Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

HD Kameralardan (Toshıba-Piranha) Hangisi Daha iyi

Erkut2

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Piranha Active Hd Z type.
Piranha-ActiveHD-Z-Type-Video-Ka_1090_1.jpg

Genel Özellikler

• Full HD 1080P 30fps video çekim (1920X1080)
• 5X Optik zoom
• Dokunmatik ekran
• 12.0 Megapiksel fotoğraf çekme çözünürlüğü
• 3.0 İnç ekran genişliği (16:9)
• 10X Dijital zoom
• Titreşim dengeleyici (Electronic image stabilizer)
• Şarjlı kullanım
• Uzaktan kumanda
• LED Flash aydınlatma
• Türkçe menü dili desteği
• 16 GB SD/ MMC/ SDHC Class 6 Hafıza kartı desteği
• 128 MB Dahili hafıza
• 1/2.3” CMOS 5.0 Megapiksel hardware çözünürlük
• JPEG (EXIF2.2), DCF fotoğraf format desteği (1/ 3/ 5/ 12MP)
• H.264 (MOV) Video formatı
• WQVGA (240fps), WVGA (30fps), WVGA (60fps), 720p (30fps),
720p (60fps), 1080p (30fps) çekim
• Makro çekim yapabilme (Yakın plan)

Şimdiki Fiyatı : 350 tl

Piranha HD olarak 1080p ve 720p çekiyormuş ne kadar doğru bilmiyorum hiç bir sitede HD video testinin yayınlandığını görmedim. bu yüzden bunu almakta tereddütteyim. daha önce bunu kullanmış olanlar varsa bu ürün hakkındaki yorumlarını belirtirlerse bana çok faydalı olacaktır.

Toshıba Camileo S20 Full HD
Camera_479414.jpg

Camileo_S20_4.jpg

Camileo_S20_1.jpg

Video Çözünürlükleri
FHD (1920x1080p / 30fps), VGA (640x460 / 30fps), WVGA (848x480 / 60fps), HD (1280x720p / 30fps)
Lens Fixed f/3.2
Image Sensor 5MP CMOS Sensor
Optik Zoom yok Digital Zoom4X
Kendi Hafızası 128MB Dahili Hafıza
Flash Kapasite 32GB SD/SDHC
Resim Çözünürlüğü
5MP (2592 x 1944), 3MP (2048 x 1536), 8MP (3200 x 2400)
Şimdiki Fİyatı : 278 tl
Toshıbanın ise HD test videolarını izledim videoları gerçekten hd video kalitesinde bir şüphem yok ancak bir çok özellik eksik örnek olarak optik zoom yok ve dokunmatik ekran gibi piranhada olan bazı özellikler eksik.
Toshıba hd test videosuhttps://www.youtube.com/watch_popup?v=Uecqin_4WZA&vq=medium

SİZCE HANGİSİNİ ALMALIYIM

Benzer konular

emirkhan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.adobe.com
HD camera da ikisinide almamalısın. Şöyleki alır almaz hemen satmayı düşünmüyorsan. Öncelikle bu cam ler ışığa çok duyarlıdır youtube ya da vimeo dan test videolarına bakabilirsin. Ayrıca autofocus oldukları için derinlik hissiyatı alamazsınız.
HD cam alacaksanız Canon HV 30- Canon HV 40 öneririm. Hatta buiki model kmera harici bir camera almanızı önermem.

Erkut2

🏅Acemi Tasarımcı🏅
HD camera da ikisinide almamalısın. Şöyleki alır almaz hemen satmayı düşünmüyorsan. Öncelikle bu cam ler ışığa çok duyarlıdır youtube ya da vimeo dan test videolarına bakabilirsin. Ayrıca autofocus oldukları için derinlik hissiyatı alamazsınız.
HD cam alacaksanız Canon HV 30- Canon HV 40 öneririm. Hatta buiki model kmera harici bir camera almanızı önermem.

Tavsiyen için sağol ama önerdiğin kameraların fiyatı dehşet :smile: bunları almam zor. aslında ben kişisel çekimler için almak isityorum bu yüzden bu tür dv kamerları düşünüyorum.

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Umarım bu mesajı okuduğunda elinde TOSHIBA yoktur :)
Neden dersen o resimlerdeki modeller tamamen fason ürün olup aynı kasanın bir zamanlar orite ve ogatech markalarının adı altında ürünlerine sahiptim.
Kesinlikle o paraya alacağın bir cep telefonu daha iyi görüntü alır diyebilirim. Ogatech marka ilk dijital kameramı aldığımda beklemediğim bir sonuç ortaya çıkmış ve gördüğün en harika kameralardan birine sahip olmuştum ancak kart okumaması ve garanti sıkıntısı nedeni ile aldığım fiyatın 100 lira üzerine (evet 100 lira üzerine sattım zira herkes o alete hayran idi) sattım. Sonra orite marka (yukarıdaki resimde toshiba yerinde orite yazıyordu)
el kamerası aldım ama rezil oldum. O yüzden alma. Piranha yı bilmiyorum.

buyrun inceleyin aradaki tek fark logo
bu toshiba

bu da orite ama logo görünmüyor.(ekranın arkasında)

Erkut2

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Umarım bu mesajı okuduğunda elinde TOSHIBA yoktur :)
Neden dersen o resimlerdeki modeller tamamen fason ürün olup aynı kasanın bir zamanlar orite ve ogatech markalarının adı altında ürünlerine sahiptim.
Kesinlikle o paraya alacağın bir cep telefonu daha iyi görüntü alır diyebilirim. Ogatech marka ilk dijital kameramı aldığımda beklemediğim bir sonuç ortaya çıkmış ve gördüğün en harika kameralardan birine sahip olmuştum ancak kart okumaması ve garanti sıkıntısı nedeni ile aldığım fiyatın 100 lira üzerine (evet 100 lira üzerine sattım zira herkes o alete hayran idi) sattım. Sonra orite marka (yukarıdaki resimde toshiba yerinde orite yazıyordu)
el kamerası aldım ama rezil oldum. O yüzden alma. Piranha yı bilmiyorum.

buyrun inceleyin aradaki tek fark logo
bu toshiba

bu da orite ama logo görünmüyor.(ekranın arkasında)
evet toshıbayı almadım aradan 1 yıl geçtikten sonra yazını gördüm kusura bakma kardeş. :wink: piranhayı aldım 1080 full hd çekimi çok iyi gerçek hd kesinlikle.

sıkıştırılmış mov formatında çekiyor. çektiği videolar fazla hafıza işgal etmiyor.
almak isteyenlere tavsiye ederim.
bu resimde 1080p kalitedeyken çekilmiş videodan alınan bir kare