Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

InDesingde yazıcıya nasıl yazdırabilirim

edirneli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar

yardımınıza ihtiyacım var... yardımcı olursanız sevinirim...
indesing cs3'te yaptığım bir ulusal boyut gazete tasarımını PDF'ye çevirdim... başka bir matbaadaki A3 yazıcıdan yazdıramadım... (gazete sayfalarını A3 aydingeren alıp montaj yaparak baskıya hazırlıyoruz.) InDesingde yapılan gazete çalışmasını yazıcıdan nasıl yazdırabilirim.
NOT:ayrıca bundan sonraki aşamalarda gazete tasarımlarımı InDesingde yapacağım için yardımınıza muhtacım...

Benzer konular

seykan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ctrl + P (Print) dostum bu nasıl soru yahu...

neyse anladığımı söylerim sana ben LAZER YAZICIDAN YAZDIRMAK istiyorsun ama ebat büyük olduğu için yazdıramıyorsun doğrumu anladım...

Print açtığında (yazdır yani)
Generel bi altında Setup var oradan
Öncelikle senin çalıştığın ebatı yazıcı destekliyor mu?
Yazıcının desteklediği boyutu seçelim,
Çoğunlukla A4 dür veya A3 ise zaten
Çalışman A3 ise sorun yok A3 çıktı alırsın oradan ayarlarını yaparak SETUP kısmından CUSTOM dersen çalıştığın ebat ne ise öyle basar...

Sıkıntı şu olma ihtimali olarak A3 çalıştın ama yazının A4 destekliyor, O zaman A4 seç ve aşağıdan

Scale To Fit

seçeneğini seç ki yazıcıya çalıştığın dokümanı uyarlasın...

Aydınger almak için ise yazıcı ayarlarından Ayna veya Ters baskı özelliğini seçebilirsin veya

Ctrl + p ye bastığında çıkan ekranda

OutPut bölümünden Flip ten Horizontal seçersen Indesing üzerinden de direk ters baskı yapma imkanın var yine de bu seçeneklerin yani aydınger almak için makinende PS özelliği olması lazım (ters çıktı alam özelliği ve özelliği varsa almıyorsa da PCL kurmuş olma ihtimalin var yazıcının PS driverini kur) yoksa almazsın...

Bu kadar daha ne deyim sana yazdırma konusunda bilmiyorum... Print de bas işte enter a...

Sıkıntınız ne ise tam olarak açıklarsanız diğer arkadaşlarda böyle yapıyoruz anlamıyoruz anladığım gibi ben sana yazdım iyi çalışmalar