Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İtme Verilen Resmin Altında Kalan Sayfa Numarası Sorunu

aysberg55

🌱Yeni Üye🌱
:sweating: Selam Arkadaşlar, 3 sütunlu yazının bulunduğu sayfada, bir resme itme verdim. Ancak resim sayfa numarasınında üstüne geldi. Sayfa numarasının bulunduğu texti "Bring to Front" dediğim halde resmin üstüne alamıyorum. Bilgisi olan lütfen yardım etsin, teşekkürler...

Benzer konular

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Quark'tan geçenler için bu durum hep sorun olmuştur. Sen de mi Quarktan geçtin bilmiyorum.

Sayfa numarası alanına tıkla. (Ya da üst menüden Object / Text Frame Options).
En altta Ignore Text Wrap kutucuğu var. Onu işaretle. Sorunun çözülür.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Sorun yaşadığınız sayfada shift+ctrl+alt+ L yapın daha sonra sayfa numarasına secili hale getirin Bring to Front uygulayın

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Vejdi bunu yazmış:
Sorun yaşadığınız sayfada shift+ctrl+alt+ L yapın daha sonra sayfa numarasına secili hale getirin Bring to Front uygulayın.

Bence yapma:
Master sayfa kullanıyorsan sakın yapma. Bunu yaptığında bütün master sayfa objelerin artık serbest kalacaktır.

aysberg55

🌱Yeni Üye🌱
Quark'tan geçenler için bu durum hep sorun olmuştur. Sen de mi Quarktan geçtin bilmiyorum.

Sayfa numarası alanına tıkla. (Ya da üst menüden Object / Text Frame Options).
En altta Ignore Text Wrap kutucuğu var. Onu işaretle. Sorunun çözülür.

Eski quarkçılardanım evet. Çok Teşekkür ederim, İşimi Gördü verdiğin bilgi...

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Sayın alicinki , Sorun yaşadığınız sayfada... diye yazmışım bu sadece o sayfa için gecerli

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Sayın alicinki , Sorun yaşadığınız sayfada... diye yazmışım bu sadece o sayfa için gecerli

Tamam işte, ben de onu diyorum. Bence master objeleri serbest bırakacak bir çözüm en son çözümdür. Ayrıca önerdiğiniz şey QuarkXpress'te işe yarar ama InDesign'de çalışmıyor diye biliyorum. İsterseniz bir deneyin.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Sayın alicinki ;"... bütün master sayfa objelerin artık serbest kalacaktır." bende sadece o sayfa için gecerli (tüm sayflar için gecerli degil)olacak diye yazmıştım ve ayrıca verdiğim kısayol InDesign için gecerli , QuarkXpress ile ilgili hiçbir bilgim yok ve küçük bir video ekledim zamanınız olursa izleyebilirseni ne demek istediğimi anlatmış olurum

video