Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İş sıkıntısı - Türkiye Geneli

Farqin83

🌱Yeni Üye🌱
İş sıkıntısı

Program/Seviye: hepsi desek nolur ki

Çalışma Şartları: Yarı Zamanlı (Part Time)

Askerlik Durumu: Önemli Değil

Medeni Hali: Önemli Değil

İşle ilgili açıklama: Moderatör'den ricam yayınlayın bu konuyu.
İş aramaktan bıkar hale getirdiler insanı artık, Çalışmaktan çok artık erkek-bayan ayrımına gidiliyor, ismini vermek istemediğim çoğu firmalarda başvuru yaparken azda olsa tecrube sahibi olan 1_2 sene deneyimi olan erkekleri yetersiz görüp aynı şeyleri bayanlara daha hoş görü ile yaklaşmaları ve sırf bayan oldukları için tercih eden yerler var.
Bunları yapmayalım lütfen duyarlı olan herkes tepkisini ortaya koysun. Tabiki tecrubelı ve tecrubesız olan herkes çalışıp kendini geliştirmek ister ona sözüm yok; ama tecrubesı olan erkeğe negatif cvb'lar verilirken aynı iş için bayan arkadaşlar
tecrubem yok kendımı geliştirmek istiyorum yada ERKEGE YOK DEDIKLERI İŞ İÇİN BAYAN ARKADAŞLAR İLAN VERİRKEN NEDEN OLARA SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTERİZ GİBİ iş tekliflerinde bulunuyorlar anlamıyorum.
Sırf bayan oldugu için işe alım yapan firmalar var bu durumdan şikayetçiyim ve şikayetci olan arkadaşlarında seslerini çıklarmasını istiyorum.

E-posta: charlotte.87@hotmail.com

Telefon: 0506 788 94 07

Benzer konular

Hezarfen

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Dikkat!

İlanları - ya da da takip edebilirsiniz.

Alıntı Mesajın faydası! | E-ticaret nedir? |
thread_lock_new.gif
İlan kapatmak!

Önemli Hatırlatma:
Grafikerler.net forumlarında yayınlanan ilanların onaylanması kurallar açısından yapılır ve içeriği ile ilgili denetim yapılmamaktadır. Siteden faydalanarak yapılan anlaşmalarda grafikerler.net hiç bir mesuliyet kabul etmez.

genura

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşın söylediğine harfiyen katılıyorum bu algı maalesef var. buda yine nasıl olsa bunu herkes yapar en azından yeşillik olsun bayan olsun diye düşünen geniş bir kitle var...
nerden biliyorum dersniz 5 yıl grafiker olarak çalıştğım yerde de bu algı vardı.

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Tam destek !
Yapılan işe bakılmalı her zaman, özel sektör birbiri içinde rekabet halindeyken nasıl olurda cinsiyete bakar ben bir türlü çözemedim. Şahsen ben iş veren olsam tecrübeli bi grafiker alırım cinsiyetini bakmaksızın, vitrinede bi tane alımlı bayan sekreter alırım. Sadece süs olsun diye, grafik işine felan dokundurtmam, orda otursun nefes alsın yeter :D

grafike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çok haklısın kardeş.

garipbiryolcu

🌱Yeni Üye🌱
Deneyimsizlere de olanak verilmeli ki onlar da deneyimli olsun. Öğrenciye destek şart :)

design_tolga

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tam destek !
Yapılan işe bakılmalı her zaman, özel sektör birbiri içinde rekabet halindeyken nasıl olurda cinsiyete bakar ben bir türlü çözemedim. Şahsen ben iş veren olsam tecrübeli bi grafiker alırım cinsiyetini bakmaksızın, vitrinede bi tane alımlı bayan sekreter alırım. Sadece süs olsun diye, grafik işine felan dokundurtmam, orda otursun nefes alsın yeter :D

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:nefes alsın yeter

Farqin83

🌱Yeni Üye🌱
Deneyimsizlere de olanak verilmeli ki onlar da deneyimli olsun. Öğrenciye destek şart :)

İyi okursan anlarsın

" Tabiki tecrubelı ve tecrubesız olan herkes çalışıp kendini geliştirmek ister ona sözüm yok"
Bu şekilde ifade etmiştim. Elbetteki öğrencilerede destek verilmeli.

Destek olan arkadaşlarada ayrıyetten çok tşk ederim.

garipbiryolcu

🌱Yeni Üye🌱
İyi okursan anlarsın

" Tabiki tecrubelı ve tecrubesız olan herkes çalışıp kendini geliştirmek ister ona sözüm yok"
Bu şekilde ifade etmiştim. Elbetteki öğrencilerede destek verilmeli.

Destek olan arkadaşlarada ayrıyetten çok tşk ederim.

Benim de sana bir sözüm yok, destek olduğumu belirttim zaten :wink:

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kesinlikle katılıyorum. Ama bizim milletimiz böyle üstat.
Sanırım kadına yaklaşım şu;

"Lan şu kadındaki güzelliğe bak kim bilir bu ne güzel işler yapar" :rofl:

pucca0405

🌱Yeni Üye🌱
önemli

Bayanların da birçok sıkıntıları var bende bunu dile getirmek istiyorum. Öncelikle şu ilan.

1.si

https://www.grafikerler.net/hergun-...kadaslar-araniyor-turkiye-geneli-t136503.html

Bayanların bu ilandan uzak durmalarını söyleyeceğim, çünkü cv'mi ve iş örneklerimi attığımda msn adresimden veya gmail hesabımdan çevrim içi sohbet yapmak istediklerini söylediler. Kabul etmeyince işi öylesine 2 cümleyle anlatıp benimle çalışamayacaklarımı söylediler. Forumdaki herkes bayanlarla çalışılmak istenildiğinden şikayetçi fakat bizimde karşılaştığımız durumlardan sadece 1 tanesine örnek bu!!

2.si

https://www.grafikerler.net/freelancer-grafik-ilani-turkiye-geneli-t136086.html

Bayan olduğuna güvenerek msnime ekledim ve konuşmaya başladık. Gerekirse kamera açma mı istedi. Örnek çalışma istediğimde ise bana google görsellerde bulunan vektörel bir çizimi gösterdi. Sanırım gerisini benim anlatmama gerek yok alttaki yorumları okumanız da yeterli. Artık editör mü site görevlisi mi bu ilanlara el atsın istiyorum!

bright

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben de konuyla ilgili bir bayan yorumda bulunmaycak mı acaba derken birisi çıktı sanırım darısı diğer bayan arkadaşların başına

yalnız anlamadığım konu şu, bayan olduğuna güvenerek msn ekledim ifadesi, bilindiği üzere artık ki bu kabul edilsin ya da edilmesin bunun altında art niyet aransın ya da aranmasın msn den görüşmek isteyen bir cok firma olduğu gibi msn üzerinden iş yaptırmak isteyen de bir cok firma mevcut, kaldı ki işlerimi genelde msn üzerinden yapan biriyim yani böle bir saplantı niye size her msn üzerinden görüşelim (iş amaçlı olarak diyorum) diyen birinden camera falan gibi cinsellik beklentisi içinde olmak mı gerekiyor

pucca0405

🌱Yeni Üye🌱
Bende ajansta çalıştığım zaman işler msn üzerinden hallediliyordu. Fakat yazdığımı okursanız msn verilmeyince yada diğer iş ilanındaki kız gibi kilo söylenince karşı taraf geri adım atıyor. Konuyu çekmek istediğim tarafta bu taraf. İlk irtiba önemlidir. Bir an olarak benden iş için görüşme için ya da her neyse msn istenildiğinde buna karşı olanlardanım. Çok iyi bu mail yoluyla da anlatılır.

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yok abi millette bir bayandır gidiyor biz yardırıyoruz onlar bizden birde daha fazla para alıyorlar zoruma gidiyor valla zaten işe girerken bayan önceliğide cabası abi doğru düzgün gelmiyorlar biton ıvır zıvır biz yarım saat geç geliyoruz yine laf yiyoruz onlar olunca olsun ya deniyor nefret ediyorum bu hak yeme olayından ama bunu yapan yine erkek patronlar kız düşkünleri die nitelendirdiğim herifler ve çalışan dalkavuklar kimsenin gücüne gitmesin bu durum bayanların olmadığı isler her zaman favorimdir kadının olduğu yerde iş olmuyor abi gerçek kim ne derse desin!!!!

genc grafiker brc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bayanlara karşı kullanılan ifadeler çok çirkin.Sanki bayanların dişiliğini kullanarak birşeyleri su istimal ettiğini vurgular gibisiniz.Fakat bashettiğiniz konular bayanlarla alakalı değil karaktersiz patornlarınız alakalı. Bir çok iş görüşmesine gittiğim de genel ön yargı genel de kadınların daha detaycı, estetik ve yaratıcı işler çıkarabilmesi; çoğunlukla erkek olan ortamlara da ise belli bir nezaket seviyesine getirilmesi çabası.Genel olarak bu değerlendirme gerçekten çok üzücü bir tablo.

Rhapsody34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Biz sürekli tecrübesiz eleman arıyoruz.. ama kimse tercih etmiyor neden..

biz grafikerden ziyade reklamcı yetiştirmeyi vaad ediyoruz. İşin alımından tasarımına üretiminden teslimatına ve son nihayeti tahsilatına. Bu işi yapacağım diyen birisi bunların hepsini yapabilmeliki ben yokken işlerin ilerleyişini sürdürebilmeli abiyane tabirle ayaküstü gelen bi müşteriyle diyalog kurabilmeli.. Ama genç arkadaşları özellik 17-20 yaş arası arkadaşları ilk başlangıç atölye ve çıraklık bölümü maalesef itici geliyor ve işe girmiyor.. Sonucunda ne oluyor dışarıdan kendi çabalarıyla PS ve CorelDraw öğreniyorlar ama işin alt yapısını bilmediği için işinde verimli olamıyor..

Biz sürekli erkek eleman ararız grafiker montajada gider ekip eksik olduğunda bu hep böyleydi.. Bunu kimse istemez dimi?

Ama patron sen veya ben de olmasam işini bi şekilde halletmeyi bilir.. İnşallah anlatabilmişimdir.