Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hareketli Yazı Yapma

oGuzHan*

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir başka dersimizden herkese merhaba :)
Bu dersimizde Hareketli yazı yapmayı öğreneceğiz.. Adım adım sizlere net bir şekilde anlatmaya çalışacağım..
1. İlk olarak 450x170 pixel boyutunda bi dosya açıyoruz.. Hemen yazımızı yazıyoruz..
66614053.png

2. Şimdi MODIFT > ANIMATION > ANIMATE SELECTION seçeneğine basıyoruz. Aşağıda resimle gösterdim.
88208130.png

3. Şimdi ise değerlerimizi düzgün bir şekilde vereceğiz :) Aksi takdirde yazımız düzgün olmayabilir.
Eğer yazımızın sadece yanıp sönmesini istiyorsak aşağıda ki gibi değerlimizi veriyoruz..
26678438.png

4. Ve şimdi resmimizi tüm FRAME'lerde göstermek için aşağıda ki resimde ki gibi uygulamamızı yapıyoruz..
74398992.png

5. Üstteki resimde ki işlemleri yaptıktan sonra karşımıza bir uyarı gelecek " Shareing layer " Layer 1 " will delete any object on that layer in frames
other than the current frame. OK to proceed? " şeklinde. Yani tüm tabakalara dağılacak hepsinde gözükeceğini bize söylüyor :) (Tam çevirememiş olabilirim
ama aynı şeye geliyor..) " TAMAM " butonuna basıyoruz.
49428082.png

6. Şimdi ise yazılarımızın yanıp sönme hızını ayarlayacağız. Aşağıda size resimde detaylı bir şekilde gösterdim.
NOT : Ama isterseniz de yazının yanıp söndükten sonra biraz beklemesini istiyorsanız FRAME menüsünden son FRAME'in sayısını yükseltebilirsiniz.
12262143.png

7. Şimdi ise dosyamızı kaydedeceğiz. Burada sizlere çok önemli bir şey göstereceğim. Biliyorsunuz ki hareketli resimlerin uzantısı " .gif " 'tir. Yani anlatmak
istediğim dosyayı kaydederken uzantısını " .gif " yapsanız da hareketli yaptığımız dosya sizlere hareketli olarak gözükmez. Onun için sizlere detaylı bir şekilde gösteriyorum.
77948901.png

8. Burada da EXPORT ediceğiz resmi :) " FILE > EXPORT " olarak yapıyoruz.

65268251.png

9. Ve son olarak da çalışmamızın son hali..
oguzhan.gif