Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Herşeyimiz Toprakta -1

iour

🌱Yeni Üye🌱
Faydalı olacağın kazanması dileğimle, Herkese Başarılar..

toprak.jpg

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Lütfen yarışma şartnamesinde de belirtildiği gibi; çalışmanızın orijinal boyutunu baskıya uygun (297x420 mm ve 150 Dpi) olarak saklamayı unutmayınız.

Başarılar dileriz.
Grafikerler.net Yönetimi​

Dikkat: Önemli Duyuru!!!

artdevil

👑Efsanevi Grafiker👑
başarılar dilerim

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Öncelikle emeğinize sağlık, başarılar. Düşünce olarak güzel olduğunu belirtmek isterim. Fakat birkaç eleştiride bulunmak istiyorum müsaadenizle.

"Her şeyimiz" ifadesindeki iyelik ekiyle gerekli olan "insan" vurgusunu yakaladığınızı düşünüyorum. Asıl dikkat çekilmek istenen "toprak" olgusu da kompozisyondaki yerini alıyor ve ana düşünce olarak karşımıza çıkıyor. Bu açıdan sorun yok gibi. Ancak, madem ki toprağa vurgu yapılmak istenmiş; "Her şeyimiz toprakta" ifadesi, devamında gelen "Koruyalım yeter!" ifadesinden farklı olarak toprak rengine uygun olarak seçilebilirmiş. Ayrıca, yazı karakteri seçimi, rengi ve uygulanan efekt olarak da göze hoş görünmediğini ifade etmeliyim.

Ağaç görseli seçimi "basit" duruyor. Verilmek istenen mesajı daha açık ve net anlatabilmek adına, daha farklı ve daha etkili bir ağaç görseli kullanılabilirdi. Bu basitlik, ağaç görselinin dekupe yapılmak istenmesinden kaynaklanıyor olabilir düşüncesindeyim. Ayrıca, ağacın ortasındaki (bir türlü çözemediğim ve anlam veremediğim) "silinmiş bölüm" de yanlışlıkla olmuş ya da orada bir yazı, görsel vs... varmış da o silinmek istenmiş diye tahmin ediyorum.

Çimen ve toprak görseli de aynı şekilde basit durmuş diyebilirim.

Tekrar başarılar. Saygılarımla...

iour

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle emeğinize sağlık, başarılar. Düşünce olarak güzel olduğunu belirtmek isterim. Fakat birkaç eleştiride bulunmak istiyorum müsaadenizle.

"Her şeyimiz" ifadesindeki iyelik ekiyle gerekli olan "insan" vurgusunu yakaladığınızı düşünüyorum. Asıl dikkat çekilmek istenen "toprak" olgusu da kompozisyondaki yerini alıyor ve ana düşünce olarak karşımıza çıkıyor. Bu açıdan sorun yok gibi. Ancak, madem ki toprağa vurgu yapılmak istenmiş; "Her şeyimiz toprakta" ifadesi, devamında gelen "Koruyalım yeter!" ifadesinden farklı olarak toprak rengine uygun olarak seçilebilirmiş. Ayrıca, yazı karakteri seçimi, rengi ve uygulanan efekt olarak da göze hoş görünmediğini ifade etmeliyim.

Ağaç görseli seçimi "basit" duruyor. Verilmek istenen mesajı daha açık ve net anlatabilmek adına, daha farklı ve daha etkili bir ağaç görseli kullanılabilirdi. Bu basitlik, ağaç görselinin dekupe yapılmak istenmesinden kaynaklanıyor olabilir düşüncesindeyim. Ayrıca, ağacın ortasındaki (bir türlü çözemediğim ve anlam veremediğim) "silinmiş bölüm" de yanlışlıkla olmuş ya da orada bir yazı, görsel vs... varmış da o silinmek istenmiş diye tahmin ediyorum.

Çimen ve toprak görseli de aynı şekilde basit durmuş diyebilirim.

Tekrar başarılar. Saygılarımla...

Görüşlerin için teşekkürler dostum, aklımdakini tam olarak yansıtmaya çalıştım ancak grafik programlarındaki tecrübem yeterli değil sanırım, ondan kaynaklanan basit görünüm oluşmuş olabilir, fikri beğenmeniz benim için kafidir,teşekkürler.

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Görüşlerin için teşekkürler dostum, aklımdakini tam olarak yansıtmaya çalıştım ancak grafik programlarındaki tecrübem yeterli değil sanırım, ondan kaynaklanan basit görünüm oluşmuş olabilir, fikri beğenmeniz benim için kafidir,teşekkürler.

Estağfurullah, yeterli olmadığınızı düşünmenize sebep olduysam özür dilerim. :) Kimi zaman fikir olarak bir şeyler ortaya koymak, görselliğin önüne geçebilir. Bu açıdan bakınız lütfen. :) Ayrıca yapılan yorumların, "gelişmek" ve "geliştirmek" amaçlı olduğunu düşünürsek; bu açıdan da kendinizi yeterli görmeme düşüncesinden çok, beynimize "azim" ve "kararlılık" olgusu hakim olmalı. Emeğinize, fikrinize ve elinize sağlık. :) Saygılarımla...

tulips

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Başarılar dilerim,fikir olarak gerçekten çok başarılı,uygulama olarak biraz zayıf kalmış sanki, sizinde belirttiğiniz gibi yeni olmanızdan kaynaklanıyor olabilir.Başlığa efekt vermeniz pek hoş olmamış,birde ağacın dekupesinde soru var sanırım,gölge efekti de vermişsiniz galiba derinlik sağlamak için ama hoş görünmüyor.Bunlara dikkat ederseniz daha iyi olucağına eminim.başarılar