca bir güzellik. Paranızın tam karşılığını alırsınız yani. Başlangıç için 200-400 tl arası tabletler var ( bamboo ), daha iyi bişey olsun isterseniz Intuos 4 modeline bakabilirsiniz, en küçük boyu 700-800 tl civarında yanılmazsam. Fakat tekrar söylüyorum resim bilginiz yoksa yada zayıfsa tabletle vakit kaybetmeden önce kağıt kalemle ustalaşın, bu çok daha hızlı ve sağlıklı bir yoldur. Şunu unutmayın Tablet sizi kediden kaplana dönüştürmez.. Umarım yardımcı olabildim.

Resim konusunda yeteneğimi beğeniyorum o konuda bir sıkıntı yok benimiçin. Zaten çiziceğim şeylerde şahsi kullanımıma yönelik profesyönel olmuyan çalışmalar olucağı için. Evet pixel ve vektör olarak 2 tarzdada çalışmama olanak sağlıyacak bir tablet arıyorum aslında. Yanlız şuanda fazla bütçe ayıramıyorum yani elimdeki parayla alabileceğim en iyi ürünü arıyorum kendi isteklerime göre.
Sanırım wacom markasından şaşmamamı öneriyosunuz. Peki wacomun 200-400tl arasındaki modelleri örnekte verdiğim tipte resimleri çizmeme yeterliolurmu? Birde çizim için hangi modelini seçmem gerekiyo?

youngman_3736

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben bamboo pen&touch modelini kullanıyorum çok ta memnunum fiyatı 250-300 civarı olması lazım. dediğim gibi grafik tablet mouse gibi sadece mouse tan farkı hassasiyeti fazla olması. Vektörel çizimde de pixel tabanlı çizimlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürün ile ilgili tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=UigPWJT_lFk

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
UC Logic veya Wacom hangisini alırsanız alın yeteneğiniz ve kendinizi geliştirdiğiniz kadar başarılı olursunuz.

https://www.bascek.com/7481/uc-logic-lapazz-twha60-incelemesi/

Aşağıdaki UC Logic modelleriyle yapılmış çalışmalar fikir verebilir

Teknobiyotik içinde ürünleri yanyana detaylı kıyaslayıp kendiniz karar verebilirsiniz.
https://www.teknobiyotik.com/cevre-birimleri/grafik-tablet.html

9937-685428c9.jpg

85501422vo4.jpg

1473zswbq11201706081.jpg

blackcatizmir

🌱Yeni Üye🌱
Kafamdaki soru işaretlerinin çoğu kalktı teşekkürler. Sanırım 200-300tl lik bir üründe kendimi bu alete ve programlara adapteettiğim sürece işimigörücektir. Peki kalite yönünden hangi markayı seçmeliyim? İzmirde satan yer olmadığı için bire bir görme şansım olmadı ürünüde internetten satınalıcam. Sizce bu tablet olayında bu markalardan hangisi daha iyi?

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Tablet modeli seçerken kalemi ve yedek parçasının bulunması işinizi kolaylaştırır.
UC logic markası Türkiyede en çok tercih edilen markalardan biri olmayı kaliteli teknik servisi , yedek parça bulunabilirliği ve fiyat performans konusundaki başarısıyla sağlamıştır.

EsraZorcan

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba ben Huion 420 grafik tablet kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır. Gerçekten çok memnunum gerek boyutu , gerek özellikleri olsun memnun kalmamı sağladı. Fiyat olarak da çok uygun biz çizim tableti gerçekten. Grafik tableti sevmemi sağladı , artık günümün bir parçaası haline geldi. Kampanya vardı devam ediyor mu bilmiyorum şuradan aldım
https://solarkamera.com/urun/huion-420-grafik-tablet/