Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ilaç kutusunun kenarlarını nasıl yapıyoruz

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Tool bardan Pen aracıyla bu tip çizimleri yapabilirsiniz.

Aslında bu kulakçıkların eğimleri olsun boyları ölsun çok düzgün ölçülendirilmeli.
Bıçak çiziminizin son kontrolünü bir matbaa bıçak firması kontrol etmeli.

orkideci

🌱Yeni Üye🌱
Cevap için teşekkürler. Bir yerde seyretmiştim ama siteyi bulamadım. Orada dikdörtgen yada kare çiziyorlar sonra yön tuşları ile karenin ucunu istedikleri orana kadar küçültüyorlardı. Acaba bu şekilde nasıl yapılıyor?

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Siz karenin kenarlarını oval mi yapmak istiyorsunuz tam anlaşılmadı?

orkideci

🌱Yeni Üye🌱
Tam oval değilde karenin uçlarını istediğim kadar daraltmak istiyorum. freehandde beyaz ok ile kenarları daraltmaya çalıştığımda karenin iki tarafıda ovalleşiyor. Ben sadece istediğim taraftaki karenin ucu daralsın istiyorum. Seyrettiğim sitede karenin kenarlarına pen ile nokta koyuyorlar sonra yön tuşları ile daraltıyorlardı. Ben yapmaya çalıştım ama beceremedim.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu işinez yarar belki uniformun önündeki işateti kaldırın açılan kutucukların içine rakam yazarak ayrı ayrı dört köşesi ile oynayabiliyorsunuz.

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kare ya da diktörtgenini çiz. Sonra Ungroup yaparak grubu çözmelisin.
Modifiy sarkaç menüsünde Ungroup var oradan yapacaksın.
Sonra istediğin köşeyi klavyenin ALT tuşuna basılı tutarak seçeceksin iki kere tıkladığında seçtiğin köşenin kutucuğunun içi boş olacak. böylece yön tuşlarıyla istediğin tarafa ilerleyebilirsin.

orkideci

🌱Yeni Üye🌱
Denizcem sizin dedğiniz gibi yapınca oldu. Ben grubunu bozmadan yaptığım için olmuyormuş.

orkideci

🌱Yeni Üye🌱
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sayenizde sorunumu çözdüm. Tekrar teşekkürler.