Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tasarımcı Olmalı Mıyım?

kck_1999

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba, Ben Kerimcan Kara. 13 yaşımdayım. Babam ünlü bir oyunda grafik tasarımcısı. Ben de ufak tefek grafik tasarım çalışmaları yapıyorum. Yani yapmaya çalışıyorum :angel: ve ileride düşledim üç meslek var: Astronotluk :)rofl:), Bilgisayar Mühendisliği ve Grafik Tasarımcılık. Astronotluk hakkında yaptığım araştırmalara göre ve çoğumuzun tahmin edebileceği gibi ileride yani ben mesleğe adım attığımda ve emekli olduğumda ölmeyecek bir meslek. Sadece astronotluk değil, bilgisayar mühendisliği ve grafik tasarımcılık hakkında da araştırma yaptım. Bu araştırmalar sonucu anladım ki bilgisayar mühendisliği ileride ölebilme ihtimali yüksek olan bir meslek. Grafik tasarımcılık da ileride, bilgisayar mühendisliği kadar olmasa bile ölme ihtimali olan bir meslek ki zaten 15-20 yıl sonra dünyanın büyük bölümünün bilgisayar kurdu olması bekleniyor ve bunun da ihtimali yüksek. Hani 15-20 yıl olmasa bile en fazla 30 yıl ömrünün olduğu düşünülüyor bu mesleklerin. Ülkemizde bunun daha fazla uzaması beklenebilir çünkü henüz Türkiye'de o kadar gelişmiş bir bilgisayar ve grafik tasarım altyapısı olduğu söylenemez. Bunlar üzerine eğitim veren birçok üniversitemiz var ama bunlar yetmiyor. Bu nedenle grafik tasarımcılık ülkemizde hala düşünülebilecek bir meslek. Ayrıca üniversitelerden yüksek bir puanla çıkarsam iyi bir grafik tasarımcı olabileceğimi ve bu işi hem zevkle yapıp hem de para kazanabileceğimi düşünüyorum.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Bana olumlu ya da olumsuz eleştiri yapın. İyi Günler...