Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tasarım Kursları

büyütozu

🌱Yeni Üye🌱
kadıköy de network academy'de eğitim alıyorum ve çok memnunum ilgilenenler varsa tavsiye edebilirim.

coldnodia

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu konu başlığı altında yazılanların çoğunu okudum. ama biraz "ıskalama" durumu var bence. Şöyle ki;

Sitedeki çoğu kişi "mektepli" olarak kursların yetersiz olacağından bahsetmesi gayet doğru ve normal ANCAK "alaylı" olarak kendinizi geliştirmek istiyorsanız internetteki "tutorial"lar la hangi programda ne kadar ilerleyebilirsiniz ya da ne kadar sürede gelişebilirsiniz veya bir grafik ajansından bir reklam ajansında sizden istenilenleri doğru yollarla ne kadar sürede gerçekleştirebilirsiniz.Bu yüzden bir eğitim kurumunda bunu tamamlamak bence GEREKLİ'dir.(Kursların muamma durumuna girmiyorum genel olarak bu konuşmam).

Bütün konuşmalarımı piyasada freelance diye dolaşan grafikerim! diyenleri, grafik kursu adı altında bildiklerinizi tekrar öğreten kurumları bir kenara koyuyorum, ancak kariyer planını yaparken özellikle alaylı olarak bu yoldan gitmeye baş koyulmuşsa "sertifikalar" da "portfolio" kadar önem kazanıyor bence.

Konuyu açan arkadaşıma fikir vermesi için ben kendi yolumdan bahsediyim.Biyoloji bölümü mezunuyum(2004-2012), aöf'te bankacılık ve sigortacılık okuyorum(2010-2013). biyoloji tamamen diploma amaçlı okuduğum bir bölüm, bankacılık ve sigortacılık ta tamamen iş seçeneğimi arttırmak için girdiğim bir bölüm ancak 2002den beridir, grafik tasarımla hobi olarak ilgilenmeye başladım ancak sonrasında ilgilendikçe yaptığım şeyleri görünce hem kendim hemde çevreden bir "YARATICI ALGI"m olduğunu farkettim ve bunun üzerine devam ettim aynı zamanda bişeyler çizmek tasarlamaktan büyük zevk aldığımı farkettim. Hem yaşım hem de durumum gereği bir üniversite de bu eğitimi almayı tercih edemedim. Kendi kendimi geliştirmeyi tercih ettim ve bunun sonucunda 7 yıldır "grafik tasarım" yapıyorum, "grafiker" değilim. Bunu freelance olarakta sürdürdüm çeşitli reklam ajanslarında dönemlik çalışarak da yaptım. Şimdi 2012 mezuniyetlerimden sonra reklamcılık-grafik tasarım-tanıtım konularında bir iş sahasında devam etmeyi çok istiyorum."mutlu olduğunuz işi yapın" tanımı bende karşılığı bende bu meslek sahası, ancak bir ajansa gidip ben çalışmak istiyorum dediğimde "portfolyomun" ne kadar etkili olacağı ya da tanıdıklarımın referanslarının ne kadar etkili olacağı bence meçhul, AMA eğer ismi kabul görmüş, hatta referans olarak kullanılabilecek eğitim kurumlarından meslek ile alakalı bir sertifika "portfolyo+referans" denklemini tamamlayacak bir formül olduğuna inanıyorum.Farklı görüşler varsa paylaşın benim hatalarım varsa bu planda ona göre kendim içinde revize edebilirim.

Bence ıskalanan bölüm bu, kendi kendine geliştirmek işin bir bölümü, ama ne kadar doğru geliştirebilirsin ne kadar doğru öğrenebilirsin meçhul, ayrıca bu işi bildiğinizi başka birine çalışmalarınızı sunma haricinde nasıl gösterebilirsiniz,

AMA tabi haklı olunan bölümlerde var hiçbir kursu size "yaratıcı algı" kazandırmaz, yaratıcı bakış açısı vermez, ya da yaratıcılığı basit formüllere dökemez, ama yaratıcılığınızı daha iyi, daha hızlı, daha kolay yansıtmak için kullanacağını programlara hakim olmayı öğretebilir.
AYRICA sadece program bilgisi dışında birkaç kursta Renk Kullanımı, tipografi eğitim v.b. konularda eğtim programlarına dahil bu tarz ayrıntılara göre kurs seçmek gerekir.

Birkaç "mektepli" arkadaşımdan öğrendiğim diğer bir şey de grafik tasarım bölümlerinde de program tabanlı eğitimlerin yeterli olmadığıdır. Bu durumda da bir eğitim kurumundan program dilini öğrenmek herşekilde + olarak geçer.

Özetle, kurslar sana yaratıcı olmayı öğretemez, yaratıcılığını kullanmayı öğretirler,bir "circle" vector'e "gradient" atmayı öğretir ama onu bir "küre" ye çevirmek senin yaratıcılığın. kursların standartları çok değişken iyi bir eğitim kurumunu bulmak önemlidir, her işe alımda sertifikalar "olumlu" eklerdir.

iyibiriyim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
konuya biraz geç kalınmış sanki ama benim bu durumdan dilim yandığı için başka arkadaşlara yardım olması açısından paylaşmak isterim.
öncelikle internetten videolar dökümanlar inceleyerek bu içi ben kıvırrım sandım aylarca uğraştım sonuç hüsran .. çöpe gitti ne yazık ki :( :(
sonra iyi isim yapmış bir kursa gideyim dedim o kadar büyük bi fiyat belirttiler ki ..
sonrasında bilişim eğitim merkeine gittim.
öğretme garantisi veriyorlarmış ayrıca simdi de sistem 360 eğitimi adı altında bi programları var diye duydum. A'dan Z'ye eğitim anlyacağınız ben çok memnun kaldım size de öneririm :) kim ne derse desin eğitim şart bu işte

seytanicimizde

🌱Yeni Üye🌱
ben bilişim eğitim merkezine gitmiştim cok da memnun kaldım önerebilirim sana:)

sercigok

🌱Yeni Üye🌱
ben bilişim eğitim merkezine gitmiştim cok da memnun kaldım önerebilirim sana:)

evet bilişim eğitim merkezini ben de duymuştum . ama bu sene düşünmüyorum ben seneye için düşünüyorum . bana yakın bir şubesi de var bunun için mtluyum . çok iyi bir kurs merkezi cnkü.

murathan77

🌱Yeni Üye🌱
çok istememe rağmen bazı ailevi sebeplerle üniversite okuyamadım. çok içimde kalmıştı grafik. sonradan bilişim eğitim merkezine gittim. elimde kapı gibi sertifikam var :)
çok memnun kaldım size de öneririm.
şimdilerde sistem 360 eğitimi var ki çalıştığım şirket grup olarak yetiştirdikleri elemanlara onu düşünüyor diye duydum.

thememg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende daha önce bilişim eğitim merkezinin kursuna gitmiştim.özellikle sistem360 eğitimleri oldukça iyi :)

bilişim eğitim merkezinin eğitimlerini önerebilirim.sistem360 eğitimleriylede kendini daha da çok geliştirebilirsin ayrıca.

cahideozturk

🌱Yeni Üye🌱
Ben de Arı Bilgi Bilişim Teknolojileri Akademisini tavsiye ederim. Hem çok değerli eğitmenlerle çalışıyorlar hemde kalitesine göre uygun fiyat seçenekleri mevcut. Üstelik kantin manzarasıda görülmeye değer...

kolayyoldan

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar grafık tasarım kursuna gıtmek istiyorum mıkrosıs yada bilişim eğitim düşünüyorum şuan gidenler yada gitmiş olan arkadaşlar kurs hakkında bilgi verebılır mı acaba tşk.

bilişim eğitim merkezine gitmiştim ben gayet de memnun kaldım önerebilirim size. Bilişim Eğitim Merkezi Adobe’nin uluslar arası geçerli sertifikasyon sınavına girebileceğiniz Vue ve Prometric Sınav Merkezidir. İngilizce ve online olarak yapılan bu sınavlara katılarak Adobe Certified Exam belgesini kazanabilirsiniz.

SongUL83

🌱Yeni Üye🌱
Ben Kariyerist Bilgi Teknolojileri Akademisinde Grafik Tasarım Okudum. Okudum diyorum çünki biz sadece program öğrenmedik. Kariyeristte asıl bize tasarım öğretildi. Consept nasıl hazırlanır, hedef kitleye göre tasarım nasıl yapılır, kampanya nasıl hazırlanır eğitim konu başlıklarımız bunlardı ve bizler üniversite ayarında hatta belkide çok daha iyi bir eğitim aldık. Bunun faydasını iş aramaya başlayınca hemen gördüm iyi bir portfolyom oldu ve işe girdim. Sadece program öğrenmek değil tasarım öğrenmek istiyosanız Kariyeristte gidin. Art Dırectorlerden aldığımız eğitim bizi gerçek bir grafiker yaptı.

falconutero

🌱Yeni Üye🌱
başarısoft iyiydi

basarisoft'a gitmistim gecen dönem iyiydi.yani Doğan Hoca çok iyiydi.ama gecen bir arkadasımı gönderdim şu an ders vermiyormuss.Daha önce Bilge adam ve Amerikan Kültür Kariyer akademisindeydi.Tavsiye ederim.

kardelen_01

🌱Yeni Üye🌱
Bilisim egitim meerkezin grafik tasarim kursu standart paketi ne kadar bilen var mi?

Sinem1sinem

🌱Yeni Üye🌱
Grafik tasarım

merhaba arkadaşlar,yetenek olmalı çizim ve tasarım konusunda fakat bende sıfırdan başlayan birisiyim şuanda eğitim alıyorum ankarada vektörel bilişimi tavsiye ediyorum.

devsa

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşlar,yorumların hepsini okudum ben baskıda çalıyordum uzun bir zaman önce fakat işin böyle devam edemeyeceğini anladım ve kursa gitmeye karar verdim iyikide böyle yapmışım ben çok memnun kaldım ve işime de yaradı eğitim almak, ankarada yaşıyorum ve eğitimi vektörel bilişimden aldım.

sehringul

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar, yazılanları daha öncede okumuştum ve kafam karışmıştı birçok eğitim firmasının adı geçiyordu ama artık netim çünkü eğitimi almak için kararımı doğru adres için verdiğime inanıyorum.Tabi ki öncelikle kişide bitiyor iş ama eğitmen ve yönlendirmeler de çok önemli. ben şuan vektörel bilişimde başladım eğitime inşallah her şey dahada güzel olacak benim için.

gozel

🌱Yeni Üye🌱
grafik kursu araştıma

Selam arkadaşlar, ankara'da grafik tasarım kursu araştırması içindeyim yardımcı olurmusunuz. tavsiyeniz ne olur benim için, burada yazılı kurslara gidip görüşmelimiyim.