Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator ''çizim hakkında bilgi arıyorum''

mc_mrt

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.gravideo.org
Merhaba Grafikerler Benim bir kaç sorum olacak.
Adobe İllustrator İle Grafik Tablet'i Bir arada kullanan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim gerçekden(e-book , Video vb.). Bu ikisin en verilmli ve en iyi nasıl kullanırm çünki ben grafik tabletve illustrator ile çalışmaya yeni başladım. Renklendirme Ve Çizim teknikleri hakkında bilgim yok.

Bu Konuda Hakkında Bana Geniş Geniş Yardım Edebilecek Olan Yok mu :(

-Yada Bu FORUM Kuralları Dışında Kalan Birşey mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gelpcpc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bilen biri anlatsa süper olucak.

dorukmavisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar ben kitabından çalışıyorum. gerçi kitap eski versiyon için ama olsun. Çok yararlı. Başka kaynak yok zaten. Alın derim.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
İngilizce bilgin varsa internette kaynak bulabilirsin. Lynda ve total training firmalarının hazırlamış olduğu corel painter ve photoshop'ta tablet kullanımını içeren videoları var. Illustrator'da grafik tablet kullanımını anlatan video derslerine hiç rastlamadım. Tabii internetteki tutorial sitelerinde bu tip derslere ulaşmanız mümkün, araştırmaya devam etmelisiniz. Grafik Tablet'in en etkin kullanıldığı program corel Painter'dır. https://www.wacom.com/tips/tip.cfm?ID=89&category=Painter&step=1
Grafik tablette en iyi marka olan wacom un kendi sitesinde ki tablet kullanımını anlatan dersleri inceleyebilirsin. Tabii ingilizce...

dostyol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet YOU TUPE da cok WACOM videolari var...
Grafik Tablet kullanmiyorum.
ins. yakinda bende baslamak istiyorum...
yine de hayirli calismalar

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
mouse ıle yapılan ışı sankı kagıt kalem kullanıyormusş gıbı yapmanızı saglıyor tabletler. ama bırcok avantajlar getırıyor sızın. bunlardan en onemlılerını sayarsak
1 tabletle cızım yaparken ellenıznı tamamıyla serbest
ıstedıgınız gıbı hareket ettırebılıyorsunz. bu da cızım ıcın özgurluk
2 ve en buyuk destegi darbeye (darbe yanlıs oldu kırılabılır). basınca duyarlı oldugu ıcın sectıgını alet (fırca, kalem, silgi, pistole vs vs) boyutu degısıryor. bu da bıze cızım ve ıluustrelerde cok buyuk bır avantaj saglıyor

tabıkı bu lısteyı uzatmak mumkun bence bol bol protık ve ınternet bu sorununu cozebılır. ama bu surec cok sıkıcıdır. ben denedım bı kac kere, cok cabuk sıkıldım.
ama kullanması cok zevklı