Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hayat Çok Garip Bu Günlerde

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Bir arkadaşımdan bugün böyle bir mail geldi. Hiç değiştirmeden aynen aktarıyorum. Muhtemelen o da bana aynı şekilde birinin vasıtasıyla göndermiştir.:)

Hayat ne garip bugünlerde ; Mallarımız arttı, keyfimiz azaldı !..Daha büyük evlerde kalıyoruz ama daha küçük ailelerde yaşıyoruz..! Konforumuz arttı ama zamanımız daraldı !..Diplomamız bol ama sağduyumuz az..! Uzmanlıklar arttı ama sorunlar çoğaldı !..İlaçlar çoğaldı, hastalıklar arttı..! Sorumsuzca para harcıyoruz a...ma az gülüyoruz..! Trafikte çok hızlıyız ama çabuk parlıyoruz !..Akşam geç yatıyor, sabah yorgun kalkıyoruz..! Az kitap okuyor, çok televizyon seyrediyoruz !..Varlığımızı arttırdık ama değerlerimizi yitirdik..! Çok konuşuyor ama az gönül veriyoruz ve bol yalan söylüyoruz !..Para kazanmayı öğrendik ama yuva kurmayı beceremedik..! Hayata yıllar ekledik, yillara hayat katamadık !..Ay' a kadar gidip dönmeyi biliyoruz ama komşumuza geçmek için karşıya geçmiyoruz..! Uzaya ulaştık ama ruhun derinliklerine inemiyoruz !..Havayı temizledik ama ruhları kirlettik..! Atomu parçaladık, önyargılarımızı yıkamadık !..Çok yazıyor ama az gelişiyoruz..! Daha çok plan yapıyoruz ama daha az sonuç alıyoruz !..Acele etmeyi öğrendik ama sabırlı olmayı asla..! Gelirimiz arttı, karakterimiz zayıfladı !..Tanıdıklar çoğaldı, dostlar eksildi..! Çabalar arttı ama mutluluklar azaldı !..Bilgisayar ağları kuruyoruz, bilgi otoyolları inşa ediyoruz ama kendi aramızdaki iletişimde zorlanıyoruz..! Dünya barışı der, silahlanırız !..Daha mutlu olmak için somurtarak çalışırız..! Yani bugünlerde ; Eve çift maaşın girdiği ama çiftlerin boşandığı !..Güzel evlerin yuva olamadığı..! Kısa seyahatlerin, kağıt mendil gibi ilişkilerin ; Yıka çık gönüllerin, tek geceliklerin !..Kilo dertlerinin ve her derde deva vitaminlerin..! Vitrinlerin dolu ama gönüllerin boş olduğu ; Günlerde yaşıyoruz !...​

Benzer konular

elifex

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teşekkürler çok anlamlı bir yazı olmuş...:)

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
"Mallarımız arttı, keyfimiz azaldı !.."
Biz üretmiyor, üretene para kazandırıyoruz.

"Daha büyük evlerde kalıyoruz ama daha küçük ailelerde yaşıyoruz..!"
Çünkü her şeye para verip aldığımıza göre, köyacak yer de lazım. (Ahırlara bile bulaşık makineleri gitmedi mi?)

"Uzmanlıklar arttı ama sorunlar çoğaldı !.."
Demek ki gerçekten uzman değiller.. Branşları dışında mevkilere çeşitli sebepler yüzünden yerleştiriliyorlar.

"İlaçlar çoğaldı, hastalıklar arttı..!"
Belki de hastalıkların çoğalma sebebi odur.. Herkes savaşları silah ve petrol şirketlerinin çıkardığını/körüklediğini düşünür ama birinci sırada ilaç şirketleri vardır.. Daha geçen Pazartesi Arena programında, gerçekte reflü diye bir hastalığın olmadığını, bunun sadece fiziksel bir durum olduğunu söylüyordu uzman hekimler..

"Sorumsuzca para harcıyoruz a...ma az gülüyoruz..!"
Harcadığımız para mı, kredi mi? Ödeme zamanı geldiğinde nelerimizi feda ediyoruz?

"Trafikte çok hızlıyız ama çabuk parlıyoruz !..Akşam geç yatıyor, sabah yorgun kalkıyoruz..!"

Koşturduğumuza değse bari..

"Az kitap okuyor, çok televizyon seyrediyoruz !.."
Bkz. Kitle imâl silahları..

"Varlığımızı arttırdık ama değerlerimizi yitirdik..!"
Varlığımızı arttırdığımıza katılmıyorum..

"Çok konuşuyor ama az gönül veriyoruz ve bol yalan söylüyoruz !.."
Bkz. Kitle imâl silahları..

"Para kazanmayı öğrendik ama yuva kurmayı beceremedik..!"
Bu karşılaştırma doğru gelmedi..

"Hayata yıllar ekledik, yillara hayat katamadık !.. Ay' a kadar gidip dönmeyi biliyoruz ama komşumuza geçmek için karşıya geçmiyoruz..! Uzaya ulaştık ama ruhun derinliklerine inemiyoruz !.. Havayı temizledik ama ruhları kirlettik..! Atomu parçaladık, önyargılarımızı yıkamadık !.."
Bunların hiç birini biz yapmadık, havalara girmeye hakkımız yok..

"Çok yazıyor ama az gelişiyoruz..!"
Okuyan yok ise; yazmanın anlamı var mıdır?

"Daha çok plan yapıyoruz ama daha az sonuç alıyoruz !..Acele etmeyi öğrendik ama sabırlı olmayı asla..!"
Sanırım bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğumuz gibi; planlama hakkında da bilgimiz olmayınca.. ?

"Gelirimiz arttı, karakterimiz zayıfladı !.."
Gelir/gider dengesi olarak düşünürsek; artanın gelirimiz olduğunu söyleyebilir miyiz acaba?

"Tanıdıklar çoğaldı, dostlar eksildi..!"
Çünkü nüfusumuz arttı.. İddia ediyorum gerçekte nüfusumuz yetmiş-yetmişiki milyonun çok çok üzerinde..

"Çabalar arttı ama mutluluklar azaldı !.."
Bkz. Nereye gideceğini bilmeyen gemiye hiç bir rüzgar yardım edememek..

"Bilgisayar ağları kuruyoruz, bilgi otoyolları inşa ediyoruz ama kendi aramızdaki iletişimde zorlanıyoruz..!"
İnşa edilmişleri kullanıyoruz ve önemli bir genel seçim esnasında, yurtdışındaki server'lar çöküyor ne hikmetse..

"Dünya barışı der, silahlanırız !.."
Diyen biziz de, aslında silahlanan başkası.. Yarın savaş ilan etme ihtimalin olan ülkeden silah ve silah sistemleri almak; silahlanmak mıdır, yoksa silah şirketlerine müşteri olmak mı? Kendi geliştirip üretebildiğimiz herhangi bir alanı kendimiz teşvik ediyor muyuz? Yoksa "Bizden adam olmaz", "Biz beceremeyiz" mi?

"Daha mutlu olmak için somurtarak çalışırız..! Yani bugünlerde ; Eve çift maaşın girdiği ama çiftlerin boşandığı !..Güzel evlerin yuva olamadığı..! Kısa seyahatlerin, kağıt mendil gibi ilişkilerin ; Yıka çık gönüllerin, tek geceliklerin !..Kilo dertlerinin ve her derde deva vitaminlerin..! Vitrinlerin dolu ama gönüllerin boş olduğu ; Günlerde yaşıyoruz !..."
Tüm bu şartlarda, "buna da şükür!" :)

Sanırım en önemlisi farkındalık.. Bu tür elektronik iletilerin amacı e-posta adresi toplamak değil ise eğer; psikolojik savaşın bir parçasıdır muhtemelen...

Teşekkürler paylaşım için.. :)

• Beğen
Tepkiler: Nur

sevgiden-iz

🌟Usta Tasarımcı🌟
"

"Daha büyük evlerde kalıyoruz ama daha küçük ailelerde yaşıyoruz..!"
Çünkü her şeye para verip aldığımıza göre, köyacak yer de lazım. (Ahırlara bile bulaşık makineleri gitmedi mi?)

:)

Madde açıklamalarının;
Tümü doğru da bu daha bir doğru geldi bana.:rofl::rofl:

Teşekkürler tdesigner84 paylaşım güzel

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkürler çok anlamlı bir yazı olmuş...:)
Ben de teşekkür ederim.:)
"Çok yazıyor ama az gelişiyoruz..!"
Okuyan yok ise; yazmanın anlamı var mıdır?
Öncelikle tüm maddeleri tek tek yorumladığınız için teşekkür ederim.:)
"Okuyan yok ise; yazmanın anlamı mı kalır?"

Onlarca kesilen ağaca, dökülen mürekkebe, akan zamana ne kadar yazık değil mi? Sürekli birşeyler yazılıyor, sürekli yeni kitaplar çıkıyor. Hele ki son zamanlarda o kadar içi boş kitap görmeye başladım ki, bu kitapların maliyetinde giden emeğe yanmayı bıraktım; bunları okuyup da beyni sulanacak insanlara daha çok üzülür oldum.
Sanırım en önemlisi farkındalık.. Bu tür elektronik iletilerin amacı e-posta adresi toplamak değil ise eğer; psikolojik savaşın bir parçasıdır muhtemelen...

Teşekkürler paylaşım için.. :)

Başta da dediğim gibi e-posta adresi toplama amaçlı bir ileti olması olasılığı yüksek. Gönderilenler kısmında tek benim adresim olsa da, mesajda "FW" yazısının olması herhalde bunlardan biri olduğunu gösteriyor.

Yorum için tekrar teşekkürler.:)
Teşekkürler tdesigner84 paylaşım güzel

Ben teşekkür ederim.:)

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
okunması gereken anlamlı bir yazı.
paylaşım için teşekkürler,

semaa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok güzel. teşükkürler..

redeath333

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok güzel bir paylasım ;) ama rahatsız edici gerçekten;
nede olsa gerçekler acıdır..

basilic

Memento mori !
👑Efsanevi Grafiker👑
Aslında garip olan '' Hayat '' değil '' İnsanlar ''.Çünkü hayatın garip olduğunu insanlar söylüyor. Biz yapıyoruz bu garipliği. Sadece hayatın üzerine atıyoruz her şeyi. Sonrada neden, nasıl sorgusuna başlıyoruz.
Teşekkürler çok güzeldi.

Son düzenleme:

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Aslında garip olan '' Hayat '' değil '' İnsanlar ''.Çünkü hayatın garip olduğunu insanlar söylüyor. Biz yapıyoruz bu garipliği. Sadece hayatın üzerine atıyoruz her şeyi. Sonrada neden, nasıl sorgusuna başlıyoruz.
Teşekkürler çok güzeldi.

Aslında "garip" kısmı da sorgulanabilir. Neye göre garip? Kime göre garip? Belki hantallaşmaktan zevk alan ya da umursamazlıktan rahatsız olmayan ya da tembel olmaktan şikayetçi olmayan birileri de bu tepkilerimizi "garip" olarak nitelendiriyor... Birimizin "normal"i diğerine "garip" gelebilir....