Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İhracat Kataloğu örneği arıyorum

mdeliagaoglu

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba;

İçeriğinde 200 den fazla firmanın bulunacağı bir mobilya ihracat kataloğu hazırlayacağım. Takip etmem gereken yollar nelerdir?
Ve eğer mümkünse tasarım örneği verebilirmisiniz?
Teşekkürler.

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ihracat katoloğuyla normal katalog arasında bir fark yoksa fikir vereyim.
ihracat kataloğu bence şirketin müşterisine göndereceği satmak istediği ürünlerin bulunacağı birşeydir aklıma gelen tek tanım bu. zaten biliyorsundur.
katalogda kesinlikle ingilizce ve hangi ülkeye gönderilecekse onun dilinde açıklama kesin olmalı. ürünler tam olarak ne bilemediğimden birşey diyemiyorum ama 200 şirketin ortak ürünleriyse her şirketin bölümünü ayrı renk yapabilirsin.

şahsen merak ettim bulursan örnek burda yayınlarmısın. yada yaptığını

mdeliagaoglu

🌱Yeni Üye🌱
Aslında tam olarak sormak istediğim şey ihracat kataloğu standart bir tasarımda mı olmalıdır? Yoksa her şirket için ayrılan her 2 sayfaya o şirketle ilgili arkaplanmı yapılmalıdır? Sizce beyaz arkaplanda sayfa soluna üste şirketin logosunu koyup altına doğru 2'li tablo halinde 4 dilde kısaca tanımları yazıp en alta şirketin ulaşaım bilgilerini ekleyip, sayfa sağına şirketin üretimini yaptığı resimlerden en fazla 3 tane konması daha oturaklı olmaz mı? Tasarımdan ziyade bu katalog nasıl daha ağır gösterilebilir? Umarım resimler ne demek istediğimi daha iyi anlatabilir. Teşekkürler.
rv364.jpg

rv3h8.jpg