Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İlk Denemelerim

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
Merhaba arkadaşlar,ambalaj tasarımında ikinci günüm diyeyim daha o kadar yeniyim yani:)Bişeyler yapmaya ve eksiklerimi siz ustaların gözünde gidermeye karar verdim.Kaysı nektarı photoshoptan çıkattığım jpeglen upload olmadığı için opasitesini biraz düşürerek görüşlerinze sundum.İyi ve olumsuz tüm eleştirileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Benzer konular

mc_mrt

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.gravideo.org
Eğer Ambalaj Tasarımı Yapacaksan Bazı Ürünlerin Ambalajlarını İnceleyerek Başlaya Bilirsin Çünki Ambalajların Bazı Standartları Vardır. Ve Biraz da Görsel İletişim Hakkında Bilgi Almalısın ki Bir Ürünün Ambalajının Deyim Yerindeyse AL BENİSİ Olmalı Yani Renk Ve şekillerin Anlamları ve İnsan Üzerindeki Etkileri Falan. Bunlara Dikkat Edersen Daha Başarılı Olabilirsin.

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
Yorumun için teşekkür ederim mc_mrt.Dediklerini dikkate alacağım mutlaka amacım en kötüden en deyil belki ama iyiye doğru çıkmak sürekli kötüde saymak değil.

quick

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dijitalsokak.com
çikolatada tasarımında çikolata fotoğrafını çok küçük kullanmışsın ve renkler biraz daha canlı olmalı. 2. çalışma için fotoğrafların çok netsiz görünüyor daha kaliteli olursa daha güzel olacaktır.

ambalaj tasarım ürünün satımında can alıcı noktadır, çünkü müşteriyi çeken ambalajıdır görselliğidir. bunun içinde ilk dikkati çeken ürün fotoğrafı olacaktır onun için daha kaliteli ve daha güzel fotoğraflar kullanmanı öneririm :)

emeğine sağlık
teşekkürler

tasariman

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.fonemajans.com
Ambalaj tasarımı pek yapmadım ama ben tasarımlarımda 1. 2. 3. öncelik sırasına koyar 1. ye satılan ürünün vatandaş tarafından görüldüğünde anında algılanması ve dikkat çekmesi gerektiğine inanıyorum. Çalışmaları yaparken müşteri gözü ile bak. Başarılar dilerim.

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
quick ve tasariman dostlarım yorumlarınızın beni daha iyiye götürceene eminim ürünlerin canlı olmadığı gerçekten büyük bir hata imiş daha dikkat ederek bu iştende sıyrılcam inş.
Bunlarında hepsinde cmyk 300 dpi çalıştım umarım ambalaj tasarımların gerekli kural budur.

runilk

🌱Yeni Üye🌱
gelecek vaadediyorsun.Profosyonel anlamda deneyime ihtiyacın var.daha profosyonel işlere bak. başlangıç olarak burayı dene .www.istockphoto.com ordaki işler ve fotolar bayağa işine yarar.

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
Sağolasın üstadım mutlaka inceleyeceğim o siteyide teşekkür ederim:)

Bir parfüm ambalajı üstünde çalıştım umarım bişeye benzemiştir.:pBayan versiyonuda yolda...:)

graphic1su2.jpg

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir parfüm ambalajı üstünde çalıştım umarım bişeye benzemiştir.:pBayan versiyonuda yolda...:)

graphic1su2.jpg

Resim firma tarafından mı çekildi. Yoksa siz mi çektiniz yada çektirdiniz. Eğer öyle değilse telif hakları doğacaktır. Bilginize...

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
Resmi internette google görseller kısmından buldum bir forum oyununda "herkes üstekine bir sevgili bulsun" başlığı altında bir üyenin üstteki arkadaşına oyun maksatlı yakıştırdığı sevgili resmi.Tasarım tamamiyle görsel amaçlıdır hiçbir ticari faliyette kullanmıyacağım eğer yinede problem çıkarıcaksa mesajı silebilirsiniz.Teşekkür ederim

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
Yokmu yahu iyi kötü başka yorum yapacak grafiker arkadaş hatalarımızı söyleyinki bizde düzeltip yolumuza hatasız devam edelim.

matri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dusuncene bayildim, eylemini ise biraz donuk buldum,

bide su otlar cicekler yaa, neden bende diken hissi uyandiriyoo, uymuyo sanki oraya.

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
dusuncene bayildim, eylemini ise biraz donuk buldum,

bide su otlar cicekler yaa, neden bende diken hissi uyandiriyoo, uymuyo sanki oraya.

Evet ilk bakışta öyle gibi ama maksadım doğal koku aromasının bütünlüğünü yansıtmaktı yani parfümde alkol değilde bitkisel bitki derkende çiçek vb bitkilerden elde edilmiş hissi uyandırmak için bunu düşünmüştüm:)Yorumun için çok sağol üstadım.

nareysen

🌱Yeni Üye🌱
sağ üst tarafta kalan çiçeğin devamını getirirsen diğerlerine gerek kalmaz ve sade bir çalışma olur diye düşünüyorum. farklı bitki etkisini daha farklı uyandırabilirsin

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşım sen iki günde bayağı çok ambalaj tasarımı yapmışsın seni tebrik ederim... Gelecek vadediyosun valla...

gasiha

🌱Yeni Üye🌱
Parfüm tasarımı iyi olmuş, diğer tasarımlarının üstünde durman lazım..Özellikle RENK konusunda..renk kullanımında biraz eksik gördüm..bu arada bu parfüm reklamındaki mankeni kullanıcaksan eğer telif hakkı isteyebilirler söylemedi deme :)

BblueE

🌱Yeni Üye🌱
bayan parfüm tasarmı çok hoş ve ayrıntılarda saklı bi güzelliği olmuş yapraklardan çiceklerden bayan yüzünün oluşu güzel fikir... ama yapraklar arasındakı krem rengi ksımlar unutlmuş gibi geldi bana şayet onlar silinmiş olsa daha bi hoş dururdu ve yaprak boyunu biraz daha uzun tutsaydın... ((haddim olmayarak yorum yaptım ama benim düşüncem))

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Tasarımına çok az yorum gelmesinin nedeni tasarımını çok büyük olarak yüklemendir. Sayfanın yüklenmesi 4096 kbps bağlantıma rağmen 2 dakikadan fazla sürdü. Bundan sonraki çalışmalarını 1024x768 ekran boyutunu geçmeyecek şekilde yüklersen daha fazla yorum alacağına eminim.

Çalışmana gelince:
Çalışman bir çok alıntı ile dolu. Üstte yer alan çiçekler alttaki çiçek buketi tamamen bir yerlerden alıntı. Bir grafiker açısından alıntı, aşırı derecede diğer çalışmalardan etkilenme, tasarımda kendi özgün kişiliğini oluşturma açısından son derece sakıncalı bir durumdur. Bir tasarımcı sadece kompozisyonla değil, en azından bir biçimle çalışmasına kendi damgasını vurmalıdır. İkinci olumsuzluk ise tasarımında birlik ilkesinin tamamen gözardı edilmesidir. Tasarımının üst tarafı ile alt tarafı tamamen birbirinden kopuk iki ögeyle bölünmüş böylece tasarımın kararsız bir dengeye kavuşmuştur.
Bunu gidermenin yolu bir ögeye ağırlık vererek öbür ögeyi yardımcı öge olarak sunmandır.

Kolay gelsin.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
Tasarımına çok az yorum gelmesinin nedeni tasarımını çok büyük olarak yüklemendir. Sayfanın yüklenmesi 4096 kbps bağlantıma rağmen 2 dakikadan fazla sürdü. Bundan sonraki çalışmalarını 1024x768 ekran boyutunu geçmeyecek şekilde yüklersen daha fazla yorum alacağına eminim.

Çalışmana gelince:
Çalışman bir çok alıntı ile dolu. Üstte yer alan çiçekler alttaki çiçek buketi tamamen bir yerlerden alıntı. Bir grafiker açısından alıntı, aşırı derecede diğer çalışmalardan etkilenme, tasarımda kendi özgün kişiliğini oluşturma açısından son derece sakıncalı bir durumdur. Bir tasarımcı sadece kompozisyonla değil, en azından bir biçimle çalışmasına kendi damgasını vurmalıdır. İkinci olumsuzluk ise tasarımında birlik ilkesinin tamamen gözardı edilmesidir. Tasarımının üst tarafı ile alt tarafı tamamen birbirinden kopuk iki ögeyle bölünmüş böylece tasarımın kararsız bir dengeye kavuşmuştur.
Bunu gidermenin yolu bir ögeye ağırlık vererek öbür ögeyi yardımcı öge olarak sunmandır.

Kolay gelsin.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

iste elestiri budur ya