Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

iki farklı aynı ölçülerde tiff yada jpeg formatındki nesnemi yanyana koymak..

ezgi_ist

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar benim bir sorunum var birbirinden farklı aynı ölçülerde 4 tane tif formatında kartvizitim var bunu freehandde a3 sayfasında birbirine yanyana bağlıcam tek kartvizit olunca transformdan yanyana a3 ün tamamına kopyalayabiliyorum.demek istediğim 4farklı tif yada jpeg formatında olan objemi birbirne nasıl orantılı bitiştirebilirim yani arasında boşluk olmadan nasıl ayarlayabiliri. bilmiyorum anlatabildim derdimi acaba:)

2.sorum karemin içinde bi objemi gömdüğümde yani ctrl+x ve ctrl+shift+v yaptığımda sonra gömdüğüm nesneyi başka bi yere hareket ettirdiğimde içinde gömdüğüm obje kayboluyor anlamadım bunuda açıklarsanız sevinirim

illaa 4 obje için örneklendirmenize gerek yok 2 farklı aynı ölçüde tif dosyası şeklinde ikisinide tam yanyana bitiştirmek istiyorum align da denedim olmadı anlatırsanız sevinirim

ccckezman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
öncelikle 2 sorun icin alt tusuna basılı tutma sadece bir kere bas nesneyi tut ve istedigini yap 1 sorunu tam anlıyamadım

eser38

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.nisangrafik.com
İlk soru: Eğer tiff'e taşma payı verilmemişse object'ten tiff'in ölçüsüne bak.
w: eni
h: yüksekliği
Yana doğru kopyalayacaksan window'dan transformu aç en üstteki seçeneğe tıkla ve x yazan yere eninin ölçüsünü y'ye sıfır copies'e 1 yaz. move dediğin zaman hiç boşluk vermeden yanına bir tane daha kopyalar.
Aşağı doğru kopyalayacaksan y yazan yere - değerde tiff'in yüksekliğini yazarsın.

ezgi_ist

🌱Yeni Üye🌱
bilgi için teşekkür ederim yalnız bunu biliyorum(bunu tek kartvizit olunca dedğiğiniz gibi yanyana yada altalta uyguluyorum).benim demek istediğim 2 birbirinden farklı kartviziti yanyana koymak istediğimde yada altalta birbirine yine bitişik olacak.ama birbirinden farklı olacak bu kartvizitler...

ccckezman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ezgi hnm kehdi yaptıgım skilde anlatayım hairline bir cizgi ciziyorum onu ilk kartvizitin sa tarafına blokluyorum sonra ikinci kart vizitide cizgiye soldan blokluyorum böylece kartvizitler yanyana geldi aynısını yukarı asagı icinde yapabilirsin tabi bunun kolay bir yolu vardır ama ben en kolay bu ekilde yapıyorum heralde alıstıgım icin iyi calısmalar

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
bilgi için teşekkür ederim yalnız bunu biliyorum(bunu tek kartvizit olunca dedğiğiniz gibi yanyana yada altalta uyguluyorum).benim demek istediğim 2 birbirinden farklı kartviziti yanyana koymak istediğimde yada altalta birbirine yine bitişik olacak.ama birbirinden farklı olacak bu kartvizitler...

Doğru anladıysam aşağıdaki gibi yapmalısın...

Birbirinden farklı iki kartvizit var...

picture5i.png

Küçük olanı büyük olana üstten ve sağdan hizalıyorsun

picture6w.png

Transform paletinden küçük kartvizit ölçüsü kadar değer giriyorsun

picture7ehu.png

Sanırım buydu öğrenmek istediğiniz...

2. sorunuz freehand'te sıkça karşılaşılan bir sorun.. Bu programla ilgili ve çoğu zaman yeniden yüklenerek çözülüyor.. Geçici olarak objeyi birkaç kez guruplayın... içindeki resim de beraber taşınacaktır...

erhanseyis

🌱Yeni Üye🌱
önder bey siz bu konuda iyisiniz baya tebrik ederim
sizden bişey isteyecem bu görseli nasıl hazırlıyosunuz

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
nacizane benimde çorbada tuzum olsun istedim

önce 80x40 ölçülerinde 4 adet hayali obje yaptım
19279160.jpg

ardından bu hayali 4 objemizi seçeriz
69887353.jpg

Align paletinden kırmızı işaretli alanları işaretleyerek move butonuna basarız
78353668.jpg

objelerimiz hepsi üst üste ortalandı:)
60802470.jpg

şimdi en üstteki objemizden başlayarak seçip sağa doğru Transform paletinden ölçü vererek objelerimizi düzgün bi şekilde yan yana diziyoruz,yanlız Transform paletindeki değerler dikkat ediniz!!!
94607623.jpg

22403284.jpg

29081284.jpg

ben stroke larını kalın veriğim için biraz sorunlu gözüküyo olabilir.ctrl+k (keyline)kısayoluna basıp bakarsanız daha detaylı görürsünüz..
14830802.jpg

yardımcı olabildiysem ne mutlu başarılar...

Son düzenleme: