Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

indesignda bir kaç tane master page ile çalışmak

ayşegüll1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sanırım bi kaç tane master page ile aynı anda çalışabilyoruz peki bu nasıl oluyo biraz denedim ama istediğim şeyi gerçekleştiremedim. yapmak istediğim şey şu
64 sayfalık bir dergi hazırlamam lazım ve bunun ilk formasında sayfa numaralarının yanında derginin adı yazıcak ama diğer 3 formada sadece numara olmasını istiyorum yani 16. sayfadan itibaren yazı olmicak rakamlar yalnız kalıcak bunuda 2. bi master page ile yapabilirim diye düşündüm ama pek başarılı olamadım uygulamada bilen arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

Benzer konular

grafin

🌱Yeni Üye🌱
yapabilirsin istediğin kadar master açıp uygulayabilirsin, her bölüm için aynı çalışma sayfanda farklı master farklı sayfalara uygulıyabilirsin.

ayşegüll1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
nazik ilginize teşekkür ederim şöyle bi sorunla karşılaşıyorum 2. Bir master sayfası açtığımda a masterda 64 sayfanın tamamının sayfa numarsını verdim b masterda da 16 sayfa için sadece numaranın yanına gelmesini istediğim yazıyı verdim ve ilk 16 sayfaya uyguladım b masterı ama uyguladıktan sonra o 16 sayfadaki a masterda olan sayfa numaraları gözükmüyo ne yapabilirim?

hisarbuse

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sayfaların üzerinde (pages panelinde) b masteri olmasını istediğin sayfaların üzerinde b yazıyormu... numaraların yanındaki yazıyı master sayfasının içindeyken yazdığına da eminsen olması gerekiyor...

ayşegüll1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
biraz uğraştım ama sonunda oldu çok teşekkür ederim :)