Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İnşaat Firması İçin Logo Tasarımı

gvdfl

🌱Yeni Üye🌱
Bir inşaat firması'nın Esenyurt'ta yaptırdığı bina için (için de alış merkezi falanda var) logo tasarımı yarışması açmıştı. Yarışma sonuçlandı fakat tasarımım seçilmedi.(İlk 10 da) Sizce ben nerede yanlış yaptım? Yorumlarınızı bekliyorum.
216_201928743.png

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Eğer şu andaki web sayfasında kullandıkları logo seçilmiş ise öncelikle bu yarışmaya katılmakla hata etmiş olduğunu belirtmek isterim... Değerlendirme kurulunun estetik yetisi sınırlı sanırım.

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
Zaten hep söyleriz bir logo illaki yapılan sektörün bir parcasından veya firmanın isminin harflerinden oluşması şart değildir biraz daha geniş düşünülebilir diye..örnek olarak "nike" logosu gösterilebilinir bu söylediğime. Sanırım senin bu çalışman fazlasıyla serbest olmuş olabilir, bende bu yorumu yazmadan önce bi kaç dakika çalışmana bakıp sektörle bütünleştirmeye çalıştım zihnimde, ama ne yazık ki düşsel ve göreceli anlamla sektörle bir türlü yanyana getiremedim çalışmanızı..yani bakınca inşaat sektörünü akla getirmediği gibi ufakta olsa bir çağrışım yapmıyor.Belki sebep bu olabilir. Tabiki emeğinize sağlık ;)

serayhsky

🌱Yeni Üye🌱
web sitelerinde kullandıkları logoysa eğer seçilen, gerçekten arkadaşın dediği gibi estetik duygularında problem olmalı.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Bir inşaat firması'nın Esenyurt'ta yaptırdığı bina için (için de alış merkezi falanda var) logo tasarımı yarışması açmıştı. Yarışma sonuçlandı fakat tasarımım seçilmedi.(İlk 10 da) Sizce ben nerede yanlış yaptım? Yorumlarınızı bekliyorum.

suç sizde değil,
firmanın seçici kurulunda.
" altının kıymetini kuyumcu bilir " :wink:

gvdfl

🌱Yeni Üye🌱
Çok kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.