• YENİLENİYORUZ

    Sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla forum ve sistem altyapımızı tamamen yeniliyoruz. Daha hızlı erişim daha fazla kullanım kolaylığı ve daha fazla fayda sağlayabileceğiniz platformumuzla yakında hizmetinizde olacağız. Verdiğimiz geçiçi rahatsızlıktan ötürü özür dileriz :)

hat sanatı hakkında bi soru

samsunlum

Acemi Kullanıcı
Merhabalar herkeze
ben ciddi bir hat çalışması yaptırmak istiyorum
ancak bu çalışmayı bilgisayar ortamında yaptırabilmem mümkünmü ? bu mümkünse bunu yapabilen birisine nasıl uğlaşabilirim ?
 

artika.55

Acemi Kullanıcı
bilgisayara aktarmanız için sizin yinede çizdirmeniz lazım. samsunda hattat birisi vardı. eşide tezhip sanatçısıydı ulaşabilirsem palyaşırım.

bu arada bende samsunluyum:))
 

samsunlum

Acemi Kullanıcı
bilgisayara aktarmanız için sizin yinede çizdirmeniz lazım. samsunda hattat birisi vardı. eşide tezhip sanatçısıydı ulaşabilirsem palyaşırım.

bu arada bende samsunluyum:))

Çizdirdikten sonra zaten bilgisayara aktarmaya gerek kalmaz
ben bir türlü bir hiçbir hattata uğlaşamayınca bu olurmu acaba diye düşünmüştüm
o hattata uğlaşabilirseniz çok makbule geçer gerçekten
ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim samsunlu hemşerim :)
 

frankwilfried

Acemi Kullanıcı
O Yeni Hat Sanatçılar Topluluğu’nun son üyesi. 1970 ve 1971 yıllarında Fırt ve Gırgır Dergileri’nde konuşma balonlarının içindeki yazıları yazarak bu işle başlayan İbrahim Nezih Yolcu, güzel yazı yazma sanatının önemli isimlerinden birisi. Tam 43 yıldır bu sanatın içinde olan İbrahim Nezih Yolcu, 1975-1983 yılları arasında 6 hat sanatçısı ile Türk basınının kalbi olan İstanbul Cağaloğlu’nda “Yeni Hatçılar” olarak anıldıklarını ve bu sanatçılardan şuan sadece kendisinin hayatta kaldığını söylüyor. Yeni Hat Sanatının son temsilcisi olduğunu belirten Yolcu, doğup büyüdüğü Çanakkale’ye minnet borcunu ödemek için artık yıllar sonra Çanakkale’ye dönerek yerleştiğini söylüyor. Yeni Hat Sanatı onun bir yaşam biçimi olmuş.. Çanakkale’de Yazar ve Sanatçı Evi’nde açılan kurslarda yeni yeni çıraklar yetiştirmeye başlayan İbrahim Nezih Yolcu, “Yeteneklerinizi ve becerilerimizi mezara götüremezsiniz. Onun içinde ben uzun yıllar bir arayış içerisinde olum. Çok şükür 2 öğrencim geçtiğimiz yıl hemen hemen benim kadar Yeni Hat Sanatında yazı yazabilecek seviyeye Tutuapp 9apps Showbox geldiler” diyor. Usta Hattatın en büyük arzusu ise Türkçe dizayn edilmiş bir cami süslemesi yapmak. Bu konuda da çok tepki olmasına rağmen bunu gerçekleştirmek istiyor. Bu hafta sizlere Yeni Hat Sanatı’nın son temsilcisi İbrahim Nezih Yolcu’yu tanıtmak istedik. İşte o röportaj…
 
Üst