Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator CS4' "The file is not readable" hatası veriyor

tearsnheaven

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Adobe Illustrator CS4 kullanıyorum, 300 mb boyutunda bir katalog çalışması yaptım. Dosyayı açmaya çalışırken "The file is not readable" hatası veriyor, böyle bir mesaj daha önce alan ve çözümünü bilen arkadaşlardan acil yardım istiyorum...

FatihDora

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.fatihdora.com
Bendede olmuştu öyle bi hata! artık o kadar büyük çalışmalarda Aİ kullanmıyorum :D Büyük çalışacaksan COREL..

Aİ'de o hatayı aldığımda Kapatıp yeniden açıyordum Düzeliyordu!

Belkide Tam kaydedemeden kapattın programı,Dosyaya o yüzden okunamaz hatası veriyor!

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Dosya okunamıyor, doğal olarak 300 mb lik yüklü ai dosyası başka muhtemel sorunlarıda düşünürsek hiç açılmayabilir. Ai katalog gibi yüklü işler için üretilmemiştir sonuç doğaldır.

Peki başka makina ve başka makinalardaki farklı sürüm ai'lerle denedinizmi dosyayı açmayı.

Diyelim ki hiç bir şekilde açılmadı şöyle yapabilirsiniz.

1. ".ai" uzantısını elle silin ve oraya .pdf yazın. Dosya otomatik pdf olacaktır bir şansınızı deneyin. Pdfi açabilirseniz tekrar farklı kaydedin acrobatta. Ve ai de dosyayı tekrar açarak şansınızı deneyin.

2. Çok sayfalı çalıştığınızı düşünerek söylüyorum sayfa sayfa indesignde ai dosyanızı yükleyebilirsiniz üstünde değişiklik yapamasanız bile parça pinçik işi götürebilirsiniz.

3. Corel drawda dosyanızı açmayı deneyin. Ai evrensel format genelde her program onu açar.

4. Yukarıdaki işlemi fotoşopta yapmayı deneyin.

Evet bu örnekten de görülüyor arkadaşlar böyle işler için ai üretilmedi. Bu işler için indesign var. İndesignde çok daha hızlı ve sağlıklı çalışabilirsiniz. Eğer bir insan illustrator değilse veya çok yaratıcı çalışmalar yapmıyorsa ai'ye hiç ihtiyacı yoktur diyebilirim.

tearsnheaven

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar önerileriniz ve yardımlarınz için çok teşekkür ederim, ai'de dosyayı maalesef açamadım. yeni bir dosya açıp, oradan da place yolu ile dosyayı çağıdım dosya çağırırken de alt bölümdeki link check işratini kaldırdım ve şimdi sayfa sayfa çalışıyorum, o zaman sormak lazım madem macromediayı satın aldı bbu adobe frehandin yeni sürümünü çıkarmıyor, bari iluustratoru çok sayfalı ve düzgün çalışabilir durumda düzenleseydi, tekrar çok teşekkürler...

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bkz: indesign, freehandin karşılığ id'dir, ai değil.