Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator den indesinge dosya aktarma

yildiz.enes

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaslar illustrator den indesinge dosya aktarma nasıl oluyor.

nesnelkuram

🌱Yeni Üye🌱
illistratörde seçip sürükleyerek bıraktığınız zaman olabilir.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
copy / past en basit yolu

iyi çalışmalar

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Arkadaşların söylediklerine ek olarak, bu yöntemide bu gibi dosyaları çağırmakta kullanabilirsiniz. Kolay gelsin...

79302471za3.gif

nsm30

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar birşey merak ediyorum dediğiniz şekilde ai çalışmayı indesign a aldığımız zaman vektörel olarak almıyor, neden?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar birşey merak ediyorum dediğiniz şekilde ai çalışmayı indesign a aldığımız zaman vektörel olarak almıyor, neden?

sorunuz açıklarmızınız..özellikle denedım. Ai uzantılı dosya yapıp İndesing da rahat açtım. File - Place (CLTR+D) kullanarak.

nsm30

🌱Yeni Üye🌱
şöyle açıklamaya çalışayım ai dosyayı indesignde file - place veya copy - paste yaparak aldığım zaman vektör çalışmam pixelleşiyor textler kırık kırık gözüküyor bu normalmidir vektörel olarak açması gerekmiyormu onu merak ediyorum. bu konularda acemiyim yardımcı olursanız sevinirim

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
evet haklısınız görüntü İllustratorda gibi olmuyor... ama mesela indesing da çizimleri yapabilirsiniz, renklerde ve her hangi çizim yaparken sorunluğu olmaz. paletler aynı.. hangi tür çizim yerleştirmek istiyorsunuz tabi bilmiyorum....

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟

Sebebi

1) Ai dosya corelden pdf yada eps aktarılmış, görünürde eps fakat aslında dosya jpg yada tiff formatına çevrilmiş, bu tarz dosyaları illustrator açar fakat in designa kopyalamak istediğinizde resimmiş gibi algılar.

2) Corelde çalışılan dosyada birden fazla alan birleştirmesi (Compose) var. Bu birleştirmeleri corelde açıp, daha sonra eps, pdf veya ai yapmak gerek.

3) Cs2 illustrator cs 2 in designa aktarırken böyle hatalar verebiliyor.

Saygılarımla

nsm30

🌱Yeni Üye🌱
açıklamalarınız için teşekkür ederim ama ben corel veya başka bir programdan ai'ye aktarıp ordan indesign'a atmıyorum direk olarak ai'de vektörel çalışıp öyle indesign'a attığım halde bu pixelleşme (kırılmalar) sorunu yaşıyorum. illustrator cs3 kullanıyorum indesign ihtiyacım sadece ai'de çoklu sayfa çalışamamaktan kaynaklıdır. paletler aynı olabilir fakat indesignı fazla bilmiyorum

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
açıklamalarınız için teşekkür ederim ama ben corel veya başka bir programdan ai'ye aktarıp ordan indesign'a atmıyorum direk olarak ai'de vektörel çalışıp öyle indesign'a attığım halde bu pixelleşme (kırılmalar) sorunu yaşıyorum. illustrator cs3 kullanıyorum indesign ihtiyacım sadece ai'de çoklu sayfa çalışamamaktan kaynaklıdır. paletler aynı olabilir fakat indesignı fazla bilmiyorum

çalışmalarınızda composeyi kontrol ediniz uymayan yada sadece illustratora has bir özellik taşıyor olablirsiniz

yildiz.enes

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorumlarınız için teşekkürler

arkadaş bende senin dediğinden yakınıyorum...
ben indesingi araştırırken illustrartor gibi programlardan rahatlıkla veri alışverişi yapılcağını oumuştum ve bu alışverişin vektörel olarak sanıyordum fakat birçok yol denedim bi türlü vektör olarak indesinge atamadım. Bu konuyu da o yüzden açtım.:disappoint:

prosperity

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
display performance

Arkadaşım bu bir sorun değil. indesign ın performans ayarlarından o kırık görüüntüyü ayarlayabilirsin. id ye aktardığın çalışmayı seç ve sağ tıkla. display performance diye bir seçenek göreceksin. onu high quality yaptığında piksel görüntüsü kaybolacak. yani bu sadece programın daha randımanlı çalışmasını sağlayan bir görüntü ayarı. umarım yardımcı olabilmişimdir.

Maranello

🌱Yeni Üye🌱
Illustrator'den eps olarak export edip...Indesign da import (Macte: elma+d Pc'de ctrl+d) edersen sorunun çözülür diye tahmin ediyorum...

nuriQocca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu sorunu çok sık yaşıyorum.. ai. eps. gibi vektörel uzantıları ind. vektörel olarak açmıyor.. Sürükleme mantığı ile vektör alıyor ama kati surette ai. gibi olmuyor.. Zaten sürükleme harici bitmap olarak görüyor dökümanı ve bu büyük bir sorun malesef:|