Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

InDesign de Arapça metin sorunu... (acil..)

macosxsocam

🌱Yeni Üye🌱
Word'ten copy/pastle indesign'a arapça metin alabilen varmı veya bunun bir yolu varmı..

mac kullanıyorum ve sürüm cs4

Benzer konular

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Bunu wordden PDF yapıp Indesign'e çekebilirsin ancak..

hamdicakmak

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Indesign Middle Eastern versiyonunu kullanırsan Arapça, Farsça, ibranice gibi dilleri direkt word dosyasını indesign dosyasına place edebilirsin ve hiç bir sorun yaşamazsın.

halilaydin_46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.halilaydin.net.tr
Ben bir yol buldum onu uyguluyorum. Simgelerde de geçerli olur hiç yoktan bir nevi işimiz görülmüş olur.

İlk öncelikle, Yazımızın word'de olduğunu varsayalım. Simgeli veya Arapça olan kısımı alalım farklı bir Belge'de açıp, pdf yapalım. Ve InDesing'e geçip, yazımızı yapıştıralım. (Normal yazılacak yazıyı) Arapça olan ve Hatalı çıkan kısımı boşluk bırakıp, pdf yi yapıştıralım. Son olarak pdf büyüklüğünü alacağım kısım kadar küçültelim.
(ID İle uğraşan az da olsa anlamıştır.)
Umarım anlatabilmişimdir.

istakozzz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
en temizi me versiyon kullanmak... yani millet olarak adam gibi öğrenelim demeyip kendi kendimize yöntemler üretiyoruz bunu anlayamıyorum...

kuzha

🏅Acemi Tasarımcı🏅
World Tools Pro | in-tools.com

in-tools indesign için çözümler üreten bir site. bu konu için üretilmiş plugin mevcut trial versiyonunu indirip acil ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. ya da satın alabilirsiniz.