Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

iPad 3,Ne Zaman Çıkacak?

knightx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ipad3.jpg

Tablet dünyasının atası ve Apple ailesinin üyesi olan iPad üçüncü versiyonu için geri sayım başladı.iPad 3′ün özellikleri,detayları ve çıkış tarihi hakkında dolaşan dedikodular yavaş yavaş şekil almaya başlarken önemli ve ciddi kaynaklardan doğruluk payı yüksek bilgiler geliyor.

Gelen bilgiler arasında iPad 3′ün 4G LTE desteği sunacağı söylenirken 9.7 inçlik dokunmatik ekranı ile 2048×1536 piksel çözünürlük sağlayacağı iddia ediliyor.Ayrıca iPad 2′ye göre daha ince ve daha hafif olacağına kesin gözüyle bakılan yeni tabletin NFC teknolojisinide destekleyeceği söz konusu.

Bizim öngörülerimiz arasında ise İpad 3′ün iOS 5 yada iOS 6 ile birlikte gelecek olması ve herkezin tahmin ettiği gibi daha yüksek bir fiyat etiketiyle 2012′nin ilk aylarında piyasada olması bekleniyor.

Kaynak:iPad 3,Ne Zaman Çıkacak?

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
alıntı yapılan sitedeki türkçe bilgisine ne diyeyim.
Halen "herkez" vs "herkes" ayrımı yapamayan bir editör tarafından yazılmış bir yazı inanılırlığı sıfırdır benim gözümde. Bir de NFC teknolojisi yazmış. Haspam sanki ben (3 ekmek 1 sigara 2 NFC alıyorum hergün ya :) ) o teknolojiyi biliyorum ya. Kendi bile bilmiyor kanımca :). Amaç yer doldurmak.

Ayrıca kim demiş Tablet pc nin atası i-pad die o da tartışılır. Teknolojiyi takip etmeyen teknoloji editörü bu olsa gerek :D

Paylaşım için teşekkürler...

knightx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
alıntı yapılan sitedeki türkçe bilgisine ne diyeyim.
Halen "herkez" vs "herkes" ayrımı yapamayan bir editör tarafından yazılmış bir yazı inanılırlığı sıfırdır benim gözümde. Bir de NFC teknolojisi yazmış. Haspam sanki ben (3 ekmek 1 sigara 2 NFC alıyorum hergün ya :) ) o teknolojiyi biliyorum ya. Kendi bile bilmiyor kanımca :). Amaç yer doldurmak.

Ayrıca kim demiş Tablet pc nin atası i-pad die o da tartışılır. Teknolojiyi takip etmeyen teknoloji editörü bu olsa gerek :D

Paylaşım için teşekkürler...

O yazının sahibi benim yorumun içinde teşekkür ederim.

Gelelim yorumuna insanlık hatası yanlış yazmış olabilirim.Bidahaki sefere daha dikkatli olurum ve kimseyide zorla inandırmaya çalışmıyorum.Haspam demişsin kelimenin anlamını bilmiyordum araştırdım baktım alaycı bi kelimeymiş öğrendim sende NFC nedir araştırıp öğrenebilirsin herşeyi hazır bekleme.Madem ben teknolojiyi takip etmiyorum sen neden NFC'yi bilmiyosun.

Günümüzün en önemli teknolojilerinden biri olan NFC'yi bilmeyen bir adamla ne teknoloji bilgimi ne editörlüğümü nede tabletlerin atasını tartışmam.Sadece yazım hatası hakkında söyleyebilirsiniz onuda koskoca televizyon kanalları gazeteler dergiler yayın yaparken yazım yanlışı yapıyorsa benim yapmam devede kulak kalır.

Yazının amacı ve mesajı ipad 3ün çıkış tarihi iken konuyu buralara getirmeniz çok ilginç.Galiba kendinizi çok yüce bi insan zannediyosunuz?...

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Cevap yazıp polemiğe girmeye niyetim yok.(bu yüzden bu yazıdan sonraki yazılarını okuyacak ama cevap yazmayacağım)

Kendimi bir şey sandığım da yok. Gayet normal bir insanım.

Gazetelerde, dergilerde gayet normal hata olabiliyor evet ama sonra hata yapanlara ne oluyor onu da araştırın. Maaşından düşülmesinden işten çıkartılmasına kadar yolu var.

Teknolojiyi takip etmek zorunda değilim. NFC teknolojisini de ben yazdıktan sonra araştırdığın kanısındayım. Copy + Paste bir yazıdan ibaret zaten yukarıdaki.

Siz teknolojiyi ne kadar iyi biliyorsunuz bilemem ama bu konuda takipçi olmamama rağmen çok ta bilgiliyimdir. Ama siz IPAD'i tabletlerin atası sanacak kadar engin bilgilere sahipsiniz demek ki.

Herşeyi hazır beklememe olayı da ayrı bir sorun. Sen bir editör olsan şöyle düşünmez misin?
"benim okuyucum okuduğu yazıdan tatmin olmalı"

diyelim ki ben bir yolculukta bu yazıyı bir dergiden okumuş olsam; FTC yi okuduktan sonra kütüphane ya da internet cafe arayıp bu FTC ne diye araştırma mı yapmalıyım?

Samimice soruyorum:
O yazıyı yazmadan önce bu tarz yazılar nasıl yazılır diye bir araştırma yaptınız mı?

Bence sen haspa gibi kelimeleri araştırmadan önce
"herkes" ile "herkez" arasındaki farkı araştır ;)

knightx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
2007 den beri teknoloji konuları ile iç içeyim yazıların nasıl yazıldığınıda gayet iyi biliyorum ve kimse yazılarımıza copy paste diyemez,diyorsa kaynak göstersin aynı yazı daha önce burda yazılmış diye.

Bu yazının okuyucuyu tatmin etmesi başlıkta gizlidir.Başlığın cevabını yazıda aldıysa tatmin olmuştur.Sizin gibi vay ipad tabletlerin atasımıymış,NFC de ne,bide 4G çıkartmışlar gibi cümleler kurarsa yazıyı okuduktan sonra yazının asıl amacını anlamaz.

Okuyucu yazıya girdiğinde ipad 3 ne zaman çıkacakmış 2012 nin ilk aylarında tamam öğrendik gerisi zaten şimdilik söylentiymiş der ve çıkar.Çok merak ediyorsa araştırır.Bizim okuyucularımız zaten gerekli teknoloji bilgisine sahip ve teknoloji ile ilgili terimleri bilen kişiler bilmiyosa bile araştırıp öğrenen kişilerdir.

Umarım anladınız,bundan sonra size cevap vermek vakit öldürmek olacaktır ve vaktim o kadar değersiz değil.

Kolay gelsin