Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

InDesign CS3'te itme sorunu

mubes

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar...

İki ya da üç sütunlu bir kutu yapmaya çalıştığımda, kutunun üstündeki metin alanlarında "ignore text wrap" kutucunu işaretliyorum, tanım penceresinden.... Yoksa itmeden etkileniyor ve metin yok oluyor... Fakat kutu içine, sütun aralarına bir imaj koymaya çalıştığımda, itme yapamıyorum. Bu programın çok büyük bir eksiği bence... Bu soruna herhangi bir çözüm bulan arkadaş var mı acaba?

İyi çalışmalar...

Benzer konular

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
text alanini kendin cizerek belirlersen istedigin sonucu alabilirsin ,, kolay gelsin

cem bulut

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
alanı kendin belirle eksik değil merak etme

mubes

🌱Yeni Üye🌱
Kim ne derse desin, çok güzel bir program olmasına karşın, bence InDesign'ın bir eksiği bu. Serbest alan çizmek pratik bir çözüm değil. Daha basit bir program olan Quark'ta bile bu sorun "alta-üste koy"larla aşılmış...

mubes

🌱Yeni Üye🌱
Basit?

Kullanıcı açısından görece elbette...

Bir Quark kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. InDesign'ın çıkışını gördükten sonra yenilik yapma gereği duyuldu programda. Hiçbir Türkçe desteği olmayan bir program. Kısa bir süre öncesine kadar Transparan, ya da düzgün bir gölge bile uygulamak mümkün değildi Quark'ta... 7 sürümüyle birlikte yaptılar tüm bunları...