Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustratör'de eşit aralıklarla cismi kopyalama

betülll

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İllustrator'de eşit aralıklarla cısmı kopyalayamıyorum nerden yapabılırım?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
soru tam anlayamadım ama bir kaç yolu var...

Window - Algin paleti (hizalama yapabilirsiniz)

Ya da Obje çizdiğiniz zaman Selection TOOL ile Alt + Shift tuşlaarı başılı tuttuğunuz zaman (mesela) sağa taşıyoruz, taşıdıktan sonra Ctrl + D (daha önce verdiğiniz boşluk CTRL +D yaptığınız zaman tüm obje arasında eşit olarak boşluk bırakır)

Alt tuşu bu duruma kopya alıyor...

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım sorunu çok net anladım. Freehand'de transform dan değerleri girerek ve copies sayısını vererek istediin kadar kopyalama yapabiliyorsun bir seferde ama illlustratorde öyle bi sistem yok sadece cogaltacağın objenin üzerine sağ tıklayarak transformdan move'ye geleeceksiniz ve değeri gireceksiniz copies sayısını girecek yer yok o yüzden bir tane coğaltıyor sonra cogaltma tuşunuz hangisiyse "bende alt+elma+D tuşu" o şekilde istediğin kadar cogaltabilirsin.

ge0metri

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar netten bulduğunuz bilgileride burda paylaşın herkes hızlı çözümler üretmesine olanak sağlayalım..

ben bir tane buldum.

Ynt: Ard arda kopyalama

object sekmesinin altında transformdan transform each sekmesinden istediğiniz uzaklık ayarlarını yapıp copy yi tıklıyorsunuz. (x yatay y dikey) sonra ctrl d ile istediğiniz kadar işlem tekrarı oluyor. daha pratik bir yolu var mı bilmiyorum. macler elma d

ALINTI
****diğer web sitemin adresi vermek forum kurallara aykrı*******

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ceyyhunn

🌱Yeni Üye🌱
Blend Tool'uda kullanabilrsin aslında adım sayısını ve arasındakı mesafeyi secebılırsın..

nlnboz

🌱Yeni Üye🌱
harika bi bilgi en azından benim için öyle oldu tşkrler geometri Allah Tasarım gücüne zeval vermesin :)