Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign Kaynak ihtiyacı

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Arkadaşlar, yılalrdır corel ve photoshop dışında herhangi bir programa ihtiyacım olmadı. Ama son dönemde sayfa tasarımı konusunda indesign cs3 un oldukça etkin olduğunu duydum. bana bu dönemde fayda sağlayacak indesign kaynakları alzım.. nerden bulabilirirm.. Bulunduğum yere maalesef kurs da yok. In design cs3 !u makinama full kurdum.. ama ben ona o bana bakıyor.. yardımlarınız için teşekkür ederim. Umarım forum kuralalrına aykırı yazmamışımdır. Bu arada in design cs3 full linkini de buaradan yayınlamak isterim ama yasak değil ise

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkürler bu düşünceniz için . Forumda warez,crack, serial vb. konular istenmiyor. İndesing den anlıyan bir kaç arkadaş var. Bu topiciğinizi gördüklerinde eminimki sizin için temel bilgiler hazırlayıp size sunacaklardır...
Yada mutlaka bir yol gösterirler size.

Saygılarımla...

Orhancan

🌱Yeni Üye🌱
Indesign destek

Arkadaşım Merhabalar,
Senin sorunun bence o kadar büyük değil.

Corel, Quark, Freehand programlarına biraz aşina olmak indesignı başkasına ihtiyaç duymadan çözebileceğin anlamına gelir. Bunun için kurslarda vakit harcama.
Ben böyle çözdüm programı. Şimdilik kitap mizanpajı ve kapak, dergi ve gazete tasarımları ile ilgili denemelerim ve birkaç iş teslim ettiğim oldu bile..

Tabii netten indesign hakkında kitapçık ve yardım dosyalarını da bulabilirsin ...

Ben de bir iş dolayısıyla ihtiyaç duydum ve şunu söyleyebilirim ki yakın bir gelecekte indesign programı, corel, freehand, quark v.s. tüm buna benzer programları silip süpürecek. Hiç vakit kaybetmeden indesign'i öğren ve uygulamaya geç.

ahmetsxfile

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Evet bence indesign en etkin program olacak. Freehand gidince meydan ona kalacak. Ama bu çok yakın değil. Zaten FH nin MX versiyonu daha 3-4 yıl işimizi görür. Tabi teknolojik değişmelere bağlı olarak bu zaman zarfı kısalabilir.

seykan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet bence indesign en etkin program olacak. Freehand gidince meydan ona kalacak. Ama bu çok yakın değil. Zaten FH nin MX versiyonu daha 3-4 yıl işimizi görür. Tabi teknolojik değişmelere bağlı olarak bu zaman zarfı kısalabilir.

Arkadaş Indesing'in çalışma alanı ile FreeHand'in çalışma alanları farklı... Sen iki programı aynı keyfeye nasıl korarsın bilmiyorum.

Indesing tamam mükemmel bi program ama tasarım, mizanpaj, kitap hazırlama gibi birkaç alanda kullanılır.

FreeHand bu da kendi alanında mükemmel bi program bunu Corel veya Illustrator ile karşılaştırıp bu kelimeyi öyle deseydin hiç birşey demem. Hatta ek olarak bence piyasa birkaç yıl sonra Illustrator'ün hakimiyeti altına geçecek ki bende bi FreeHand kullanıcısı olarak (Indesing de kullanıyorum ve hastayım bu programa) Illustrator kullanmak ve öğrenmek için zamanı kolluyorum.

Unuttum FreeHand özgür çizimler yapabildiğin gibi tasarım da yapabildiğin bi program başka bir ana fikri yok.

Yukarıda bahsettiğim gibi lütfen programlarım ana çalışma fikirlerini karşılaştırarak Indesing, FreeHand'in yerini alacak gibi bir cümle söylemem yanlış bir ifade tarzı olmuş oluyor bunu düzeltirsen sevinirim.

Mizanpajın çoğunu ben yazdım ve dizgisi de ben ve kız kardeşime aittir.

Yayın firması dergiyi çok basit düzeyde (ders çalışması olacağından böyle) istedi...

Örnekler linkler aşağıda:

Dergi PDF leri için tıkla:
https://www.ihtiyacinne.com/turkce/urunler.aspx?id=627

yukarıdaki adresteki tüm dergiler Indesing CS2 formatında hazırlandı. Lütfen görmek istediğiniz dergiye tıklayıp örnekler kısmına bakarsanız pdf si açılacaktır.

Dergi dijital görüntü için tıkla:
https://www.emecmua.com/ihtiyac-yayincilik.aspx

yukarıdaki adresteki tüm dergiler Indesing CS2 formatında hazırlandı. Lütfen görmek istediğiniz dergiye tıklayıp örnekler kısmına bakarsanız dijital görüntüsü açılacaktır.

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Seykan çok başarılı olmuş tebrik ederim.. Ama ben kaynak ihtiyacı istedim.. konu başka yerlere uçmuş.. bilen arkadaş var ise belirtir ise sevinirim.. Türkiye de kitap bulamadım. Amazondan istettim..indesigncs3 kitabı ülkemizde yok :))

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaş Indesing'in çalışma alanı ile FreeHand'in çalışma alanları farklı... Sen iki programı aynı keyfeye nasıl korarsın bilmiyorum.

Indesing tamam mükemmel bi program ama tasarım, mizanpaj, kitap hazırlama gibi birkaç alanda kullanılır.

FreeHand bu da kendi alanında mükemmel bi program bunu Corel veya Illustrator ile karşılaştırıp bu kelimeyi öyle deseydin hiç birşey demem. Hatta ek olarak bence piyasa birkaç yıl sonra Illustrator'ün hakimiyeti altına geçecek ki bende bi FreeHand kullanıcısı olarak (Indesing de kullanıyorum ve hastayım bu programa) Illustrator kullanmak ve öğrenmek için zamanı kolluyorum.

Unuttum FreeHand özgür çizimler yapabildiğin gibi tasarım da yapabildiğin bi program başka bir ana fikri yok.

Yukarıda bahsettiğim gibi lütfen programlarım ana çalışma fikirlerini karşılaştırarak Indesing, FreeHand'in yerini alacak gibi bir cümle söylemem yanlış bir ifade tarzı olmuş oluyor bunu düzeltirsen sevinirim.

Mizanpajın çoğunu ben yazdım ve dizgisi de ben ve kız kardeşime aittir.

Yayın firması dergiyi çok basit düzeyde (ders çalışması olacağından böyle) istedi...

Örnekler linkler aşağıda:

Dergi PDF leri için tıkla:
https://www.ihtiyacinne.com/turkce/urunler.aspx?id=627

yukarıdaki adresteki tüm dergiler Indesing CS2 formatında hazırlandı. Lütfen görmek istediğiniz dergiye tıklayıp örnekler kısmına bakarsanız pdf si açılacaktır.

Dergi dijital görüntü için tıkla:
https://www.emecmua.com/ihtiyac-yayincilik.aspx

yukarıdaki adresteki tüm dergiler Indesing CS2 formatında hazırlandı. Lütfen görmek istediğiniz dergiye tıklayıp örnekler kısmına bakarsanız dijital görüntüsü açılacaktır.

Bunu insanlara söyleye söyleye dilimde ytüy bitmişti. Indesign QuarkXPress e rakip bir programdır. Freehand coreldraw yada illustrator ise farklı programlardır. Teşekkürler. Bunu sende tekrar belirttiğin için.

muhammettopkaya

🌱Yeni Üye🌱
merhaba mapuskus
indesign cs 3 kitabı yok lakin! indesign (cs yanılmıyorsam) kitabı var bu sana fazlasıyla yetecektir onları cdlerle çalışır takıldığın yerlerdede sorarsın gerisi gelecektir çünkü indesign bulunmaz hintkumaşıdır çalıştıkça görüp bağlanacaksın o halde tavsiyem ilk adım kitabı al yeni versiyondaki geliştirmeleri öğrenmen 30 dakikanı alır (30 dakika seni altadmasın bu inanılmaz işler yapıyo olmasına engel değil) arkadaşlara: herşeyden evvel in design avrupa satandardıdır ve tabi nihai noktaya yakın olmak işerinin aksamaması ve profesyonelce çalışman demektir
sağlıcakla kal

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Sevgili kardeşim ciddiye alıp cevap yazma zahmetine katlandığın için sonsuz teşekkürler.. Dediğini yapacağım.. Saygılarımla..

EsKiYa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
@mapuskus

İndesing ile aranız nasıl :F
Ben de taktım indesing'e çok güzel bir program cs versiyonun kitabını buldum fakat
cs ile cs3 arasında çok fark olduğu için almadım.

Netde adobe'nin sitesi dışında programla ilgilenen pek forumda yok :(

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
Mapuskus.. üstad biraz iddialı bi cumle olacak ama cidden kitaba ihtiyacın yok. kendini mecbur bırakacaksın indes'a. ben oyle yaptım ve şimdi komplike isler de cıkarabiliyorum. sende oyle yap. Birde kısa bir hatırlatma; Her program tabıkı farklı bır amaca yonelık tasarlanmıs ve kullanılmıstır. tabıkı bunu karıstırmamak gerek zira freehandde yapabıldıgınız bır seyı indesign de, indes te yapabildiginiz seyi frehandde yapamıyorsunuz. onun için biraz teknik detaylara dalarsanız her iki programı mukemmel bi sekıllde anlastıra bılırsınız. kolay gelsın

Moderatör tarafında düzenlendi:

igoala

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
selamlar
Ben sevdim Bu ın desing muhabbetini ama örneğin in desingde yapsam bi kitabı baskı aşaması nasıl olur matbaalarda da yok bildiğim kadarıyla...
Bence Ülkemizde daha zamanı var. Ama kurcalamaya başlıyorum bu gün duyduklarım kadarıyla. Bu arada Umarım Quark'ın o sıkıcı havasını almıştıır. Quarka laf ettiğimden değil, ben sevemedim bi türlü...

elifcelik

🌱Yeni Üye🌱
evet bende igoalaya katılıyorum bir kaç dergi hazırlma fırsatım olmuştu indesingde herşey iyi güzel matbaa aşaması biraz uğraştırıyor açıkçası
eğer bu sorunu çözen varsa banada söylesin çünki etrafımda danışabileceğim programı bilen kimse yok

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet bende igoalaya katılıyorum bir kaç dergi hazırlma fırsatım olmuştu indesingde herşey iyi güzel matbaa aşaması biraz uğraştırıyor açıkçası
eğer bu sorunu çözen varsa banada söylesin çünki etrafımda danışabileceğim programı bilen kimse yok

matba kısmının h. uğraştığına rastlamadım.

paşalar gibi kaliteli baskı formuna uygun bi PDF yaparsınız belgenizi. ister tek sayfa, ister yüzlerce sayfa. hiç sorun çıkmadan işiniz elinizde.

trifolium

🌱Yeni Üye🌱
Açıkçası matbaalardaki sorununu anlamadım. Arkadaşın dediği gibi matbaaya baskı için dosyasının kendisini değil pdf versiyonunu veriyoruz. Onlarda filmini alıp baskısını yapıyor.

Bence bunu kullanın derim. Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz Quarkta kullanabilirsiniz.

Freehand veya benzeri bir program ile bunu karıştıran bazı arkadaşlarımız var fakat bunlar farklıdırlar. Tabii ki onlarla da kitap yapabilirsiniz, hatta flashta hatta wordte bile sonra onları da harici programlarla pdf yapıp kullanabilirsiniz.

Ama şu soruları sorun kendinize;

1) Kitabınıza otamatik olarak yapılabilen ve güncellenebilen bir içindekiler sayfası istemez misiniz?

2) Kocaman kitabınıza cicili bicili bir dizin sayfası istemez misiniz?

Bu sorular daha da çoğaltılabilir ama bu saydığım ve kitabın başını ve sonunu oluşturan bu maddeler kitabı kitap yapan temel noktalardır. Bunu başka bir program yapamaz.

Kolay gelsin

gezici11

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mapuskus, ilk anda bende kaynak aramaya koyulmuştum ama sonra bir site buldum ve işin içinden çıktım. Quark kullanıcısı olduğumdan mıdır bilmem ama sitedeki kullanıcıların soru cevapları sayesinde tek soru yöneltmeden Indesign öğrendim. Bir incele bakalım seninde öğrenmene yardımcı olacak mı. Sitedeki derslere gözattıktan hemen sonra foruma dal ve indesign ile ilgili tüm başlıkları oku. Arada alakasız konulara verilmiş gerçekten ciddi cevaplar var. Atlama lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟

Baskı ile sıkıntı yaşandığını gördüm şöyleki;

1) çalışmayı in design da yapıp gönderdiğinizde filmci de in design yok dolayısıyla in design olan bir filim atölyesi olmalı. Olursa sorun olmaz.

2) Pdf gönderilen dosyaları corel de açan film şirketleri yada matbaalarda makinanın güçü yetersiz ise dosya tam açılmaz yada bastırılamaz. RIP desteklemeyebilir. Font hatası, efekt hatası gibi sorunlar olabilir. Resimler çıkmayablir.

3) İn design da gönderilen eps, Pdf, jpg, gibi uzantıları Quarkexpress gibi bir programa Export edip pdf çevirdiğinzde renk skalaları uyuşmadığından baskı alamazsınız. Pd çevrilse bile RİP basmaz.

4) Çalışılan resimlerin isimlerinde türkçe karakter varsa, resim bozuk yada %200 den aşırı büyütülmüş ise, in design çalışmayı pdf çeviremeyebilir.

Yukardaki hatalar haricinde aman aman bir baskı hatasıyla karşılaşmadım.

Saygılarımla