Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator text alanı büyütme sorunu

aomeroglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.abdullahomeroglu.com
Merhaba arkadaşlar, aşağıdaki yazıyı freehanddeki gibi, yazı alanı ile birlikte büyütebiliyormuyuz ? Birde sağdaki seçilmiş yazı, bazen mouse ile seçtiğim halde altını siyah yapmıyor. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Illustrator'de yazı alanını içindeki metinle beraber büyütmek
Yazı alanını seçeriz. Klavyeden e basılıyken shift'e basıp köşelerden çekip büyütüp/küçültürüz.

alokatalog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
metinsiz sadece yazı alanını genişletmek için ne yapmak lazım

alokatalog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sadece yazı alanını genişletmek için ne yapmak lazım, ben bir text alanı açıyorum parağrafı yaptıştırdığımda bir kısım görünmüyor, freehadde sağda ve alttaki noktalara çift tıklandığında alanı textin sığacağı kadar açardı. illustratorde ikinci bir prograf alanı açılıyor ne yapma gerekyor

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ilustrator'de henüz otomatik metni sığdırma komutu yok.
Sadece yazı alanını genişletmek için: Sağ, sol ve köşelerdeki tutamaçlardan çekin.

(Tutamaçları çekince metin alanı değilde yazı büyür küçülürse yazı kutusunu seçin Menüden Yazım>Alan Metnine Dönüştür (Type>Convert To Area Type) deyin ve tutamaçları çekerek alanı metne göre ayarlayın.)

(Adobe'nin diğer programı Indesign'da ise bu iş için hazır komut var: Ctrl+Alt+C otomatik olarak metin alanını yazıya göre uzatır.)

alokatalog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cs6 da bulamadım sayın rhinokurt
Ilustrator'de henüz otomatik metni sığdırma komutu yok.
Sadece yazı alanını genişletmek için: Sağ, sol ve köşelerdeki tutamaçlardan çekin.

(Tutamaçları çekince metin alanı değilde yazı büyür küçülürse yazı kutusunu seçin Menüden Yazım>Alan Metnine Dönüştür (Type>Convert To Area Type) deyin ve tutamaçları çekerek alanı metne göre ayarlayın.)

(Adobe'nin diğer programı Indesign'da ise bu iş için hazır komut var: Ctrl+Alt+C otomatik olarak metin alanını yazıya göre uzatır.)

alokatalog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anasını satıyım programı kurdum tekrar viewden show =>bounding box=> seçmek gerekiyormuş...