Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator export yetersiz bellek hatası

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
Benim yalın anlatım dememi kötümser algıladınız zannediyorum. Oysa yalın demekle apaçık, net ve düzgün anlatım demek istemiştim.

İkimiz da yardımcı olmaya çalışıyoruz, buyrun siz devam edin lütfen.

Evet biraz öyle anladım galiba.
Kusura bakmayın gerçekten...Teşekkür ederim ayrıca.

Yok sıra sizde, siz devam edin.

:)

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
grafikçe veya benim önerdiğim şekillerde Illustratör dökümanın hata vererek kayıt olmuyor mu? Açık mı duruyor?

Evet biraz öyle anladım galiba.
Kusura bakmayın gerçekten...Teşekkür ederim ayrıca.

Yok sıra sizde, siz devam edin.

:)

birlikte problemi aşabiliriz, lütfen sizde yardımcı olun. :)

kutlukkk

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ikinize de çok teşekkür ederim 300 dpi jpeg almayı başardım sonunda fakat bu seferde tasarımımdaki yeşil renk mavi olarak görünüyor sebebi nedir acaba ?

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu tarz renk sapmaları genel olarak RGB olan bir dökümanın CMYK ya dönüşüyle gerçekleşir.
Sapma yaşamak istemiyorsan, RGB çalışmanı RGB kaydet.

kutlukkk

🌱Yeni Üye🌱
Onu da hallettim Denizcem ve Grafikçe ilginize çok teşekkür ederim bir amatör olarak sayenizde kendime göre güzel bir iş çıkardım. :)

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
rica ederim, sonuçta sorununu anlatabildiğin kadar anlamaya çalışıyor ve çözüm önerileri sunuyoruz. Yardımcı olabildiysek ne güzel. kolay gelsin.

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
Onu da hallettim Denizcem ve Grafikçe ilginize çok teşekkür ederim bir amatör olarak sayenizde kendime göre güzel bir iş çıkardım. :)

Sana yardımcı olabilmemize sevindim gerçekten kutlukkk..
Ne demek biz teşekkür ederiz.:)

riverstyx

🌱Yeni Üye🌱
Eğer CS5 kullanıyorsan ve çalışmanda çok fazla PSD ya da TIFF formatında imaj varsa dosyayı kaydederken hata verecektir. Bu CS5'in genel hatası, PC ve MAC'te de var. Bunun nedeni sistemde ne kadar çok ram olursa olsun Illustrator'ın bunun sadece 2 Gb'ını kullanabilmesidir. Adobe'un 64 bit Illustrator ya da bir yama çıkarması şart olmuştur çünkü artık 2gb ram fındık fıstık gibi kalmaktadır dosyalar için. Bu gün ortalama bir sistemde en az 4gb ram vardır ve çalışma dosyalarının boyutu hatırı sayılır şekilde artmıştır. Adobe'un CS5 serisinde bunu atlaması da işin ilginç yanı.

Son düzenleme:

abbesusse

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.abbesusse.blogcu.com
4d7qs.png

bende bunu yaşıyorum..

metecarkci

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar hortlatıcam ama klasik hortlatma değil bu yakın. : ) Programı kapatıp açarsanız ardından sadece jpge çevireceğiniz dökümanı açarsanız ne kadar büyük olursa olsun JPG çıktı alabilirsiniz. Ama bu gıcık bir şey ben sürekli dosya kapatıp dosya açmaktan sıkıldığım için bir çözümü var mı diye bakınayım dedim. Galiba yok. .) Ram filan la da alakalı a dostlar.

tolgahan038

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dosyayı photoshopta açıp, kaç dpı kullanılmış ebatı nedir ne değildir kontrol edin, cm px ise sorun var demektir, bi kontrol edin tabi photoshopta açılıyorsa :)

salieris

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çerçeve boyutu (örn 200 cm x 300 cm) çok yüksek ve çalışma ağır ise bazı dosya türlerinde export edemezsiniz.

Basit olarak şöyle yapın, PDF olarak kaydedin, sonra PDF'i PS ile açıp Tiff'e çevirebilirsiniz.

Cavidanca

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba, benim de buna benzer bir sorunum var ve resimleri aktaramıyor ve böyle siyah beyaz oluyor. Yardımcı olur musunuz?