Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İndesign paragraf sorunu

Funlu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar bir test kitabı için soruların resimdeki gibi görünmesini istiyorum. Fakat paragraf ayarlarından bu sonucu bir türlü alamadım. Bir çözümü varmıdır acaba?

298s.jpg

Benzer konular

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Type>Bulleted & Numbered List menüsünden yapabilirsiniz.

Funlu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Söylediğin yerden yapiyorum ama söylediğimle alakası yok. Senin söylediğini yapınca otomatik olarak 1-2-3-4-5 diye alt alta sıralıyor.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Söylediğin yerden yapiyorum ama söylediğimle alakası yok. Senin söylediğini yapınca otomatik olarak 1-2-3-4-5 diye alt alta sıralıyor.

Siz entere basmadığınız sürece yapmaz. Yazıyı normal metin alanının içinde yazmaya devam edin göreceksiniz sadece ilk maddeyi yazmaya devam eder. Entere bastığınız an otomatik olarak 2. madde olarak algılar ve bu sefer bu şekilde devam eder (sizin örneğe göre burada apply number seçeneğini seçmeniz gerekiyor)

Funlu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Siz entere basmadığınız sürece yapmaz. Yazıyı normal metin alanının içinde yazmaya devam edin göreceksiniz sadece ilk maddeyi yazmaya devam eder. Entere bastığınız an otomatik olarak 2. madde olarak algılar ve bu sefer bu şekilde devam eder (sizin örneğe göre burada apply number seçeneğini seçmeniz gerekiyor)

Kardeşim öncelikle ilgin için teşekkür ederim Enter e basmadığın sürece devam eder diyorsun ama ordaki şıkları yazmak için enter i kullanmam gerekiyor :) En son aldığım sonuç resimdeki gibi 2-3-4-5 numaralarının orda olmamaası gerekiyor :) Yardımını bekliyorum :S

29rn.jpg

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kardeşim öncelikle ilgin için teşekkür ederim Enter e basmadığın sürece devam eder diyorsun ama ordaki şıkları yazmak için enter i kullanmam gerekiyor :) En son aldığım sonuç resimdeki gibi 2-3-4-5 numaralarının orda olmamaası gerekiyor :) Yardımını bekliyorum :S

Şöyle yapmanız lazım. Önce bir tab hizası belirleyin sonra size başta önerdiğim işlemi yapın, metnin içine yazmaya direk tab tuşuna basarak başlayın ve bunu her entere bastığınızda tekrar edin. Enterli satırların başında yine numaralar olacaktır bunları kaldırmak içinde istemediğiniz numaraların olduğu satırları seçip "Bulleted & Numbered List" menüsünden "Remove Number" seçeneğini seçin. Aşağıdaki resimlerde biraz daha açıklamaya çalıştım.

Uploaded with ImageShack.us

Funlu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkür ederim kardeşim ilgi ve alakan için başka bi şekilde hallettim sorunu saolasın :angel:

Funlu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yabancı bir sitede gördüm ve ordaki yolu izledim. Paragraf stilleri ile çözülüyor herşey :)

2d47.jpg

2d4n.jpg

2d4s.jpg

2d4u.jpg

2d52.jpg

2d58.jpg

gavan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Olmadı... Bir yeni bölüm açın... Belki indesing kitabınızın dizgisini size hazırlar verir...

derztr

🌱Yeni Üye🌱
yabancı bir sitede gördüm ve ordaki yolu izledim. Paragraf stilleri ile çözülüyor herşey :)

2d47.jpg

2d4n.jpg

2d4s.jpg

2d4u.jpg

2d52.jpg

2d58.jpg

Selamun aleyküm. Benimde aynı problem var. Verdiğiniz resimler artık görünmüyor. Rica etsem yeniden paylaşırmısınız. yada sitenin adresini verebilirmisiniz

derztr

🌱Yeni Üye🌱
Şöyle yapmanız lazım. Önce bir tab hizası belirleyin sonra size başta önerdiğim işlemi yapın, metnin içine yazmaya direk tab tuşuna basarak başlayın ve bunu her entere bastığınızda tekrar edin. Enterli satırların başında yine numaralar olacaktır bunları kaldırmak içinde istemediğiniz numaraların olduğu satırları seçip "Bulleted & Numbered List" menüsünden "Remove Number" seçeneğini seçin. Aşağıdaki resimlerde biraz daha açıklamaya çalıştım.

Üstad senin resimlerin de görünmüyor. Rica etsem sende yeniden bakabilirmisin