Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign bilgi

engobey

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.webmacmaker.com
Merhaba arkadaslar
ben corel freehand photoshop kullanıyorum. bu programlarda kendimi surekli geliştiriyorum. corel ve freehand den indesign nın farkı nedir galiba indesign dergi vs işleri için ideal diye duydum.. ileride reklam ajanslarında çalışmayı dusunuyorum. indesign bilmemin bir yararı olur mu? yani indesign da yapılanları ben corel yada freehand de yapabilir miyim? yada ögrenmemi mi tavsiye edersiniz..
şimdiden tesekkurler

Benzer konular

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba arkadaslar
ben corel freehand photoshop kullanıyorum. bu programlarda kendimi surekli geliştiriyorum. corel ve freehand den indesign nın farkı nedir galiba indesign dergi vs işleri için ideal diye duydum.. ileride reklam ajanslarında çalışmayı dusunuyorum. indesign bilmemin bir yararı olur mu? yani indesign da yapılanları ben corel yada freehand de yapabilir miyim? yada ögrenmemi mi tavsiye edersiniz..
şimdiden tesekkurler

Kesinlikle olur. Çok sayfalı işlerde freehand çok kullanışsız, corel zorlayıcıdır. Çok sayfalı işler yapan birinin ya indesign ya da quark kullanması lazımdır. İndesignda daha güncel ve iyi olduğu için onu kullanmalısın. İndesignda yapılan bi çok şeyi diğer programlarda elbette yapabilirsin ama deveye hendek atlatmak gibi olur bu. Örneğin indesignde neredeyse hiç kısayol kullanmadan 350 sayfalık bir kitabı 150 kadar word belgesi kullanarak 2-3 saatte gayet hoş bir şekilde ve hiç acele etmeden yapabiliyorum. Tek tıklamamla tüm karakterleri paragrafları dipnotları aynı ayda 350 sayfayı birden ayarlayabiliyor, sayfa numaralarını koyabiliyorum. Daha ne gerek ki?
artıları saymakla bitmez.

engobey

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.webmacmaker.com
çok tesekkür ederim cevabın için bir çok şeyi ço kısa surede yapılabileceginden soz ettin ben bana grafik proğramlarıyla birlikte Quark eğitimi verecekler ama siz indesign daha guncel ve kullanışlı dediniz galiba.. indesign ı kendi kendime de öğrenebilir miyim? kUrsta eğitimini vermyecekler forumda bir çok bilgi var ama genel anlamda indesign bilgisi veren yani tool ların ne işe yaradığını falan yazan anlatan siteler biliyor musunz? tesekkurler

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok tesekkür ederim cevabın için bir çok şeyi ço kısa surede yapılabileceginden soz ettin ben bana grafik proğramlarıyla birlikte Quark eğitimi verecekler ama siz indesign daha guncel ve kullanışlı dediniz galiba.. indesign ı kendi kendime de öğrenebilir miyim? kUrsta eğitimini vermyecekler forumda bir çok bilgi var ama genel anlamda indesign bilgisi veren yani tool ların ne işe yaradığını falan yazan anlatan siteler biliyor musunz? tesekkurler

Yukarda saydığın programları kullanıyorsan ve quark eğitimi alacaksan böyle temel bi eğitime niye ihtiyaç duyasın ki. İllustrator ve photoshop mantığıyla çok sayfalı işler çıkaran bir program indesign. Önemli olan master sayfayı anlamak ve stilleri keşfetmek bir kaç gününü almaz. Kendi kendine kurcala yeter. En güzel ama en güzel kaynak adobenin kendi sitesi hiç bi kitaba lüzum yok.
Adobe InDesign CS4 * Metin bulma ve değiştirme

isis*

🌱Yeni Üye🌱
bilgiler içinde bnde çok teşkkr ederm :)