Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

InDesign resim ittirme-Acil

omurkayahanzey

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar InDesign programını yeni yeni kullanıyorum. Bir gazete resimlmerin yazıyı ittirme olaylarında sorun yaşıyorum. QuarkXPress kullanırken böyle bir sorun yaşamıyordum. Sorun özetle şu; Bir gazete yaparken 4 sütünden yazı akıyor ben o yazının en altında 3 sutuna zeminli başka bir haber çalışmak istiyorum. Onun için önce 3 sutuna bir resim alanı açıp onunda yazıyı ittirmesini sağlıyorum. Daha sonra o ikinci alanın üstüne başka bir yazı alanı açıyorum onuda 2 sütüna çalışıyorum. tabi bir altındaki alanda itme verildiği için üstüne açtığım yazı alanına da Ignore Text Wrap vermem gerekiyor. Ama bunu verdikten sonra bu yazı alanın içine bir resim alanı daha alıp ona itme verdiğimde itmeyi almıyor. Ne YAPABİLİRİM. Uzattım biraz ama şimdiden teşekkürler.

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Ctrl+B yapın alcılan pencereden Ignore Text Wrap işaretini kaldırın öğle itme verin

omurkayahanzey

🌱Yeni Üye🌱
Onu kaldırdığımda altta zemin resim alanı olduğunda yazı en alta kayıyor.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
bir ekran görüntüsü ekleyebilirmisiniz

omurkayahanzey

🌱Yeni Üye🌱
Hocam ilgine çok teşekkür ederim ama ekran görüntüsünü buradan atamıyorum eğer bir e-mail adresi verirsen oradan atmak isterim. Zahmet verdim sana ama şimdiden teşekkürler.

omurkayahanzey

🌱Yeni Üye🌱
Resmi yükledim hocam bir incelersen sevinirim.
tOsJF.jpg
[/IMG]

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
üstad 3 ve 4 ün metinleri ayrı ayrımı ?

omurkayahanzey

🌱Yeni Üye🌱
3 ün kü ayrı bir metin alanı 4 dedğim ise o metin alanının üstüne gelmesi gereken resim alanı. Yani 4. resim alanı 3. metin alanını ittirmiyor.!

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
8) üstadım tam hakim olamadım konuya anlayamadım özürdilerim umarım sorununu çözecek cevabı bulursun
peki fotoğrafa text wrap verdinizmi

omurkayahanzey

🌱Yeni Üye🌱
evet verdim ama bi icraat göstermedi:)
QuarkXPress'ta böyle bir sorun yoktu ama bunda karşılaştım.

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
1 no ile belirttiğiniz metin alanını tek parça açıp kendi içinde sütünlara bölmek yerine, aynı sütun genişliğinde 4 metin alanı açıp metin akışını o alanlarda sağlayın. akabinde siyah alana gelen yerdeki metin alanlarınızın boyunu kısaltın sorunu çözmüş olursunuz.