Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

In desing'te iki farklı döküman birleştirme!

tarkanozdemir

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
Arkadaşlar,
Elime 21 formalık bir iş geldi..rotasyonlu bir iş formalar ayrı ayrı çalışılmış...
ben bu formaları birleştirme arzusundayım. Ama sayfaları taşımak yerine Indesing'te bunu kolaylığı sağlayacak farklı yollar olduğunu zannediyorum! ama bulamadım... bilen farsa yardımcı olabilir mi? şimdiden teşekkürler...:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar,
Elime 21 formalık bir iş geldi..rotasyonlu bir iş formalar ayrı ayrı çalışılmış...
ben bu formaları birleştirme arzusundayım. Ama sayfaları taşımak yerine Indesing'te bunu kolaylığı sağlayacak farklı yollar olduğunu zannediyorum! ama bulamadım... bilen farsa yardımcı olabilir mi? şimdiden teşekkürler...:)
Bunu indesign'da "move" komutuyla yapabiliyorsunuz ama sanırım siz bunun dışında bir seçenek arıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla move dışında bir seçenek yok ama zaten bu başlı başına kolay bir tercih.

Tam bilmediğinizi düşünerek anlatmaya çalışayım.

Birleştirmek istediğiniz bütün indesign belgelerini açın ve "pages" panelinden move pages komutunu verin, açılan pencerede hangi doküman hangi dokümanın kaçıncı sayfasından sonra yerleşecekse belirtin ve onaylayın.

tarkanozdemir

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
teşekkür ederim, Move pages komutunu biliyorum, Move pages komutu aynı döküman içinde işlev görüyor ben dokümanlar arasını kast ediyorum...Yani iki ayrı doküman düşünün ve bunların birleşimi...

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
1.Move pages komutu açık olan iki farklı döküman içinde aynı işlevi uygulaya bilirsiniz : video

2.Yada sürekleyip üzerine bırakarakta olur bu işlem bunların automatik özellikleri yok

3. İsterseniz hepsini ayrı ayrı pdf yapıp daha sonra tek bir pdf birleştirebilirsiniz

Aklıma gelenler bunlar bunun

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
teşekkür ederim, Move pages komutunu biliyorum, Move pages komutu aynı döküman içinde işlev görüyor ben dokümanlar arasını kast ediyorum...Yani iki ayrı doküman düşünün ve bunların birleşimi...

Bu konuda yanılıyorsunuz (ki vejdi yine benden önce davranmış:D:).

İstediğiniz kadar farklı innd dokümanını aynı anda açmak şartıyla tek bir doküman altında move yaparak birleştirmek son derece basit bir işlem ve yine vejdinin önerdiği yol eğer çalışma zaten finalize edilmişse bunları pdf olarak hazırlayıp bu pdf leri tek bir doküman altında toplayıp baskıya gönderebilirsiniz.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yeni döküman açarken book seçeneğini işaretlerseniz hiç stil vb kaybı olmadan birden çok indesign belgesini tek çatı altında birleştirebilirsiniz. Ama tabi basit dökümanlar için move komutu fazlasıyla yeterlidir.