Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafiker Kasası Bütce:1500 tl

BOSSTAN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaslar kendime bir kasa(sadece kasa) toplamak istiyorum
Bütçe:1500 tl

Kullanacağım programlar;
-Adobe Photoshop CS6
-3D Studio Max
-Adobe Premiere Pro CS6
-Adobe After Effects CS6
-Adobe Illustrator
-Adobe Audition Cs5

Arkadaslar dıs kasam var sadece iç bileşenleri alacağım.Bana Bütçeme uygun önerilerde bulunurmusunuz.Belirtiğim Programlardan"Adobe Photoshop CS6 ve Adobe Illustrator'ı" kendi çabalarımla %80 oranında öğrendim.Diğer programlarada baslayacağım fakat suan ki pc yetersiz kalıyor.Yaz tatilinde ders alacağım.Öğrenciyim ileride reklam ve film sektöründe yer almak istiyorum.

Son düzenleme:

Benzer konular

CMFERADOR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.500px.com
Merhaba arkadaslar kendime bir kasa(sadece kasa) toplamak istiyorum
Bütçe:1500 tl

Kullanacağım programlar;
-Adobe Photoshop CS6
-3D Studio Max
-Adobe Premiere Pro CS6
-Adobe After Effects CS6
-Adobe Illustrator
-Adobe Audition Cs5

Arkadaslar dıs kasam var sadece iç bileşenleri alacağım.Bana Bütçeme uygun önerilerde bulunurmusunuz.Belirtiğim Programlardan"Adobe Photoshop CS6 ve Adobe Illustrator'ı" kendi çabalarımla %80 oranında öğrendim.Diğer programlarada baslayacağım fakat suan ki pc yetersiz kalıyor.Yaz tatilinde ders alacağım.Öğrenciyim ileride reklam ve film sektöründe yer almak istiyorum.

Öncelikle belirtmek isterim ki ben de öğrenciyim ve geçen eylülde bilgisayar topladım, bilgisayar kasası ve bütün bileşenleri (monitor, klavye vs) 1500 TL'ye geldi.

Bence bol çekirdekli, bol RAMli bir kasa topla. Bende şu anda AMD FX 6100 6 çekirdekli işlemci, 8 GB RAM ve nVidia 9800GT var o dediğin programların hepsini sorunsuz çalıştırıyor. Ben genellikle Cinema 4D'yi kullanıyorum ve maalesef özellikle video render'ı alırken işlemler çok uzun sürüyor çünkü 6 çekirdek az kalıyor (Cinema render için CPU'yu kullanıyor). Aynı şekilde 3Ds Max de öyle. Yani çok çekirdekli bir işlemci alman önemli, Intel'in Xeon işlemcilere bakabilirsin. Eğer uzun vadeli bir şey düşünüyorsan en az 10 çekirdekli bir işlemci almanı öneririm, Hyper Threading ile 10 çekirdeği 20 çekirdek yaparsın ki bu da 3D programlarında çok işine yarar.
RAM'e gelecek olursak: Adobe programları genellikle RAM'i kullanıyor, onun için RAM ne kadar çok olursa o kadar iyi. 16 GB işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum. Ekran kartı için de nVidia 600 serisinden bir kart iyi gider.
Tabi alacağın şeylerin bütün güzelliklerinden faydalanabilmek için sağlam bir anakartının olması gerekiyor. Ayrıca programlarını çalıştıracağın ve işletim sistemi diski olarak kullanacağın disk de bir SSD disk olursa çok daha fazla verim alırsın.

Biliyorum hesapladığında ayırdığın miktarın biraz üzerine çıkabilir ama bu işe profesyonellik gözüyle bakıyorsan buna değer derim.

BOSSTAN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle belirtmek isterim ki ben de öğrenciyim ve geçen eylülde bilgisayar topladım, bilgisayar kasası ve bütün bileşenleri (monitor, klavye vs) 1500 TL'ye geldi.

Bence bol çekirdekli, bol RAMli bir kasa topla. Bende şu anda AMD FX 6100 6 çekirdekli işlemci, 8 GB RAM ve nVidia 9800GT var o dediğin programların hepsini sorunsuz çalıştırıyor. Ben genellikle Cinema 4D'yi kullanıyorum ve maalesef özellikle video render'ı alırken işlemler çok uzun sürüyor çünkü 6 çekirdek az kalıyor (Cinema render için CPU'yu kullanıyor). Aynı şekilde 3Ds Max de öyle. Yani çok çekirdekli bir işlemci alman önemli, Intel'in Xeon işlemcilere bakabilirsin. Eğer uzun vadeli bir şey düşünüyorsan en az 10 çekirdekli bir işlemci almanı öneririm, Hyper Threading ile 10 çekirdeği 20 çekirdek yaparsın ki bu da 3D programlarında çok işine yarar.
RAM'e gelecek olursak: Adobe programları genellikle RAM'i kullanıyor, onun için RAM ne kadar çok olursa o kadar iyi. 16 GB işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum. Ekran kartı için de nVidia 600 serisinden bir kart iyi gider.
Tabi alacağın şeylerin bütün güzelliklerinden faydalanabilmek için sağlam bir anakartının olması gerekiyor. Ayrıca programlarını çalıştıracağın ve işletim sistemi diski olarak kullanacağın disk de bir SSD disk olursa çok daha fazla verim alırsın.

Biliyorum hesapladığında ayırdığın miktarın biraz üzerine çıkabilir ama bu işe profesyonellik gözüyle bakıyorsan buna değer derim.

tesekkurler ekran karti konusunda nvida mi sapphire ati mi sizce bütcemi 1800 tl kadar çıkarttım anakart olarak ne önerirsiniz

CMFERADOR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.500px.com
Ekran kartı olarak nVidia derim, ATI geride kaldı biraz. Ana kart konusunda açıkçası çok bilgim yok, daha iyi biren birilerine sorman daha faydalı olacaktır. Teknoloji forumlarına (chip, pcnet, shiftdelete.net falan) sorabilirsin.

BOSSTAN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ekran kartı olarak nVidia derim, ATI geride kaldı biraz. Ana kart konusunda açıkçası çok bilgim yok, daha iyi biren birilerine sorman daha faydalı olacaktır. Teknoloji forumlarına (chip, pcnet, shiftdelete.net falan) sorabilirsin.

SSD nin ne gibi avantajları var peki

CMFERADOR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.500px.com
SSD, sıradan HDD veya SATA disklere göre çok daha yüksek okuma/yazma hızlarına sahiptir. Programlar çalışırken geçici dosyalar oluştururlar ve diskin yazım hızı programların bu dosyaların yazım hızını, o da programın çalışma hızını belirler. Mesela Photoshop'un performans ayarlarının "Scratch Disks" kısmına gelip aşağıdaki yazıyı okursan, orada "Boot diski olmayan (C sürücüsünü kast ediyor) hızlı bir disk seçiniz." yazısını görürsün. Hem ayrıca SSD diskler işletim sistemi hızına da büyük oranda etkiler.

BOSSTAN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu sistem sizce nasıl?
Ekran Kartı: PNY Quadro 600 1GB DDR3 128 Bit PCI Ekspres Profesyonel Ekran Kartı (VCQ600) *Grafiker arkadasım ısrarla önerdi.(209 $) (457,73 TL)
İşlemci:INTEL CORE I7 3770K SOKET 1155 3,5GHZ 8MB CACHE 22NM İŞLEMCI (347 $) ( 731 TL)
Anakart:GIGABYTE - GA-Z77-D3H Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart (209 $ ( 457,73 TL)
Kasa:Dark Optimus USB 3.0 Portlu, 33cm VGA Uyumlu, 12cm Mavi Led Fanlı Mid Tower Performans Kasası (0$ )( 0,00TL)
Ram:GSKILL - 16GB (2x8GB) Ares Orange Low Profile DDR3 1600MHz CL10 Dual Kit Ram (102 $) ( 215 TL)
HDD:WD 3.5" 1TB CAVIAR BLUE SATA 3.0 7200RPM 64MB CACHE HARDDISK (77 $ )( 161 TL)
SSD:CORSAIR 120GB F120 Force Serisi SATA III SSD (550MB Okuma / 510MB Yazma) CSSD-F120GB3-BK (115 $ )( 206,43 TL)

Toplam:2030 tl