Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Güzel Sanatlar Fakültesi?

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
marmarada geçtiğimiz sene straforlardan oluşan ve bir basket topu olan bir komposizyon vardı arkasındanda bir takım fotğraflar verdiler ve iletişimi konu alarak o fotoğrafalrdan keserek kağıda bir kolaj çalışması yapılması istendi bu marmaraya özel bi sınav aslında diğer üniversitelerin gelnelinde ilk aşama canlı modelden desen 2. aşama da hayali(imgesel) sorulmaktadır.Alttaki link anadolu ün. yetenek sınavları zamnında çekilen fotolar jurinin resimleri seçme görüntüleri faln var.;)
https://https://www.photoshopmagazin.com/forum/forum_posts.asp?TID=2851

eyoruk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hersey çok değişek emin olun. Lütfen yılmayın, 2. 3. 4. yılınızda mutlaka yeniden deneyin, bu sürec içinde mutlaka desen çalışın. Hergün en az 4 saat desen çizin. Emin olsun siz okula girmek için torpil degil, okul sizi almak için torpil ariyacak...Ulaşabildiniz bütün okuların sinavlarina girin. okul ayirtetmeyin...
(3. yilinda mesleki egitim fak. grafik kazanabilmis birisi olarak yaziyorum)

Ben bu sene de denersem ; 3. girişim olacak.. :worried::rofl:
Grafik işine yoğunlaşmayı ,bu mesleği gerçekten istiyorum..Tabi şu anda yapabilirmiyim tam olarak emin değilim ama istiyorum.
Geçen senelerde kursa gittim sınavlara girdim olmadı..Ben de 1 yıldır kalemi biraktım umdumu kesip.Çünkü imgesel çok korkutuyor,zorluyordu beni.:crying:
Yıl içinde 3-5 ay eği.verecek kurslar araştırmaya başladım ama çoğu para tuzağı zaten yine de bir yer buldum.Ama sonrası ne olacak onu bilmiyorum ?
Acaba bunca zaman sonra yeniden denesem mi diyorum ? Kalmış 5 ay ,zaten çok iyi değildim... Yetenek işin % 10-20 , asıl olay çalışmakta deniyor... Ama bu imgesel-hayalden çizim konusunda ne kadar doğru bilemiyorum..Yani gerçekten çize çize,çalışa çalışa bir insan sıfırdan imgeseli başarabilir mi ? :sadsmile:

ucurum22

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hocam ben bu işe 6 yıl ara vermek zorunda kaldım..Sınavlara da girmedim ama bu içimde bir ukte oldu..6 yıl aradan sonra yeniden kursa başladım..Yavaş yavaş daha iyi oluyorum ilerliyorum bunu bende seziyorum..Hayatta öğrenmiş olduğum en önemli gerçek çok çalışmaktır.Tabii torpil olayı girmiyor değil kanısındayım ancak bence insan için çalıştığı kadarı vardır..Bakalım bu sene napacaz..

eyoruk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Aslında haklısınız evet ama .İşte insan biraz zorluğu görünce çekiniyor.İmgesel nasıl olacak nasıl nasıl diye...:puke:

macosxp

🌱Yeni Üye🌱
zorla aldıracanız bu diplomayı bana da arkadaşlar :)

edcrfv

🌱Yeni Üye🌱
kötü..

imgesel herkesin korkulu rüyası olmakla birlikte aslında çokta büyütülcek bişey değil önce bunu söyliyim iyibi desenciyseniz imgeselde sıkıntı cekmessiz ki mimar sinanın 2 asamasıda imgesel ilk asamada figür soruyolar ... bende busene sınawa giricem bu ilk deneyimim olucak we umarım sonda olur torpil dönüyo diyosunuz da mimar sinanda mülakat falan yok nasıl oluyo o iş anlamıyorum...