Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

"İletişim ve Grafik Tasarım" - Emre Becer

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
"İletişim ve Grafik Tasarım"

155772120buz5.jpg

Yazar: Emre Becer
Yayıncı: Dost Kitabevi Yayınları

Grafik tasarımı, uygulama alanı ne olursa olsun, dinamik bir anlatım gerektirir. Bu dinamizmin itici gücü, iletişimidir. Sözel ve görsel bilgilerin insanlar arasındaki akışı olarak tanımlayabileceğimiz iletişim, grafik tasarımın var olma nedenidir.

İletişim organları, sözel ve görsel masajlarını etkili ve çekici hale getirmek için grafik tasarımcılarla işbirliğine girerler. İyi bir tasarım, değerli bir yatırımdır. Çünkü günümüz insanının bütün hayati etkinlikleri, grafik imgelerle iletişim kurabilme yeteneğine bağlıdır.

350'ye yakin resim ve krokinin yer aldığı bu temel kitapta; grafik tasarım, grafik tasarımın kısa tarihi, teknolojisi ve belli başlı uygulama alanları ana hatlarıyla ele alınıp incelenmektedir.
(Arka Kapak)

Yazarı: EMRE BECER

1957 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu, Grafik Sanatlar Bölümü’nden 1980’de mezun oldu. 1981-1983 yılları arasında Avusturya’da bir reklam ajansında sanat yönetmeni olarak çalıştı. 1983’te yurda dönerek Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne araştırma görevlisi olarak atandı ve aynı kurumda lisansüstü öğrenimini tamamladı. Halen Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde öğretim üyesi (doçent) olarak görev yapmaktadır. Sanatçı, 1977 yılından başlayarak çeşitli karma sergilere katılmış; 1988, 1989, 1995 ve 1999 yıllarında dört kişisel sergi gerçekleştirmiştir. Becer, afiş ve karikatür çalışmalarıyla, biri yurtdışında olmak üzere toplam sekiz ödül kazanmıştır.

İÇİNDEKİLER

Sunuş

BÖLÜM I: GİRİŞ

İLETİŞİM VE GRAFİK İLETİŞİM
BİR İLETİŞİM SANATI: GRAFİK TASARIM
GRAFİK TASARIMIN TARİHÇESİ

BÖLÜM II: GRAFİK TASARIM TEKNOLOJİSİ

TASARIMIN BASKIYA HAZIRLANMASI
BASKI TEKNİKLERİ
RENKLİ BASKI TEKNOLOJİSİ
KAĞIT VE BASKI MÜREKKEPLERİ
KAĞIDIN FORMALANMASI VE KATLANMASI
CİLTLEME YÖNTEMLERİ

BÖLÜM III: GRAFİK TASARIMIN UYGULAMA ALANLARI

TİPOGRAFİK İLETİŞİM
GRAFİK SİMGELER
GÖRSEL KİMLİK TASARIMI
AFİŞ TASARIMI
AMBALAJ TASARIMI
İLLÜSTRASYON
REKLAMCILIK
KİTAP TASARIMI

Son düzenleme:

gulcihan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
emre becer de olmasa tez konularını nereden bulurduk bilmiyorum. sen çok yaşa emre becer...

seksek

🌱Yeni Üye🌱
Ders Anlatışı,öğrenciler üzerindeki Hakimiyetiyle Mükemmel Bir öğretmen... Dersinden 100 Almayı Başaran, Sınıftaki Tek Kişi Olarak Kendimle Gurur Duydum..

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Ders Anlatışı,öğrenciler üzerindeki Hakimiyetiyle Mükemmel Bir öğretmen... Dersinden 100 Almayı Başaran, Sınıftaki Tek Kişi Olarak Kendimle Gurur Duydum..

Öğretmenlik uyğulaması yaşamış birisi olarak sizin heycanınınızı anlıyorum...
Fakat bu başlıkla yazdıklarınız nasıl bir llgisi var? Yoksa tanıtımı yapılan kitabı kaynak olarak mı kullandınız?

turruncuuu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
okudum ben bu kitabı..çok faydalı

sercansarigul

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet cok faydalı bır kıtap özellıkle yenı baslayanlara kaynak olabılecek bır kıtap...

SeWiL

🏅Acemi Tasarımcı🏅
imdattt !!!

:nerd:=)Bu kitabı nasıl elde edebilirimmm ??? çok lasımm mutlaka bulmam gerek :!!

SeWiL

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben bu kitaptan bulmak istiyorum :(:(:(

es*

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tamda ihtiyacım olan bir kitaptı teşekkürler.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Son derece faydalı bir kaynak şiddetle tavsiye ederim...

sercan001

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
linkini de verin bari :)

puhahaha
millet olarak ne kadar beleşçiyiz ya:rofl:
git kitapçıdan al arkadaşım fiyatı biraz astronomik ama alınması gerektiğini düşünüyorum
tevfik fikret uçarın kitabındaki emre becerin kitabından alıntı yaptığı bölümlerden sonra almayı düşünmeme sebep oldu
en kısa zamanda alıcam

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu kitabı aldım ben. Çok hoşuma gitti, anlatış tarzı, dizgisi, içi, her şeyiyle. Bayağı da pahalı bir kitap. Tarihi geçmişten bahsettiği yerler de ayrı bir tat veriyor. Bu işle uğraşan arkadaşların bir karıştırmasında fayda var derim. Paranıza kıyıp alın bence, pişman olmayacağınız bir kitap. Tam bir tasarım harikası zaten; fiziki olarak değerlendirmek gerekirse :)

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar sanırım arayıp da bulamayanlar var. Dost kitabevinden çıkıyor kitap. Dost kitabevine telf. açarsanız bulunduğunuz şehirde nereden temin edebileceğinizi söylerler.