Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

HP iç mekan baskı makinesi önerisi

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
herkese merhaba. grafik tasarım ofisime gelen raket, bilbord gibi ufak çaplı işleri yapmak için iç mekan baskı makinesi almayı düşünüyorum. Araç kaplamak yada tabela yapmak niyetinde değilim, öyle bir atölye ortamımda yok zaten. Tasarımlarını yaptığım bilbort ve raketlerin baskılarını da yapmak amacı ile sadece... Bu arada bütçem maksimum 25-30 binTL..

araştırdım biraz, HP Z6100 muadil kartuşları olan iyi bir makine gibi.

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar bana öneride bulunabilir mi.

Benzer konular

hannibal89

🌱Yeni Üye🌱
hp 5500ps den vazgeçme derim iç mekan sınıfında en iyi makina bence 5500ps dir boya kullanımına görede z6100 den daha uygundur.

saim1986

🌱Yeni Üye🌱
arkadasım hp 5500 uygun bı makınadır elımde uygun fıyata verebılecıgım bı makına var eger dusunursen goruselım hp 5500 boyası ve yedek parcası teknıkdestek mevcuttur.****** numaradan ulasabılırsınız

Jason Junior

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
sim.web.tr
merhaba çok uygun fiyatlara istediğiniz makine hakkında yardımcı olabilirim. Elimizde şuanda 2 el 5500 ps 60inç lik var 15000 TL + KDV a makina sıfır gibi gayet dış mekan da basabilirsiniz bence kaçırmayın derim. ********** bu numarayı arayarak daha iyi bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer isterseniz , *********** adresinden de diğer sıfır ve 2. el plotterlara bakabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

saim1986

🌱Yeni Üye🌱
suanda elımde bulunan hp 5000 serisidir 6bin $ dır fiyatı artı bende aldıgın boya ıle kafa garantısı ve teknık servıs ucretsızdır bılgılerınıze *************

hannibal89

🌱Yeni Üye🌱
benim elimde de 5500 ps var 152 lik satmayı düşünüyorum makina alımınız varsa " saim1986"

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hp 6100'ü 3 ay kullandım... Bir reklamcı açısından tatmin edici bir makine değil. ufak tefek baskı işlerinde yüksek kalite veriyor, ama orjinal kartuşla maliyeti çok yüksek. Orjinal kartuş kullanmazsanız boya kurumuyor. Baskı kafaları çok çabuk tıkanıyor yada bozuluyor. Adı üzerinde plotter bu tarz ürünler... Eğer illa HP alacam diyorsanız Latex 25500 tavsiye ederim... Ama şimdi artık solventler bile iç mekan kalitesinde... HP ya maliyeti düşürmesi lazım, yada adam gibi bir iç mekan makine yapması lazım.

meramli4242

🏅Acemi Tasarımcı🏅
z6100 bence baskı alitesi süper bir makina ben kullanıyorum şuanda

yavuzist

🌱Yeni Üye🌱
kalite ve hızda en iyi makine canon ipf 8000s i tavsiye ederim. şuan kampanyada çok az kaldı 7500 tl +kdv. sonra 13000 tl olacak. hiç hp ye 25000 tl vermenize gerek yok. ancak bu 112 cm. 152 cm.lik 9000s 27000tl sıfırı.hemde daha kaliteli.kartuşları biraz pahalı ama orjinal-muadil kartuşlar uygun fiyata mevcuttur. ben hem kullanıyorum hem satıyorum. her konuda yardımcı olurum.

BİROL HP

🌱Yeni Üye🌱
Kullanacagın malzeme açısından ne 5500 nede 6100 uygun benin tavsiyem l 25500 hem maliyetleri uygun hemde baskı kalıtesı güzel. Bu makineyle her türlü malzemeye baskı yapabilirsin ve bu makine hp 5500 dolum boya maliyeti ile aynı h
aynı

kampuscelil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar tuval baskısı ve afiş için hp z5200 diye bir makina önerdiler nasıldır kullanan varmı selamalar...

plotink

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.bizimkartus.com
Bence en iyi çözüm Canon 8000-9000 (boyuna göre) dur. Baskı kalitesi hepsinden daha iyidir. HP 5500 serisi makineler iyidir ancak DYE mürekkep kullanır. Yani suya ve güneş ışığına karşı dayanıksızdır. Kısa zamanda renkleri solar. HP 6100 iyi bir makinedir ancak kalite olarak Canon'un yerini tutmaz.

Ayrıntılı bilgi almak isterseniz **************** den bana ulaşabilirisiniz.

ERTUNCTUNC

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.blackink.com.tr
Bence en iyi çözüm Canon 8000-9000 (boyuna göre) dur. Baskı kalitesi hepsinden daha iyidir. HP 5500 serisi makineler iyidir ancak DYE mürekkep kullanır. Yani suya ve güneş ışığına karşı dayanıksızdır. Kısa zamanda renkleri solar. HP 6100 iyi bir makinedir ancak kalite olarak Canon'un yerini tutmaz.

Ayrıntılı bilgi almak isterseniz **************** den bana ulaşabilirisiniz.
Grafikerler.net forumlarında üyelerin yazmış olduğu mesajlarda başka sitelere ait bağlantı adresi vermesi yasaktır. Herhangi bir sebepten ötürü bağlantı adresi verilmiş ise yönetim ilgili bağlantı adresini silme ya da bağlantısını kaldırma yetkisine sahiptir.

coe grup

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.coegrup.com
Bu yorum gayet doğru.dış mekan solventlerde iç mekan kalitesinde çıkışlar veriyor.Ben gayet memnunum ve iç mekan riskine kesinlikle her açıdan girmeyi hiç düşünmedim.yok kartuşları tıkanır yok boya maliyeti satıcıları servisleri kasıntı.personellerinin maaşını sen öder gibi servis ve boya parası verirken makinadan vazgeçiyorsun.metrekaresini satarsan 50 tl ye sorun yok. 50 milyon
fiyatlara onay veren varmı ben görmedim.

ysns

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.2eteknoloji.com
2e ileri teknoloji firmasının satmış olduğu yeni çıkan arzu ederseniz su bazlı arzu ederseniz solvent baskı makineleri var.... 160- 180-210 ve 250 ebatlarında çalışıyor... baskı maliyetleri de oldukça uygun... servis konusunda da sıkıntı yaşamazsınız....

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu yorum gayet doğru.dış mekan solventlerde iç mekan kalitesinde çıkışlar veriyor.Ben gayet memnunum ve iç mekan riskine kesinlikle her açıdan girmeyi hiç düşünmedim.yok kartuşları tıkanır yok boya maliyeti satıcıları servisleri kasıntı.personellerinin maaşını sen öder gibi servis ve boya parası verirken makinadan vazgeçiyorsun.metrekaresini satarsan 50 tl ye sorun yok. 50 milyon
fiyatlara onay veren varmı ben görmedim.

o fiyatlara iş yaptıran bulamazsınız doğru. Herşey ekonomik durumdan, bilinçsiz rekabetten kaynaklanıyor... Avrupada bu şekilde iş yapıldığını hiç sanmıyorum. 4-5 dolara baskı yapacaksın, hem süper kalite, hem hızlı, hemde sağlıksız koşullarda çalışamazsınız... Türkiyyede hep ödün veriliyor malesef. Dış mekan baskı 15 dolar, iç mekan baskı 25 dolar olsa metrekaresi mesela ne güzel olurdu :) o zaman malzemesi boyası pahalıymış diye dert etmezdik. o fiyatları ödeyecek müşterilerde olsa tam süper olurdu... Ama koca bir hayal bu malesef. fiyatlar doğuya doğru gitgide düşüyor, Avrupada bir çalışan günde 50 dolar alabiliyorken, doğuda 2 dolar alabiliyor. Herşey bu oranda malesef.

grafikir01

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar merhaba
küçük çaplı bir reklam ajansı açıcam daha cok kurumsal ajanslık yapacagım ıcın uygun malıyetlı en fazla 1.50lık ıç mekan baskı makınası alacagım
ucuz önerebılecegınız makına varmı?birde 2.el makına basımı ağrıtırmı?

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar merhaba
küçük çaplı bir reklam ajansı açıcam daha cok kurumsal ajanslık yapacagım ıcın uygun malıyetlı en fazla 1.50lık ıç mekan baskı makınası alacagım
ucuz önerebılecegınız makına varmı?birde 2.el makına basımı ağrıtırmı?

160'lık epson dx5 tek kafalı baskı makinesi almanı tavsiye ederim. Uygun baskı maliyeti, makinelerde uygun piyasada, komplike değil, ekmek yedirir. Temiz az kullanılmış 2. elleri güvenebileceğin kişilerden alabilirsin. Gövdede sorun yoksa kafa değişiyor nasılsa.