Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustratorde yazılarla çalışma

offernissim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar illustratorde yazı ile çalışırken örneğin 1 den fazla satırdan oluşan bir yazı var elimizde bunları ayırabiliyomuyuz yani ayrı satırlara dönüştürebiliyormuyuz ve ayırdığımız satırları tek tek kelime ve harflere bölebiliyomuyuz

Benzer konular

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Text'i seçip, Type menüsünden Create Outlines yaparsan text'in vektörel hale gelecektir.

Saygılarımla

offernissim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yazıyı şekle çevirmekten bahsetmiyorum. Birden fazla satırı tek satırlar haline dönüştürmeyi,satırları ayrı ayrı kelimelere ve kelimeleride ayrı ayrı harfllere nasıl çeviricem yardımın için yinede sağol

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
offernissim sanırım sen coreldraw kullanıcısı idin.
bende yıllar önce kullanmıştım ve corelin metinler üzerindeki uygulamalarına hayrandım.
illustratoru corelle kıyaslamamak lazım.
malesef benim bildiğim kadarıyla böyle bir özellik illustratorda yok.
ufuk'un da dediği gibi ancak convert ederek ayırabilirsin yada
tek tek secerek ayırmalısın.

offernissim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu olay aslında şurdan çıktı kaşe işlerimizi corelde yapıyodum ve corel de sorun oldu ben de fırsat bu fırsat dedim bari illustrator varken başka makineye geçmiyim dedim yapmaya kalkıştım sonrada uğraştım tek tek satırlarla falan corelde bu olay harika böle bi güzel programda bunu nasıl yapmazlar demekki her pronun artısı eksisi var 1 dk işim oldu tabiki 5 dakika:)))

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
eğer anladığım şey doğruysa, şöyle birşey dene... yazıyı yaz.. sonra yazı seçili haldeyken object/Flatten Transparency seçeneğine gel... karşına çıkan bölümde Convert All To Text Outlines seçili olmamak kaydıyla direk okey de... sonra yazının grubunu boz... satır satır ayrılacaktır.. daha sonra aynı işlemi tekrarlarsan kelime kelime ayrılır, bir daha tekrarlarsan harf harf ayrılır... bende cs3 var...

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Teşekkürler adamınbiri verdiğiniz bilgi için.

Saygılarımla

Son düzenleme:

İbrahim KOKULU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
verdiğiniz bilgi için teşekkürler

Son düzenleme:

yildiz.enes

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eğer anladığım şey doğruysa, şöyle birşey dene... yazıyı yaz.. sonra yazı seçili haldeyken object/Flatten Transparency seçeneğine gel... karşına çıkan bölümde Convert All To Text Outlines seçili olmamak kaydıyla direk okey de... sonra yazının grubunu boz... satır satır ayrılacaktır.. daha sonra aynı işlemi tekrarlarsan kelime kelime ayrılır, bir daha tekrarlarsan harf harf ayrılır... bende cs3 var...

abi sağolda ben illustratorü türkçe kullanıyom. menü isimlerini bide türkçe
tüekçe söylersen çok iyi olur.

ews

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Böyle güzel bilgiler için çok teşekkürler.. çok işime yaradı..

mdnkys

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.dewreklam.com
arkadaşım sizin dediğinizi yaptım satır satır ayırdı fakat 2.de kelimeleri farklı yerlerinden böldü neden oldu anlamadım tşk

aliz

🌱Yeni Üye🌱
menünün tükçesi, nesneden, saydamı ayrıştır. biraz geç oldu biliyorm ama ben yeni gördün belki bundan sonra görenlere faydalı olur

Gran2rismo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler gerçekten aradığım şeydi diyebilirim..

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teşekkürler

Çok işe yaracak bir paylaşım...

merzer

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Üstad helal olsun.Tüm bilgiler için şükranlar.

_U_U_R_

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar peki bu harf harf ayırdığımızda , tekrar metin haline getirmek istersek nasıl olacak adobe illustratorde?

_U_U_R_

🌱Yeni Üye🌱
ben kullanmayı harf harf ayrılmış ve daha önceden kaydedilmiş. bunları nasıl tekrar metin haline getireblirim.bilmiyorum ctrl z geri almak için değil mi?

_U_U_R_

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar yardım edebilecek kimse yok mu lütfen acil bu harf harf olarak ayırıp kaydettiğimiz zaman tekrar metin haline getiremiyormuyuz,?

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
belki de illustrator bir tasarım programı olduğu içindir... yani yazıyı oraya koymadan önce nasıl koyacağını bilen birinin yazıyı ayırmaya ihtiyacı olmadığından adobe buna gerek görmemiştir...

bilemiyorum... ama cs4 çıktı ve hala böyle bişey yok, işin iglince indesign da quarkta ya da freehand de de yoktu...

bu olay sadece corel de var...

ne kadar acayip değil mi?